Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Λευκή Συμφωνία στο ΑΝ, 24 Νοέβρη

Aνακοινωθηκε το full line up του Up the Hammers 2024. Είμαι ανίκανος να κανω ένα copy paste την αφίσα. Αυτά. Ευτυχειτε.

5 Likes

50€ η μέρα λέει, 95€ το διήμερο, 25€ το warm up. Ψήνομαι για Visigoth, άλλα (κι) ο Οκτώβρης είναι δυσκολος μήνας για να δώσω ένα 50αρι για ένα live που θα γίνει σε τρία χρόνια.

Το ΣΚ είχαμε και το πάντα τίμιο Demons Gate Festival που φέτος είχε τιμώμενο πρόσωπο τον τεράστιο WINO, με τους OBSESSED headliners την πρώτη μέρα και τη δεύτερη να έχει ένα ακουστικό set του Wino και την προβολή του φιλμ Wino:The Documentary.

Λίγοι οι doomsters στη χώρα μας αλλά ας είναι, και στα 90ς τόσοι ήμασταν :slight_smile:

Εδώ πως είδα το διήμερο:
https://www.rockpages.gr/demons-gate-festival-30-9-1-10-2023-the-obsessed-darkest-era-aherusia-obsidian-sea-agnes-vein-blax-wino/

5 Likes

Τους Obsidian Sea τους ήξερα σαν όνομα αλλά δεν είχα ακούσει νότα και με εντυπωσίασαν live. Άνετοι στην σκηνή, με κομματάρες (και έξτρα ψυχεδέλεια σε διάφορα σημεία), κέρδισαν έναν φαν (δύο βασικά, γιατί και το άτομο που ήμουν παρέα δεν τους γνώριζε και γούσταρε φουλ).

Obsessed και μπαρμπαWino εγγύηση, 70 λεπτά με ηχάρα, πάθος και άψογο παίξιμο. Πολύ σπουδαία εμφάνιση.

ΥΓ. Ξέχασες το Tombstone Highway στο setlist, αν δεν με απατά η μνήμη μου ακούστηκε και αυτό προς το τέλος!

1 Like

Γατάκια αθηνέζοι. Πρώτο λαιβ obsidian sea στα Γιάννενα πριν καμιά επταετία support στους temple. Το μαγαζί με το ζόρι να χώραγε 40-50 χωρίς σκηνή εννοείται. Αγνά punk ε doom ήθελα να πω, πράγματα

4 Likes

έχεις δίκιο (καλά να πάθω αφού κρατάω σημειώσεις λες και στέλνει μήνυμα 15χρονος “hi, τ κνς” κτλ :slight_smile:

1 Like

μη ξεχνιόμαστε σημερα

1 Like

Zounds σήμερα στο An θα είναι κανείς;

2 Likes

Ελαχιστες πιθανοτητες για εμενα, αλλα υπαρχουν. Αν παω (unintentional, but see what I did?), θα ενημερωσω.

3 Likes

Πίτα η τρύπα, τρομερός συντονισμός κοινού και μπάντας, ο Steve Lake είναι κάτι παραπάνω από θρυλική φυσιογνωμία (με τα πατατάκια του και όλα) και το επί σκηνής χάρισμα και η οξυδέρκειά του σε συνδυασμό με τον αρκετά καλό ήχο και την τεράστια ενέργεια, έφτιαξαν ένα φοβερό σκηνικό.

Προφανώς συγκινήθηκα σε προσωπικό επίπεδο, αν και ποιός νοιάζεται, αλλά μιλάμε για πολύ μεγάλο λάιβ. Όπως τους άρμοζε γαμώτο.

Τα άλλα στο report :stuck_out_tongue:

8 Likes

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά όλα τα κουλ παιδιά ήμασταν χθες Hotel Lux και πολύ καλά περάσαμε! :sunglasses:

Πολυ συναισθηματικό λάιβ, υπέροχο!

1 Like

Συμφωνώ και αναμένω το report!

Η μεγαλύτερη έκπληξη βέβαια ήταν οτι τηρήθηκε με ακρίβεια λεπτού το πρόγραμμα! Νομίζω πρώτη φορά μου τυχαίνει στο An. Επομένως έχασα τα support :stuck_out_tongue:

1 Like

Έλα τρεις ωρίτσες μείνανε

https://fb.watch/nzQ_u6K7on/

Και μια χαρά ήταν ο Devon και πολύ ωραία περάσαμε. Αν εξαιρέσεις κάτι μαλακες δλδ, που δεν έβαλαν γλώσσα μέσα τους παραδίπλα.
Καρέκλες, χαλαρή ατμόσφαιρα, δύο ώρες μουσική και η metalhead Μαντώ special guest σε ένα ντουέτο στο Space Oddity…

6 Likes

Καθε λεπτο σκεφτόμουν τι ωραια θα ηταν να τους βλέπαμε ολους μαζι.καλα περασαμε παντως.αυτοι οι τρομπες ακουγονταν σ ολο το μαγαζι δυστυχως.

3 Likes

Είχε πολύ καλή φωνή η Μαντώ, άλλο αν επέλεξε να κάνει καριέρα δραστηριοποιούμενη κατά κύριο λόγο στο ελαφρό-ποπ ρεπερτόριο.

Αυτό που βέβαια είναι αδύνατον να ξεχάσουμε είναι η αρχοντική εμφάνιση της στον διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision το 2003. Μια εμφάνιση που, κατά παράβαση κάθε έννοιας αξιοκρατίας, δεν είχε την δέουσα βαθμολογική αναγνώριση. Όσοι είδαν όμως (και άκουσαν, προφανώς), επείσθησαν!

Μαντω

9 Likes

Τόσα χρόνια η μόνη Μαντώ που ξέρω είναι αυτή και οι 4 που έχουμε στην οικογένεια, κρατάμε το όνομα ζωντανό

3 Likes