Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

This is how it begins…

18 Likes

Ελλαδα 2.0

14 Likes

ηθελα πολυ να ερθω αλλα δεν προλάβαινα…

Με μια ανάσα το έγραψε

8 Likes

Εχασα τιποτα τελικα? Ειχε κοσμο?

Επρεπε να ερθεις, ηταν πολύ ωραια (αν και θα ήθελα πιο δυνατα την κιθαρα)

1 Like

Μια ζωη ευνοημενοι εκει στο Σαλονικα

Λίγοι και καλοί απόψε στο Αn για Breeding the shadows, Okwaho και Mass culture. Οι πρώτες δυο μπάντες με εντυπωσίασαν, από τις πιο ωραίες στιγμές η διασκευή των Breeding the shadows στο “As I Die”, την οποια είχαν ξαναπαίξει ένα χρόνο πριν στο badtooth. Οι Mass culture πλέον έχουν στη φωνή τον Δημήτρη Νικολή από τους Kiva, που απέδωσε εξαιρετικά στις sludge συνθέσεις της μπάντας. Αν και η αλλαγή ήταν λίγο ξαφνική, μπορεί και να μην παρακολουθώ πια αρκετά τα social, είχα δει απλά σε κάτι στόρι ότι έπαιζαν μαζι.

3 Likes

Τίμιο

7 Likes

Uli Jon Roth

3 Likes

Την ημέρα που παίζει ο Nicke στην Αθήνα, όχι, δεν είναι τίμιο :stuck_out_tongue:

1 Like

δίπλα είναι. θα ξεκινήσουν νωρίς οι NBT και μετά Lucifer που δε νομίω να βγουν πριν τις 23:00 :stuck_out_tongue:

1 Like

Ελλάδα 2.0 παραπονιάρη😛

Δύο δυο τα live

1 Like

Το σκέφτομαι

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ
18 ευρώ (early bird), 21 ευρώ

Μία ωραία στιγμή για να θυμηθούμε τον αστικό μύθο (?) του διοργανωτή που μπήκε μέσα μετά από σολντάουτ γιατί είχε κάνει λάθος στη διαίρεση για να υπολογίσει πόσο θα κοστολογήσει τα εισιτήρια.

Έδιτ: εκεί από τώρα εννοείται.-

3 Likes

έπος αν ισχύει!

πάντως εδώ σπονσοράρει η Jameson οπότε πιστεύω καλύπτει το μεγαλύτερο κομμάτι του budget και βγαίνει φθηνό το εισιτήριο

2 Likes

Για πείτε όσοι τον έχετε δει, αξίζει να πάω; Δεν τρελαίνομαι για Electric Sun, αλλά είμαι μέγας (και πρόσφατος) θαυμαστής της Scorpions περιόδου του (βέβαια όχι μόνο των δικών του κομματιών, αλλά anyway).

τελευταία φορά τον είχα δει το 2013 αν δεν κάνω λάθος και άξιζε με το παραπάνω. έχει περάσει μια 10ετία βέβαια…

επική βραδιά ήταν το 2011 στην Τσαγκαράδα στο Πήλιο! με αρκετούς συμφορουμίτες

Το μακρινό 2005 τα Χριστούγεννα, μας είχε δώσει τα μυαλά στο χέρι -και δεν είχα ακούσει τίποτα δικό του πλην εκείνα της περιόδου Scorpions.
Για πιο πρόσφατες εμπειρίες, ας μιλήσει κανείς άλλος καλύτερα αλλά εκείνο το live στο Club 22 είναι σχεδόν μυθικό στο μυαλό μου πλέον - φανταστικός και ο ίδιος και η μπάντα του και το setlist αλλά και κόσμος.

3 Likes

Ε, θα πάω τι διάολο, έστω και για την εμπειρία, ρε φίλε, θ’ αξίζει. Απλά έχω την “άσχημη” εμπειρία από Vai πέρυσι που πήγα ακριβώς έτσι “για την εμπειριία”, και σκυλοβαρέθηκα μετά τα 3-4 πρώτα κομμάτια (θα μου πεις, βέβαια, άλλο στυλ ο ένας, άλλο ο άλλος).

2 Likes