Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Έλα ρε, γιατί;;;

Είδα και φωτό από soundcheck στο Instagram και όντως δεν είναι. Το διάβασα σε γνωστό, για τις φήμες που διαδίδει,μέταλ μπλογκ

Αιτιολογία;

Χτες στο An είδαμε το επετειακό live για τα 20 χρόνια των Agnes Vein.
Μία doom βραδιά με doom καιρό και αρκετούς καλεσμένους επί σκηνής. Συγκεκριμένα, τραγούδησαν κομμάτια των Agnes Vein πολλοί vocalist από άλλα συγκροτήματα, όπως η Χρύσα Τσαλταμπάση, ο Μάνθος από τους Tardive Dyskenisia, ο Γρηγόρης από τους Seer of the void, ο Γιάννης από τους DreamLongDead και ο Ηλίας από τους Sun of Nothing. Μου άρεσαν αυτές οι συνεργασίες-έκπληξη, έδωσαν μία άλλη διάσταση στα κομμάτια τους μένοντας κοντά στην ατμόσφαιρα της μπάντας. Τα credits μου και στις υπόλοιπες μπάντες που έπαιξαν, DremLongDead, Seer of the void και Bus (the unknown secretary).

1 Like

“λόγω ενός θέματος με το διαζύγιο που πήρε”

1 Like

Ειπες μαγικη λεξη, ομολογω οτι ηταν και η πρωτη που σκεφτηκα :joy:

1 Like

Είναι ακομα ενεργοί?Έχω καιρό(χρόνια βασικά) να διαβάσω νέα τους.

Οχι, αλλα ειναι πιο πιθανο να τον γνωριζει καποιος απο αυτη τη μπαντα κι οχι την τωρινη του.

1 Like

Δυνατοί οι Lucifer, συναυλιακοί! παίξτε όμως λίγο παραπάνω ρε παιδιά

έλειπε και ο Nicke…

Πολύ ωραία!!!

3 Likes

Πάρτυ!


Την άλλη Τρίτη…Μεγάλη Τρίτη!

4 Likes

Έγινε ένα πέρασμα χτες από το punk against capitalism στο κηπάκι της Τσαμαδού. Πολύς κόσμος, συναντήσεις με κόσμο που είχα να δω καιρό και ακούγαμε μαζί αφοσιωμένοι τα τραγούδια των Lost Bodies. Κάθε φορά που ακούς λάιβ αυτή τη μπάντα ξεχωρίζεις και κάτι που έχεις ξανακούσει από τα τραγούδια τους. Αυτή τη φορά ξεχώρισα τον στίχο “πώς μπορώ να ξεχάσω τα…” που προσθέτει ο τραγουδιστής μετά το τέλος του τραγουδιού “Αξέχαστο”.
Από τις μπάντες με τον πιο έξυπνο στίχο, σίγουρα όχι μια μπάντα που μπορούν να εκτιμήσουν όλοι.
Κάθισα και λίγο στο set των Stress, αλλά δυστυχώς όχι ως το τέλος.

Ωραίο πράγμα να γεμίζουν τα Εξάρχεια πανκ φάτσες, σε συνδυασμό με τον τύπο που είχε βάλει στην πλατεία δυνατά στο ηχείο του το “Εμένα οι φίλοι μου” από Magic de spell, νομίζω ότι ένιωσα για λίγο ότι η περιοχή αντέχει και δεν χάνει την ταυτότητά της, παρά τις προσπάθειες για “ανάπλαση”.

9 Likes

7 Likes

Να θες να μην ξαναπας στο Arch μες τον καυσωνα και οι ανακοινωσαρες να μην σε αφηνουν.

Μεγαλο λαιβ.

5 Likes

Hardcopy εισιτήρια για Khirki και Emma Ruth Rundle προμηθευόμαστε από κάπου;

Khirki λογικά μόνο στην πόρτα. Για ERR, όπως λέει εδώ, Metal Era, Sound Effect, Rhythm Records.

1 Like

Μόνο αν είστε άρρωστοι ή αν γεννά η γυναίκα σας να χάσετε το live των Khirki. Τα δώσανε όλα εδώ πάνω

2 Likes

Υπερβολική δήλωση νομίζω αλλά οκαυ, it was cool, indeed!

18 Likes