Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Εσείς που ποντάρατε σε VIC και τα συναφή για Release, πέσατε εντελώς έξω.

Βασίλης Παπακωνσταντίνου ανακοινώθηκε. Ευκαιρία να τον δω μετά από πάαρα πολλά χρόνια.

6 Likes

:sweat_drops: :sweat_drops:

3 Likes

4 Likes

Με καπνογόνα υποθέτω.

4 Likes

Δεν έχω ανάψει ποτέ καπνογόνο!

Απλά θεωρώ ότι κάποιοι είναι υπερβολικοί στο συγκεκριμένο θέμα.

ΠΩΠΩΠΩ ανακοινώσεις σήμερα :tada::tada:

1 Like

6 Likes

6 Likes

Ειναι πολλά μαζεμένα.
Ποιός μάγκας θα τα βάλει όλα σε μια σειρά να έχουμε ολική εικόνα με ημερομηνίες;:grin:

1 Like

δεν το κάνει αυτό το rocking.gr???

3 Likes

@pantelis79 έχεις εικόνα για timetable για Band of Friends?

Το μόνο που έχω δει είναι ότι οι πόρτες ανοίγουν στις 8…

1 Like

έχω δει και 9 όμως…

not sure αν έχει αναφερθεί ξανά

https://www.more.com/music/alcest-live-gagarin205/

και την επόμενη Σαλόνικα.

4 Likes

Gagarin Παρασκευή 23/2

20:30 Πόρτες
21.00 Sakis Dovolis trio and Nick Dounoussis (Jimi Hendrix tribute)
22.30 Band of Friends (Original band of Rory Gallagher)

Τρίγωνο. Όπως ακριβώς προέβλεψες.

1 Like

Alcest

2 Likes

Φουλ συναυλιακή βραδιά χτες.
Πρώτη στάση στο An, με το release των Sun of Nothing. Το τι ζήσαμε δεν περιγράφεται. Έπαιξαν μιάμιση ώρα κομμάτια από όλες τις κυκλοφορίες τους. Ο Ηλίας με τα ακραία φωνητικά του ζούσε κάθε στίχο, μαζί του το ζούσαμε κι εμείς. Πλήρης βύθιση στο σκοτάδι της μπάντας. Τα credits μου και σε Okwaho και Rita Mosss, κάθε μπάντα με το ξεχωριστό της χαρακτήρα έδωσε τον καλύτερό της εαυτό.

Επόμενη στάση το Γεωπονικό, για να δω Χαοτική Διάσταση. Δεν χάνεται τέτοιο reunion της μπάντας από τα '90s που είχε να παίξει περίπου 20 χρόνια. Ο χώρος ήταν γεμάτος κόσμο κάθε ηλικίας, οι παλιοί ήρθαν να ξαναδούν και οι νέοι να μάθουν. Η μπάντα έπαιξε όσο καλύτερα μπορούσε, μουσικά ήταν πολύ καλή, ο Τάκης στα τύμπανα και στα φωνητικά έδωσε τον καλύτερό του εαυτό, σε ένα ομολογουμένως δύσκολο διπλό πόστο. Μπορεί σε κάποια σημεία να χάνονταν τα φωνητικά, αλλά τους στίχους συμπλήρωνε ο κόσμος. Αφού έπαιξαν σχεδόν όλο το “Δεν περιμένω”, έπαιξαν και το “Για τώρα και για πάντα” από Γενιά του Χάους. Οπότε η στιγμή ήταν ιστορική γιατί μία από τις χαοτικές μπάντες μας διασκεύασε μία από τις άλλες χαοτικές μπάντες μας. Θα το είχα απολαύσει λίγο περισσότερο αν ο κόσμος από κάτω μιλούσε λιγότερο (οκ, ήταν προχωρημένη ώρα και δεν ήταν όλοι έτοιμοι για την ιστορικότητα της στιγμής, άλλο εμείς που τρέξαμε από τη μια άκρη της Αθήνας στην άλλη για να προλάβουμε).

12 Likes

Χτες, μονο Χειμερινοι Κολυμβητες. Πρωτη συναυλια με ορθιους σε ενα sold out Gagarin :open_mouth:. Μονο μειονεκτημα οτι επαιξαν λιγο, μονο 2 ωρες και 10’.

3 Likes

Κι εγώ έχω λόγους να σπαζομαι με μικρά σετ, κι εν μέρει καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου, αλλά επειδή το έχεις κάνει σημαία, να σε ρωτήσω κάτι;

Στο σινεμά πας μόνο για τρίωρες ταινίες; Κι αν βγει μια τετράωρη, αυτόματα όλες οι μικρότερες είναι φλομπες και κοροϊδεύουν το κοινό τους;

1 Like

Αναλόγως την ταινία. Η τελευταία του Ντε Νίρο που είδα στα Village ήταν πάνω από 3 ώρες και κούρασε.

Είναι σαν κάτι μεγάλης διάρκειας τραγούδια από τις 2 γνωστές χέβι μέταλ μπάντες του χώρου που ορισμένα κουράζουν λόγω μεγάλης διάρκειας. Αν ήταν πιο συμπυκνωμένα θα ήταν γαμάτα.

1 Like