Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Πρόγραμμα Grave Pleasures για σήμερα just in case

20:30 Doors

21:00 Anima Triste

22:00 Grave Pleasures

3 Likes

Ρε, οι Doors εχουν διαλυθεί εδώ και χρόνια

13 Likes

Αγνή καύλα στους Cancer Bats χτες στο Arch!

4 Likes

Και Grave Pleasures μια χαρα περασαμε. Λονδινο χτες η Αθηνα :stuck_out_tongue:, πρεπει να ειχε 5-6 συναυλιες.

9 Likes

Αυριο στο Αμαξοστασιο στο φεστιβαλ μπυρας εχει Χατ Τρικ. ( με 5 ευρω )

Όσοι θα πηγαίναμε DHG, μάλλον πιστολιασε ο 3 shades of black.

Γνωρίζει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; chargeback έχουν τύχη; πρέπει να το χω πάρει από Μάρτιο το εισιτήριο…

Ευχαριστώ!

1 Like

Κι εγώ τα ίδια με εσένα. Απλά τα έχω ξεγράψει και αν γίνει κάποτε η συναυλία ή βγάλουν ανακοίνωση για επιστροφή χρημάτων θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη.

2 Likes

Ναι μωρέ απλά άμα μπορείς να τα πάρεις πίσω με λίγα κλικ γιατί να του τα χαρίσεις και να επιβραβεύσεις το πώς ξηγηθηκε (πάλι).

Αν είναι τρέξιμο η όποια διαδικασία, μάλλον δε θα τρέξω :stuck_out_tongue:

Καλά που το θυμήσατε αυτό. Έστειλα μέηλ να δούμε τι θα απαντήσουν. Στο βίβα δεν έχει καποια επιλογή από όσο είδα.

2 Likes

Στο Fuzz για Red Snapper χθες Παρασκευη, πρωτη φορα σε τετοιο ειδος μουσικης και ενθουσιαστηκα. Φοβερο γκρουβ, σχεδον γεματος ο χωρος, πολυ ωραιος ηχος. Μικρος σιχαινομουν τη jazz, τωρα οκ απλως ζω με αυτην, αλλα δεν φανταζομουν οτι θα ακουγα live acid jazz σε αυτη την ηλικια και θα μου αρεσε κιολας. Οντως πολλες συναυλιες την ιδια μερα για την ψαροκωσταινα.

5 Likes

ειδε κανει grandson χθες;

είδα ένα κομμάτι ;p

επρεπε να κατσεις και δευτερο, βλεπω ηταν το something to hide

1 Like

Μετα τος απαραίτητες δοκιμες μπυρας στο beer festival οι χατ τρικ ηχουν σαν Ramones!

Εξαιρετικός Downey στο Κύτταρο!

3 Likes

9 Likes

Πήγα χτες στο Gimme Shelter Festival στο Gagarin.
Η βραδιά ήταν αφιερωμένη στο thrash, με τους Amken να μας ζεσταίνουν από νωρίς και το ντοκιμαντέρ “Total thrash” να ακολουθεί. Πολλές γνώριμες φάτσες στο Gagarin και κόσμος που είχα να δω καιρό, παρά τη μικρή προσέλευση του κοινού.

Το ντοκιμαντέρ ήταν αρκετά ενδιαφέρον και εύκολο να το παρακολουθήσεις. Είχε μία συγκεκριμένη σπονδυλωτή θεματολογία, που εκτεινόταν σε 3 μέρη: το ξεκίνημα του γερμανικού thrash, την πτώση του κατά τη δεκαετία του ‘90 και την επανεμφάνισή του στα ‘00s με νέες μπάντες και νέα πρόσωπα. Ο τύπος του ντοκιμαντέρ ήταν κυρίως “talking heads”, κάπως σαν επεισόδιο από τη “μηχανή του χρόνου” αλλά βοηθούσε αρκετά το ότι υπήρχε πάντα κάτω από τον καθένα η κάρτα με τα στοιχεία του και για εμάς που δεν ξέρουμε τα πάντα από thrash.
Το πιο ενδιαφέρον κομμάτι ήταν η αρχή του γερμανικού thrash, οι συνθήκες κάτω από τις οποίες έβρισκαν μουσική για ν’ ακούσουν, ο ρόλος που έπαιξε σ’ αυτό η τότε πολιτική κατάσταση στη Γερμανία και το πώς μαζεύτηκαν κι έφτιαξαν μπάντες άτομα που ήταν τελείως ερασιτέχνες. Οι αφηγήσεις είχαν άπειρες αστείες στιγμές. Στο δεύτερο κομμάτι, που σχολιάστηκε η έλλειψη έμπνευσης στο thrash και ο παραγκωνισμός του από το ανερχόμενο grunge, δεν υπήρξε καμία λογοκρισία. Όποιος ήθελε να “θάψει” κάποιον άλλο από την ίδια σκηνή, το έκανε, όποιος ήθελε να σχολιάσει αρνητικά μεγάλα ονόματα όπως οι Nirvana, δεν δίστασε να το πει. Να πω ότι τα αίματα στο κοινό ήταν έτοιμα να ανάψουν και άνετα θα μπορούσαμε να αρχίσουμε να τρωγόμαστε μεταξύ μας, καθώς ξεκίνησαν πηγαδάκια από φανατικούς thrasher. Ευτυχώς, όμως, κρατήθηκε ένα επίπεδο. Η ταινία ολοκληρώθηκε με ένα αισιόδοξο μήνυμα για τη συνέχεια του thrash, αν και δεν έλειψε ο προβληματισμός για το πόσο trve είναι μία μπάντα που έχει ως κύριο μοχλό προβολής τα social media. Κουβέντες που επανέρχονται πολύ συχνά, ειδικά όταν μιλάνε άτομα από διαφορετικές γενιές.

12 Likes

Οσοι δεν πατε stratovarius (λεμε τωρα :stuck_out_tongue: )

Εγω με ένα γονατο απο τα δυο σε λειτουργία δεν είμαι σίγουρος για τιποτα.

6 Likes

Ηθελα πολυ να παω αλλα δούλευα δυστυχώς… Ειχε κοσμο;

είχε; @Sh_Wo_f

εγώ ήμουν λίγο μακριά