Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

τραγικό…

3 Likes

Δεν είδα κάποια αναφορα στο κυριακάτικο live των VARATHRON/DEVISER (εξαιρείται το official rocking report) και είναι κρίμα γιατί αφενός ως απόδοση καθαυτή ήταν καταπληκτική και από τα δύο σχήματα και αφετέρου αποτέλεσε κάτι σαν πανστρατιά της τότε σκηνής μαζί με όσους έχουμε ακολουθήσει σε μεταγενέστερα χρόνια. Γενικά υπήρχε έλλειψη νεότερου κόσμου και ίσως είναι κρίμα, αλλά απ’ την άλλη το ότι γέμισε το Κύτταρο από κοινό 40+ (και βάλε) είναι έως και συγκινητικό ειδικότερα για τους VARATHRON και τον Necroabyssious οι οποίοι -όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ έστω- διαχρονικα δεν είχαν λάβει την απόλυτη αναγνώριση που τους άξιζε για το μερίδιο που είχαν σε αυτό που κατηγοριοποιήθηκε ως hellenic bm sound.

11 Likes

Το μπαράζ ανακοινώσεων συνεχίζεται.

4 Likes

6 Likes

Που είναι τα σκατά; Εγώ βλέπω απλά τη μεγαλύτερη ψαλίδα σε μαλλιά που έχω δει ποτέ.

2 Likes

Ωραίο ήταν το διημέρακι Storming the Gates (στην τρίτη εκδοχή του) που στήθηκε στο Bums, ένα ημιυπόγειο στο οποίο παραδόξως δεν είχα ξαναπάει ποτέ και ήταν περίπου ό,τι έπρεπε για το συγκεκριμένο event.

Στα μουσικά της δεύτερης ημέρας, πρόλαβα το ποτισμένο με ήχο της παλιάς εγχώριας σκηνής σετάκι των OATH OF HERMON (μαζί με διασκευή στο “The Era of Satan Rising” των THOU ART LORD), τους πιο “σκανδιναβούς” EXILIUM NOCTIS που δεν με κέρδισαν ιδιαίτερα και φυσικά το main course των φανταστικών AKROTHEISM που παραμένουν απ’ τις πιο ποιοτικές και ιδιαίτερες σύγχρονες μπάντες της χώρας και μέσα σε χωροταξικά δύσκολες (5 άτομα σε μια πολύ μικρή σκηνή) συνθήκες γαμήσανε Syn Panta :exclamation:

Kudos σε @OwlKitty που να πω την αλήθεια δεν περίμενα να την πετύχω στο συγκεκριμένο.

7 Likes

Γάμησαν οι Akrotheism, αν και δε μπορώ να είμαι αντικειμενικός, θεωρώ ότι οι εμφανίσεις τους στο εξωτερικό τους έχουν ανεβάσει επίπεδο, όντως πολύ μικρή η σκηνή γιατί εκτός του ότι είναι και πολλοί -παναθεμα τους- είχαν και 2 μπανερ στις άκρες. Ετοιμάζουν νέο δίσκο…

5 Likes

Αυτή η συνεργασία πώς σου φαίνεται;

Placebo 1η Αυγουστου Λυκαβηττό

1 Like

όλο εκπλήξεις αυτός ο Λώρης… :rofl: :rofl: :rofl:

3 Likes

Εγώ πάντως εχω ποντάρει σε Saxon.

Οι παρέες φταίνε για όλα! Ενώ δεν έχω μεγάλη επαφή με το black metal γενικότερα, κάπως πάντα έρχονται τα πράγματα και από παραινέσεις γνωστών βρίσκομαι και σε τέτοια λάιβ. Το bums είναι επίσης αγαπημένος χώρος. Τους Akrotheism τους παραδέχτηκα κι εγώ, ωραίες συνθέσεις με εύρος.

Έχω σταματήσει ν’ ακούω οτιδήποτε έχει να κάνει με Μυτακίδη και με Active Member. Περιστασιακά ακούω το “Μέρες παράξενες θαυμάσιες μέρες”, αλλά θυμάμαι πόσο χαμηλά έχω και τον X-Ray και το κλείνω. Τον Κουινέλη δεν τον θεωρώ καν ράπερ, μου βγάζει μια καγκουριά και μια ματσίλα. Στη συγκεκριμένη συνεργασία απλά μυτακιδίζει και κακοεντεχνίζει.

3 Likes

Παρασκευή στο Gagarin για Band of Friends θα είναι κανείς;

1 Like

Λογικα, θα ειμαι.

3 Likes

4 Likes

Μια χαρουλα - τίμιο λαιβ.

8 Likes

Πάει για sold out λέει το UTH

Καλά μας κάνει ο τύπος , μάλλον μεταξύ μας εδώ 30 άτομα γκρινιάζουμε για τους άλλους είναι όλα καλά και οι τιμές και το γενικότερο θέμα

Παρεμπιπτόντως είχε μπάντες που θα ήθελα πολύ να δω από τη μια

2 Likes

Εγω μπυρίτσες απ έξω και Κυριακή τυρανν. Έλα να κεράσω

2 Likes
4 Likes