Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Παίζει κάπου 1h45’, πάντως.

2 Likes

Παίζει διασκευές bellwitch?

5 Likes

λογικά θα υπάρχει φουλ improvisation. κάπου είδα κι εγώ για 1 ώρα και 45 λεπτά.

ραντεβού στο κάγκελο!

1 Like

Αν ειναι ετσι αλλαζουν τα πράγματα. Προφανως θα τιμήσω.

2 Likes

Ξεκάθαρα . Και στις δυο προτάσεις

Πλέον τα λ7 μου μόνο σε όσους το κρατάνε σε αξιοπρεπή , για την ελληνική ζωή , επίπεδα .

Ελληνικές μπάντες , Green Lung , Midnight , Gamma Ray κλπ ονόματα και από φεστιβαλ όταν όλα τα ονόματα με αφορούν να τα δώσω τα 50ρικα

Εύχομαι αυτές οι τιμές να φέρουν μια γενικότερη συσπείρωση και στροφή προς την εγχώρια σκηνή και τα μικρότερα ποιοτικά ονόματα του εξωτερικού, μπορεί να κάνει και καλό στη σκηνή μακροπρόθεσμα

Η φάση πάντως έχει ξεφύγει και χαλάσει σε τεράστιο βαθμό

9 Likes

Ενω συμφωνώ ότι η τιμή είναι ακριβή, τα έδωσα τα λεφτά για In Flames, το ήθελα πολύ εδώ και χρόνια και μετά το περσινό ήμουν σίγουρος ότι θα έρθουν φέτος, οπότε δεν το σκέφτηκα και πολύ.

2 Likes

Δεν παω Glenn Hughes…Τον ειχα δει πριν χρονια μαζι με Turner…καθαρα λογω υπερβολικων τιμων…

1 Like

Χαλαρα υπαρχει κοσμος που ανετα θα δωσει και 50€ για να δει In Flames, απλα εγω δεν.
και δεν εχει να κανει με τους In Flames μονο, αλλα γενικα με καποια συγκροτηματα αυτου του βεληνεκους

ελπίζω να έχει George Gakis & the Troublemakers για support να βγάλει τα λεφτά του το εισιτήριο :stuck_out_tongue:

4 Likes

Νομιζω οτι οντως αυτούς θα εχει

προς το παρόν τους έχουν ανακοινώσει μόνο για Θεσσαλονίκη

1 Like

Το λάιβ τους θα μου κοστίσει 28,6€ . Αξιοπρεπής τιμή για τα δεδομένα του μέσου Έλληνα

Δεν αναφέρθηκα σε κάτι άλλο

Γουσταρα που είδα πέρσι και θα ήθελα να ξαναδώ, όμως αυτό το 40αρι που δίναμε και γκρινιαζαμε, πια έχει γίνει 50αρι και θα ανέβει κι άλλο.
Πρέπει να δώσουμε οι ιδιοι οι οπαδοί/πελάτες μήνυμα ότι δεν θα πάμε σε live με τέτοιες τιμές. Βάλε merch, μπύρες κλπ πάει στο 100αρικο η δουλειά.
Αν και πιστεύω ότι μόνο στη γκρίνια θα μείνουμε εδώ μέσα και στο τέλος θα ενημερωθούμε για sold out δύο μήνες νωρίτερα, που σημαίνει ότι η τιμή ίσως ήταν και μικρή συμφωνα με τους όρους της αγοράς.
Εγω δεν θα πάω, όπως δεν πήγα σε Blind Guardian που οι τιμές ήταν επίσης υψηλές (και έγιναν απανωτά sold out). Δεν μπορώ να μπω δερβέναγας στα γούστα και την καψούρα κανενός, απλά σκεφτείτε λίγο ότι σε αυτό πατάνε όλοι οι εμπλεκόμενοι για να έχουν κέρδος.
Ας πήγαινε σε μεγαλύτερο χώρο που συνεπάγεται περισσότεροι οπαδοί , χαμηλότερη τιμή.

13 Likes

Δεν θα μπω στη διαδικασία να επιμερίσω ευθύνες αλλά είναι γεγονός ότι έχουν ξεφύγει οι τιμές στις rock/metal συναυλίες με συνέπεια να μετατραπούν σε “διασκέδαση πολυτελείας” που απευθύνεται εν πολλοίς σε μεσήλικες. Με βραχυπρόθεσμη λογική ο σκοπός επιτυγχάνεται και τα εισιτήρια ξεπουλάνε, ας μην απορούμε όμως μετά που ο νεαρόκοσμος στρέφεται σε άλλα είδη μουσικής.

7 Likes

Σε άλλα είδη δηλαδή πόσο πιο φτηνά είναι;

Ρωτάω με ειλικρινή περιέργεια

Ας έρθει ο νεαρόκοσμος Mindless Sinner με 20 ευρώ τότε! Τι, όχι; :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Ότι δλδ ο νεαρόκοσμος δεν ακούει rock κ metal επειδή είναι ακριβά τα εισιτήρια :stuck_out_tongue:

2 Likes

Θεωρώ ότι για ένα όνομα με την ιστορία του Glenn Hughes, τα 39€ είναι αρκετά τίμιο ποσό.

Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για ένα τραγουδιστή στα 72 του που ακούγεται 42 ξέρω γω.

Αλλά οκ, απόψεις είναι αυτές…

Τα 47€ των In Flames ξεκίνησαν την αιώνια πλέον συζήτηση, αλλά ναι ούτε για τον Γκλεν δίνω 39€ προσωπικά

3 Likes