Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Με ξέρεις προσωπικά κ με χαρακτηρίζεις? Σοβαρά τώρα?

Αυτό ήταν? Δεν έχεις κάτι άλλο να προσθέσεις? Από που με ξέρεις πχ, για τις απόψεις μου που προφανώς είναι φασιστικές, για το ότι είμαι ναζίδι κλπ. Επειδή μάλλον με ξέρεις από εδώ κ από άλλο φόρουμ. Περιμένω.

Θα μου προκαλέσει εντύπωση αν γίνει. Πολύ δύσκολο. Και δεν πρέπει κιόλας. Μουσική και τέχνη αλλά κάπου μπαίνει και όριο

7 Likes

Επίσης γιατί επιμένουν να τους κλείνουν;

1 Like
4 Likes

τώρα δε θέλω να πάω…

Εγώ τουλάχιστον δεν θα ήθελα να προάγοναι και να αναπαράγονται ειδήσεις και νέα για τέτοιες συναυλίες/μπάντες στο φόρουμ.
Δεν μου αρκεί μόνο το να μην πάω εγώ.
Αλλά ευτυχώς δεν μπορώ να επιβάλλω την άποψη μου…

6 Likes

Ψιλοσκίζουν αναμενόμενα οι Wayfarer απόψε.
Are you ready for some cowboy shit tonight;

3 Likes

11 Likes

Παίζουν και στο Regthymno Rocks τέλη Αυγούστου αυτοί

1 Like

8 Likes

Τελεια!30/11 θα ειμαι εκει

10 Likes

7 Likes

Μεγάλο λάιβ.

Εν τω μεταξύ, μπαίνω καμιά φορά εδώ μέσα να χαζέψω και διαπιστώνω ότι ξέρω περίπου το 10% των ονομάτων που ποστάρονται.
:face_with_peeking_eye: :joy:

3 Likes

Προσωπικά ως τζαζακιας σε τεράστιο βαθμό δεν τρελαίνομαι με τον Kamasi. Νιώθω πως μεγάλο μέρος του hype που είχε δημιουργηθεί στο παρελθόν γύρω του ήταν πλασματικό. Φτιαγμένο από μουσικογραφιάδες που ακούν συνήθως εντελώς άλλα πράγματα (συνήθως σε γενικές γραμμές αλτερνατιβιες) και πιστεύουν πως η τζαζ είναι νεκρή και άνθρωποι σαν τον Kamasi είναι η ανανέωση της τζαζ. Ανθρώπους που δεν θα ήξεραν τι είναι η ECM ή η ACT της οποίας ονόματα ήρθαν τζάμπα στο τζαζ φεστιβαλ της Τεχνόπολης φέτος. Βέβαια σε άλλους μπορεί να αρέσει, οπότε δεκτό και γούστα είναι αυτά.

Το προφανές μεγάλο τζαζο-live που έρχεται είναι το Brad Mehldau Trio…

Βέβαια τον είχα δει πριν κάποια χρόνια όταν είχε ξανάρθει οπότε γι’αυτό τον λόγο (και επειδή δεν με τρελαίνει το gazarte) μπορεί να μην ξαναπάω.

Επίσης υπάρχουν τα τζάμπα live στην πλατεία με Mode Plagal σήμερα και αύριο (και άλλους άλλες μέρες του μήνα):

https://aefestival.gr/festival_events/live-stin-plateia/

2 Likes

Χωρίς να είμαι ακροατής της τζαζ - πέρα από τα πολύ πολύ βασικά και αυτά λόγω επιρροής του πιανίστα αδερφού μου - συμφωνώ με τα λεγόμενά σου και θέλω να πω ότι όντως το επερχόμενο του Brad Mehldau Trio είναι μεγάλο live.
Μέχρι κι εγώ τον ξέρω :joy:

5 Likes

18 Likes