Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Κάτι μου είπαν για αντιβαξ ατάκες από τον βλαμμένο, για πείτε.

Α, δεν μπορούμε, είπε να μείνουν μεταξύ μας :stuck_out_tongue:

Τι να πούμε, κάτι τους ποτίζουν εκεί απέναντι και ρέπουν προς την συνωμοσιολογία. Ήταν λίγο πριν το τέλος και προσωπικά αισθάνθηκα αρκετά αμήχανα, άρχισε να λέει ότι δεν έχει κάνει εμβόλιο, ότι δε χρειαζόμαστε μάσκες, ότι μας φοβίζουν χωρίς λόγο κλπ. Κάποια ψέκια από κάτω χειροκροτούσαν και ενθάρρυναν κιόλας, ήταν πολύ …επαναστάτες.

7 Likes

Αν τον προσέχατε από παλιά είχε θέμα με τα εμβόλια και τις βελόνες, δεν είναι κάτι καινούργιο. Αποτυπώθηκε και δισκογραφικά αυτή η εμμονή του με τα τρυπήματα στα άλμπουμ των Psychotic Waltz μεταξύ 1994-1996

Ρε φίλε τι νέο trend αυτό…Εντάξει έχεις να δεις τον κολλητό σου καιρό και βρίσκεστε στη συναυλία, ε πείτε πριν και μετά δηλαδή.
Την προηγούμενη εβδομάδα στους Riverside ήταν 3 τύποι και 3 τύπισες μπροστά κάγκελο και δε ξέρω τι γινόταν, πέσιμο ή κουβέντα και για κάμποσα λεπτά είχαν συνομιλία δυνατά λες και ήταν στο club.

1 Like

Νέο trend; Τι νέο trend ρε, είναι γνωστή χολέρα των συναυλιών και αποτελεί θέμα τύχης (ή μάλλον, ατυχίας) το να βρεθείς δίπλα σε τέτοιους μαλάκες. Εγώ συνήθως τους κάνω παρατήρηση πάντως…

5 Likes

Ίσως μεγαλώνοντας γίνομαι πιο γκρινιάρης και το παρατηρώ περισσότερο τελευταία :stuck_out_tongue:

1 Like

Στους Guardian πάντως είχα μπροστά μου ζευγάρι που κάπνιζαν (κανονικό τσιγάρο αυτός, vaper αυτή), μιλούσαν, και ανέβαζαν στόρυ κάθε πέντε λεπτά από τη συναυλία, όπου αν δεν έβγαινε σωστή η λήψη ΕΝΟΣΓΑΜΗΜΕΝΟΥΛΕΠΤΟΥ, έβγαζε κι άλλη (btw, screen brightness 100000%)

Μέχρι που εγώ κι ένα ακόμη παιδί κουραστήκαμε και τους είπαμε να τα αφήσουν αυτά για λίγο…

1 Like

Δε μπορείτε να φανταστείτε πόσες φορές τους κάναμε παρατήρηση. Τι σοβαρά, τι με νεύρα, τι με ευγένεια, τι με πλάκα. Μέχρι που τους είπα κάποια στιγμή αν τους ενοχλεί ο τραγουδιστής να του πουν να σταματήσει.

5 Likes

Το να μιλάνε ενώ είναι μλκια, δεν είναι καταδικαστέο, οκ απλά πας πιο πέρα και γαμωσταυρίζεις για την τύχη σου.

Για το τσιγάρο αν είναι σε κλειστό χώρο, με το που το ανάψουν τους λες σβηστο, αν δεν το σβήσουν απευθείας, κατευθείαν σε κάποιον υπεύθυνο και του λες πως αν δεν κάνει κάτι καλώ το 100 κατευθείαν.

Εγώ που καπνίζω δηλαδή, σε ανοιχτές συναυλίες ρωτάω τους δίπλα μου αν έχουν θέμα να καπνίσω

4 Likes

Να σε δω να το κάνεις στο An Club (ή και αλλού, δε μένω εκεί), και τι στον κόσμο! Μάλλον θα σου πούνε “πάρε και το 200” :stuck_out_tongue:

1 Like

Ναι οκ, κι εγώ στο σπίτι μου ανάβω τσιγάρο, μιλάω σε δρώμενα που μαζεύουν πάνω από 15 άτομα, όπου το έχω κάνει έχει πετύχει.

1 Like

Τπτ δεν ειναι καταδικαστεο, σιγα μην τους βαλουμε και φυλακη. Αλλα αν παιζει ο τυπος στη σκηνη με μια κιθαρα και μια φωνη, σε εναν χωρο σαν το Κυτταρο ή το Αν οπου στη μια πλευρα καποιος φταρνιζεται και απο την αλλη του λενε γειτσες, δεν υπαρχει καν θεμα συζητησης. Εισαι μλκς. Τελεια και παυλα.

Το “πας πιο περα” ειναι “πιο περα απο την πορτα της εξοδου”, δεν εχει πιο κοντα. Επισης, μιλαμε για μλκς που ειχαν πιει και φυσικα δεν ηξεραν τι ελεγαν, τι εκαναν, για ποιον λογο βρισκονταν εκει. Αν παω πιο πισω, στους Jag Panzer καταφεραν τρεις αλλοι μλκς να καλυψουν τα οργανα της μπαντας και τον Τυρανο. Αν αυτο δεν λεει τπτ σε κανεναν, δεν εχει νοημα να συζηταμε.

Για το τσιγαρο συμφωνω, αλλα προσπαθησε να το κανεις στο Αν, οπως ειπε ο Παντελης και το ξαναβλεπουμε.

3 Likes

Αυτό είπα ρε

Θέλω να δω αν έρθουν εδώ τίποτα φλωριές που έχουν οι Αμερικάνοι, που έχουν την υποχρέωση να σου αρνηθούν να σου δώσουν αλκοόλ αν σε δουν πιωμένο, αν θα εξεγερθούμε.

Μην πηγαίνετε στο ΑΝ (!). Αλλά κατά βάθος είστε όλοι cunts

4 Likes

Και στους Guardian καπνιζαν. Ένας τσιγάρο, ενας χόρτο λίγο αργότερα. Νταξ, δεν είναι κακό να είσαι σκουπίδι και να μη σέβεσαι τίποτε. Ολα καλά.

2 Likes

Είπαμε, το τσιγάρο είναι οκ αφού δεν το τιμωρούν , που να καλεις τώρα αστυνομία και μαλακίες… σιγά το ατόπημα, μόνο λίγο καρκινακι προκαλεί.

Το να μιλάνε όμως όταν εσύ προσπαθείς να ακούσεις κάθε νότα είναι χοντρή μαλακία. Χμμμμ οκ?

Αυτο ποιος το ειπε παλι;

Βtw, στην ανταπόκριση του Rock Overdose από το live, υπάρχει μια φωτό από το κοινό, όπου κάμποσοι νοματαίοι από τη μεριά μας (κάπου φαίνεται και ο @jonkyr), κοιτάζουμε αυτά τα χαϊβάνια…
Έπρεπε να φύγουμε τελικά καμιά εικοσαριά και να πάμε παραπέρα…bad luck.

το να πουλανε κιθαρες και πεταλια σε merch συναυλιας τι σας λεει;

2 Likes

Άσχετο και περασμένο αλλά πότε παίχτηκε κάτι τέτοιο;;; χαμπάρι δεν είχα πάρει
Και γιατί δεν προχώρησε;;;

1 Like

Οι Botch στην Αθήνα, 25 Μαρτίου!

10 Likes