Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Το εντυπωσιακό, πέρα από το θλιβερά ανέμπνευστο όνομα (σοβαρά τώρα, Bad Boys, πόσο τους πήρε να το σκεφτούν;) είναι ότι αυτοί οι γυρολόγοι με αλληλοκαλυπτόμενο βιογραφικό (που θεωρήθηκε σκόπιμο να αναφέρεται στην αφίσα) που μάζεψε ο Reb o Παραλίας είναι ιταλικής καταγωγής, εκτός από έναν που είναι – προφανώς - Άραβας!
Βλέποντας μάλιστα τα ονόματα μου δημιουργήθηκε η απορία αν ο drummer Paolo Caridi έχει κάποια σχέση με την γνωστή ηθοποιό Σμαράγδα Καρύδη, ενώ η βολική ομοιοκαταληξία του ονόματος του Enrico Varisco μου έφερε στο νου τον τενόρο… Enrico Palazzo από την επική ταινία Naked Gun, για όσους τη θυμούνται!

1 Like

λογικά μάζεψε διάφορους από Ευρώπη μη φάνε και λεφτά στα αεροπορικά…(Ιταλία οι περισσότεροι κρίνοντας από τα ονόματα)… θα κάνουν πρόβες κανα μήνα και θα βγουν να παίξουν covers…

Τους εχω λιώσει τα τελευταια χρονια.Ειναι γαματοι.Οποιος γουστάρει τετοιον ηχο ας μην το χασει

Χορταστικό σετ από τους allochiria απόψε στο επετειακό λαιβ για τα 10 χρόνια από το Omonoia στο fuzz. Έπαιξαν μια ώρα κι ένα τέταρτο υλικό κυρίως από το Omonoia και το Commotion. Εχω την εντύπωση πως το κομμάτι που είπαν πως έγραψαν για την Παλαιστίνη είναι το Darklight με λίγο διαφορετικούς στίχους. Ωραίο λαιβ και με διάρκεια που θα προτιμούσα να βλέπω συχνότερα σε εγχώρια λαιβ κι όχι μονο σε ειδικές περιστάσεις.

4 Likes

Να προσθέσω ότι μαζί με τους Allochiria εμφανίστηκαν και οι Universe217, τους οποίους είχα χρόνια να δω και ήταν εξαιρετικοί, η Τάνια φαινόταν να το απολαμβάνει πραγματικά.

1 Like

θα έρθει μια φίλη έγκυος να πάμε Truckfighters. μπορεί να προτείνει κάποιος, κάποιο σημείο να κάτσουμε ώστε να αποφύγουμε τον πολύ συνωστισμό αλλά να υπάρχει και σχετική ορατότητα; πχ δίπλα στο μπαρ ή στα σκαλάκια στον ηχολήπτη;

Αριστερά από τα σκαλάκια που λες, όπου αναγκαστικά η φίλη του θα είναι όρθια, έχει ένα σημείο που μπορείτε να καθήσετε. Αν θυμάσαι που ήταν παλιά ο ηχολήπτης στο Αν, σκέψου ότι είναι δεξιά από εκεί.

Προφανώς όλα τα “αριστερά” και “δεξιά” είναι όπως κοιτάζεις εσύ τη σκηνή ε :stuck_out_tongue:

Το μεγαλύτερο πρόβλημα της φίλης σου θα είναι η κάπνα πάντως, να ξέρεις.

1 Like

αφού απαγορεύεται το κάπνισμαχαχαχαχαχαα

*το ξέρει ναι. πιθανόν να είναι με μάσκα. σημαντικότερο είναι να αποφύγει τα σπρωξίδια και σε περίπτωση δυσφορίας να έχει διέξοδο

Και η ένταση του ήχου (ανάλογα σε ποιον μήνα είναι) μιας και είναι σε κλειστό χώρο,

1 Like

Και εγω αυτο θα ελεγα - αριστερα στη σκηνη ειναι το καλυτερο σποτ.
Σπρωξιδια απανω στα σκαλια δε παιζουν, και στη τελικη τραβιεσαι πισω προς το μπαρ που ειναι ανετα.
Νταξ για Truckfighters μιλαμε οχι NAILS.
Τσιγαριλα προβλεπεται 100%

2 Likes

Ultha στην Ελλάδα. Αυτά είναι. Χαμός.

2 Likes

3 Likes

47 lol

3 Likes

Και ποιος θα προλάβει να τα δει τα 47αρια πάλι. Καταλήγει πλέον το 50αρικάκι ταρίφα για τα πιο εμπορικά συγκροτήματα.

3 Likes

προτιμω να δωσω λιγοτερα για να δω εγχωρια μπαντα πλεον.
ευτυχως που υπαρχουν και καποια live με κατω απο 30€ και θα δω και καμια πιο εμπορικη πχ Gamma Ray :stuck_out_tongue:

9 Likes

Ε, υπάρχουν αυτή τη στιγμή.

1 Like

Κοιτάζοντας το setlist.fm, ο Glenn Hughes παιζει οντως μονο 8 κομμάτια;

Σε αντίθεση με τα φράγκα :sweat_smile:
Anyway το θέμα είναι το τσιμπημένο κόστος του εισιτηρίου, θεωρώ όποιος θα δώσει 47 θα δώσει και 50-50κάτι.

2 Likes

Ρε συ αυτο εβλεπα κ εγω προχθες,πλακα κανει?