Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

botch γκένεν αυτό?

20 Likes

Ρε συ μην τα κάνεις αυτά!

Πήγα να πεταχτώ πάνω απ’ τη χαρά μου και καπάκι απόλυτη ξενέρα.

Επιβάλλεται να έρθουν (με άλλη εταιρεία), πάνε 10+ χρόνια πλέον.

1 Like

γενικα ανεβαλαν την περιοδεια τους στην Ευρωπη το 2022 για το 2023 λογω Covid.

και εαν δεις το 23 η περιοδεια σταματησε στην Βουλγαρια.

3 Likes

Μπα , τους ακούω και σπίτι μου με ίδια ποιότητα

7 Likes

Ευχαριστω @Rebel.

4 Likes

Αύριο :metal:

5 Likes

Και μιας μιλάμε για W.A.S.P.

1 Like

αγαπημένος Steve Wynn σήμερα και προβολή του ντοκυμαντέρ για τους Dream Syndicate.

θα είμαι από νωρίς να πιάσω στασίδι :stuck_out_tongue:

3 Likes

Grave Pleasures θα πάει κανείς; Εγώ το σκέφτομαι, πέφτει και ΣΚ που βολεύει. Έχω ακούσει μόνο το τελευταίο τους που μου άρεσε αρκετά. Όπως επίσης και το προ δεκαετίας Climax από τους Beastmilk.

8 Likes

τα σετλιστ δείχνουν και beastmilk, γαμώ θα ειναι

1 Like

2 συναυλίες που θεωρώ αξίζουν

και

Οι Sirenia ζωντανά στην Αθήνα (rocking.gr)

6 Likes

Πιο worth πεθαίνεις !!

Πού το είδες αυτό? Μόνο ένα κομμάτι είδα παίζουν από Beastmilk ή κανένα αλλά όπως και να 'χει ψήνομαι φουλ για το Σάββατο!

Εκει στα σετλιστ, και αν δε κανω λαθος τα πιο πολλά ηταν φεστιβαλ οποτε λογικα θα παιξουν σγουρα

1 Like

Tonight!

9 Likes

Λίγα/πολλά λόγια κι από μένα, η ταινία είναι από τις πιο καλές που έχω δει.

4 Likes

Πολύ to the point κείμενο. Πολύ καλό το ντοκυμαντέρ! Έδωσε πολλά σημεία για την ιστορία της μπάντας. Ακούστηκαν ωραίες ιστορίες. Όμορφη βραδιά όπως πάντα με τον Steve!

@pantelis79 σου ξέφυγε ένα out of the blue αντί για grey :stuck_out_tongue:

1 Like

Χθες μου πεταξε αυτο το fb.Ελπιζω αυτη τη φορα να γινει.το λαιβακι

23 early bird κ 25 λοιπη.Λογικα κ ταμειο 25

2 Likes

Απο το ναδιρ στο ζενιθ η συναυλια, ειδικα στην αρχη. Να ναι καλα ο Πουλικακος(ιδιοι στο πιο στεγνο) του Us Metal, Kenny Powel που αν δεν εχει πιει τον Κηφισο δεν βγαινει για Live. Σε μερικα παταγε και βαραγε οτι να ναι , σε σημειο να μου θυμιζει τον αειμνηστο Midnight και τα φωνητικα του οταν ειχαν ερθει οι Crimson GLory στην Μαλακασα. Στα Dragon’s Breath, Ruby Eyes, Termination και κανα δυο ακομα εβλεπα τους αλλους 3 να προσπαθουνε και τους λυπομουνα. Τα περισσοτερα παντως ηταν μια χαρα. Ειναι και το υλικο που μαγευει. Teeth of the Hydra, Battle Cry, The Curse τεραστια επη!
O δε Martian, οποτε τον εβλεπα γιατι ημουνα στην σκαλα και ειχα καλη θεα, εδινε πονο! Ευγε νεε μου

8 Likes

O ορισμός της γηπεδικής-οπαδικής συναυλίας οι Omen, οι οποίοι έχουν πορωμένο και πιστό κοινό εδώ πέρα και έτσι φτιάχνεται ατμόσφαιρα με το καλημέρα. Στα της συναυλίας, ήταν μια κλασική συναυλία Omen με τα συν και τα πλην της, όπως ακριβώς ανέφερε ο φίλτατος Red Viper. Επιτέλους παίχτηκε και κάτι ακόμα εκτός του (έπους) Teeth of the Hydra από τον τρίτο δίσκο, highlights για εμένα χθες ήταν αυτό και τα Warning of Danger, Battle Cry, March On, Die By The Blade. Σέτλιστ κάλυψε τα 2/3 περίπου των τριών πρώτων υπερκλασικών δίσκων (παίχτηκε και ένα πιο πρόσφατο μέσα σ’όλα) και με αυτό το υλικό απλά δεν χάνεις.

Και ένα σύντομο σχόλιο για την μπάντα, καθώς την τελευταία φορά που τους είδα νομίζω δεν έπαιζε κανείς τους ακόμα στο συγκρότημα. Όλοι πολύ καλοί παίχτες, όλοι ένιωθαν και η φωνή του Αντωνογιαννάκη απολύτως ταιριαστή με το ύφος της μπάντας. Κρίμα ο μπαρμπάΚέννυ να γίνεται μπουρδέλο και να μην βοηθάει να εκτοξευτεί και live η μουσική των Omen.

Cheers σε τιτάνα Red Viper!

11 Likes