Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

6 Likes

να για ολα αυτα θελω να μετακομίσω Αθήνα…

Θα σε μαλωσω, θελω να βαζεις προτεραιοτητες.

2 Likes

Και ενα μερος απο το cover του Snuff, μόλις το ανεβασα YT:

1 Like

1 Like
1 Like

Στο ιδιο αρθρο λεει οτι θα ειναι στο Gagarin και στο Fuzz.

αν δεν απατωμαι, οι BG ξεκινησαν την προπωληση με 35 ευρω. εγω το πηρα με των 43.

Ναι στην οποία ανακοίνωση οι ξεφτίλες έλεγαν μετά τα 35€ η τιμή θα διαμορφωθεί στα 40€. Και τώρα έχει φτάσει 45€ χωρίς να είχε αναφερθεί ΠΟΥΘΕΝΑ και σε καμία ανακοίνωση ή δελτίο τύπου. Παλιοξεφτίλες κλασικά κουτοπόνηροι διοργανωτές.

2 Likes

αφού το ξαναπιάσετε το θέμα , να πω κάπου εδώ ότι ψάχνομαι για ταξιδάκι Πολωνία τέλη Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη και επειδή σε τέτοια ταξίδια πάντα με τρώει ο κώλος μου , έψαξα και είδα ότι παίζουν οι Rival Sons με 25 ευρώ ( ναι ξέρω άλλο νόμισμα , άλλος αντίκτυπος στο κοινό της Πολωνίας )

αυτά περί BG και 45ρια

2 Likes

Απο την αλλη, οι Metallica στην Πολωνια εχουν το πιο ακριβο εισιτηριο αρενας απο ολες τις ευρωπαϊκες του συναυλιες του 2023 και του 2024.

1 Like

Και αλλη μπαντα :stuck_out_tongue:

Ειναι τιμιοι οι Πολωνοι και τα σκανε

Παρόλη την αγάπη μου και τη θέληση να δω τους BG εγώ δεν θα παω.
Καλό είναι αυτές οι κινήσεις να τιμωρούνται από εμάς πρώτα.
Δεν πιστεύω ότι θα γίνει βέβαια αλλά εγώ από τη μεριά μου κάνω αυτό που μπορώ.
Τα 40 ήταν ήδη πολλά άλλα το ήξερες έκανες το πρόγραμμα σου. Τα 45 που πήγε έτσι μαγικά είναι αλητεία.

11 Likes

Έλεγα μήπως προλαβαινα να δω BG και μετά να πάω και στο φεστιβάλ της λοκομοτιβας αλλά τι 45 ευρω ρε. Ούτε καν.
Από νωρίς στο γεωπονικό εκείνη τη μέρα

Έπαθαν Skyscanner :stuck_out_tongue:

3 Likes

Στα λάιβ που γίνονται στην Τεχνόπολη υπάρχει ωράριο λόγω κατοικημένης περιοχής;
Έχει δει κανείς πρόγραμμα για το σημερινό με Πανξ Ρομάνα και Μωρά στη φωτιά;

ναι πρέπει μέχρι τις 12 το πολύ να έχει τελειώσει.

Τσιμέντο: 20.30
Panx Romana: 21.15
Μωρά στη Φωτιά: 22.45

2 Likes

Dynamic pricing λέγεται και είναι ότι χειρότερο. Αμφιβάλω ότι το χρησιμοποιούν ως feature του ticketmaster, μάλον “χειροκίνητα” το κάνουν, αλλά είναι ένα trend που εξαπλώνεται και τουλάχιστον για μένα είναι παραπάνω από αλητεία. Υπ’ όψην ότι στο εξωτερικό, όπου εφαρμόζεται, γίνετε με τη συνέναιση του καλλιτέχνη.

2 Likes

Δεν το γνωρίζω, αλλα αμφιβάλλω ότι γίνεται χειροκίνητα. Υπάρχουν πλέον απίστευτα tools για να γίνεται αυτοματοποιημένα, με παραμέτρους και συνθήκες που τίθονται από την αρχή. Προφανώς δεν είναι ανάγκη να εφαρμόζεται μόνο με βάση τη ζήτηση εισιτηρίων, αλλα π.χ. με χρονικούς όρους. Ας πούμε “Χ μέρες πριν το event, θα γίνει ποσοστιαία αύξηση ΧΧ% στην τιμη”. Έτσι δημιουργείται μερικές φορές και η αίσθηση του fomo. Δεν νομιζω οτι εφαρμοζεται στην Ελλαδα, αλλα αν το εχει η ΤΜ τοσα χρονια, ε… θα το εχουν ανακαλύψει όλοι πια. Άλλωστε, αυτά δεν είναι προϊόντα που δημιουργούνται in house, κάποιες εταιρείες τα παρέχουν. Και μετά τον πρώτο που έχει την ιδέα και κονομάει, ακολουθούν οι επόμενοι που προσπαθούν να πάρουν κομμάτι της πίτας.

Γιατί είχα 9 χρόνια να δω τα Μωρά στη φωτιά;;; Μάλλον για να απολαύσω όσο δεν πάει το σημερινό

Απίστευτα πράγματα στην Τεχνόπολη!!!

4 Likes