Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Ωραίο νέο δεν τους έχω δει ποτέ

1 Like

Ωραιο νεο, δεν τους χορταινω ποτε. Σουπερ.

2 Likes

εγώ ακόμα θυμάμε τον Και να σκαρφαλώνει στον εξώστη στο Ρόδο. Τύφλα ήτανε!

4 Likes

Δεν τους έχω δει ποτέ. Μέσα με τα χίλια να θυμηθώ τα σχολικά μου νιάτα.

2 Likes

Πρώτο club show που είδα ποτέ ήταν Gamma Ray το 10(έχουν ξανάρθει έκτοτε?), δεν είχα καν κλείσει τα 16. Φοβερή συναυλία, ωραίο σετ, Ride The Sky απροβάριστο δωράκι (πραγματικό encore δηλαδή), κόσμος μουρλαμένος. Καλώς εχόντων θα τιμήσω και φέτος.

2 Likes

Εάν κάνουν την (υπερ)κίνηση ΜΑΤ και έχουν guest τραγουδιστή τον τιτάνα Ralf και για support τους Innerwish, θα είναι μία απόλυτη βραδιά.
Και, Kai, μη βασιστείτε στα τελευταία και μας κεράσετε με medley από τα πρώτα, όπως την τελευταία φορά. Και βρεθούμε να 'μαστε μόνο καμιά 30αριά στο κάγκελο να χτυπιόμαστε, όσο οι υπόλοιποι θα μας κοιτάνε περίεργα. Κάντε το σωστά αυτή τη φορά.

Υ.Γ. Όπως και να 'χει, φέρε τον Ralf, δε γίνεται αλλιώς!

1 Like

Το σκεφτηκα οταν εγραφα το προηγουμενο ποστ μου, το ομολογω. Καλα, για κατεδαφιση θα ειναι η φαση.

1 Like

Το 13 είχαν έρθει με Helloween? Αν ναι τότε ήταν η τελευταία φορά που τους είδα, η πρώτη το αξέχαστο 1997!
Άχαστη συναυλία!

3 Likes

Έχουν ξανάρθει άλλη μια φορά με Rhapsody.

28,60 το εισιτήριο, πες 30…τσεκ

1 Like

επιστροφη στην εφηβεια κανονικα.απ τη χαρα μου πηρα εισιτηριο χωρις σκεψη

Κι εγώ πήρα για 8 μήνες μετά :rofl: . Νορμάλ τιμή τα 28,6€ , δεν αντιστάθηκα

Έχω μια περιέργεια για το lineup της μπάντας

Εισιτήρια τσεκ, είμαι ήδη εκεί. Θέλω να πιστεύω ότι θα γίνει sold out νωρίς και θα πάει σε μεγαλύτερο χώρο.

Ναι ρε φιλε!!!

Ήμουν στο fuzz το '13 με Helloween, πολύ ωραίο λάιβ. Ίσως το τολμήσω ανάλογα τα οικονομικά και πόσο φορτωμένο θα είναι το συναυλιακό πρόγραμμα

Ακομα θυμαμαι την πρωτη φορα στο Πεδιον του Αρεως. Ακολουθησαν παρα πολλες και θα ειμαι τωρα μέσα.

5 Likes

Εγώ ακόμα θυμάμαι την ξενερα που έφαγα που ακυρώθηκαν οι Running Wild και τους αντικατέστησαν οι Gamma ray στο Rockway του 2004 νομίζω (?).
Μεγάλη ήττα.

1 Like

Άλλο ένα πολύ καλό λαιβ με εγχώριες μπάντες είδαμε χτες στο An. Η παρουσίαση του νεου αλμπουμ των Kiva πλαισιωνοταν από άλλες δυο doom μπάντες. Κι είναι ο,τι καλύτερο όταν ταιριάζει το στυλ των συγκροτηματων που ανοίγουν μια παρουσίαση δίσκου. Ποιότητα και αργοί ρυθμοί τόσο απο τους Urstaat όσο και από τους Omega Monolith. Οι Kiva σταθερά καλοί, με ήχο ανάμεσα στο post και το doom, τα έδωσαν όλα επί σκηνής και παρουσίασαν το υλικό τους με τέτοιο τρόπο ώστε έληξε το λαιβ την ώρα που νιώσαμε τη μεγαλύτερη συγκίνηση. Μόνη ένσταση δική μου και πολλών παρευρισκομενων η μικρή διάρκεια του σετ. Το υλικό βέβαια δεν είναι πολύ και έπαιξαν αποκλειστικά το αλμπουμ χωρις προσθήκες νέου υλικού. Ελπίζω να δούμε κι άλλο υλικό από αυτή τη μπάντα, έχει όλες τις προοπτικές.
Ένιωσα επίσης ότι το κοινό μιλούσε παραπάνω απο όσο χρειάζεται για να απολαύσεις αυτή τη μουσική και δυστυχώς το έχω νιώσει και σε άλλο λαιβ τους. Θέλει και μία συναυλιακή παιδεία το να πας ν’ ακούσεις doom αντί να πας για μπύρα Παρασκευή βράδυ

6 Likes

Σε όλα σχεδόν τα ελληνικά live και σε αρκετά ξένα, δυστυχώς.

8 Likes

Πάντως εκεί που καθόμουν, πίσω και δίπλα στον ηχολήπτη, υπήρχε ησυχία. Και πολλά ντουμάνια.