Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Να πουμε εδω οτι στους Agnostic Front καποια στιγμη εσπασε ενα κομματι απο το πατωμα στο Arch. ΗΛΙΑ ΡΙΧΤΟ κανονικα ε :joy:

9 Likes


Πριν λιγο εσκασε αυτο,πιο φορτωμενο φθινοπωρο δεν εχω ξαναδει για τους φιλους του ακραιου

3 Likes

Φεστιβάλ Ρεματιάς κάθε καλοκαίρι σταθερά απίστευτο πρόγραμμα…

https://myxalandri.gr/politismos/22216-anoigei-i-avlaia-tou-festival-rematias-2024-nyxtes-allileggyis-to-programma-ton-ekdiloseon

6 Likes

The casualties, 1 ωρα πριν ανοιξουν οι πορτες και δεν υπαρχει καπου ενα προγραμμα ακομα…

Το εχει ξανακάνει το arch.

2 Likes

Εnforced χθες 8ball τα έσπασαν όλα. Να πάτε!!

4 Likes

Καμία ωρίτσα?

Εννοείς timetable?

Βγηκαν κατά τις 10 και παιξανε 1 με 1μιση ωρα θα ελεγα αλλα δεν παίρνω και όρκο γιατι ξεκινησαμε μπύρες από νωρίς :slight_smile:

2 Likes

μην κοροϊδέψετε αλλά επειδή δεν έχω πάει ποτέ… πως ανεβαίνουμε Λυκαβηττό;; :smile:

βολεύει από Αλεξάνδρας καλύτερα ή πρέπει να κατέβω μέχρι Κολωνάκι; το λεωφορείο ποια διαδρομή κάνει;

1 Like

Τύπε, είχα ανέβει με τα πόδια νομίζω το 2007 στους Jethro Tull, είχα αφήσει το αυτοκίνητο σε κάποιο πάρκινγκ στην Ιπποκράτους ή στην Ασκληπιού, πρέπει μετά να είχα ανηφορίσει τη Λασκάρεως, είχα βγει στη Σαρανταπήχου (περιφερειακός) και από εκεί με προσοχή έκοψα κάθετα μέσα από τα δέντρα για να βγω στον δρόμο που οδηγεί στο θέατρο. Γλιτώνεις αρκετά έτσι.
Επίσης, αν θες να πας από την πλευρά του Παναθηναϊκού και του νοσοκομείου “Έλενα Βενιζέλου” (τα λεγόμενα Κουντουριώτικα), μέσω των οδών Κοτυαίου ή Ωρολογά έχεις εύκολη πρόσβαση στο μονοπάτι που σε πηγαίνει πίσω από το θέατρο αλλά το περπάτημα από εκεί είναι περισσότερο.
Από Κολωνάκι δεν έχω ανέβει ποτέ στον Λυκαβηττό.

2 Likes

Αν ερχεσαι με μεσα, κατεβα Ευαγγελισμο και παρτο με τα ποδια ολο απανω - τη Πλουταρχου.
Θα κανεις στο τελος της ενα ζιγκ ζαγκ, αλλα θα βγεις ομορφα στον λοφο και στη Πρασινη Τεντα.

1 Like

θα κατεβαίνω από Γκύζη. Να κόψω κάθετα την Τσόχα και να ξεκινήσω το μονοπάτι από εκεί; ή να βρω κανα λεωφορείο να με κατεβάσει κάπου Ιπποκράτους στη μέση της και να ανέβω ;
Διαβάζω για shuttle bus από την Σαρανταπήχου, αλλά δε βρίσκω ούτε δρομολόγια ούτε ακριβές σημείο αφετηρίας, στάσεων κλπ

Μιχάλη, γνώμη μου, μην το ρισκάρεις με shuttle bus.
Κατέβα με το λεωφορείο 021 του Γκύζη στη στάση ΛΑΣΚΑΡΕΩΣ, ένα τετράγωνο πίσω βρίσκεις την ομώνυμη οδό και ακολουθείς τις οδηγίες μου.
Εκτός αν πλησιάζεις τα 50, όπως εγώ.
Τότε, πάρε ταξί.
:smile: :smile:

3 Likes

μάλλον αυτό θα κάνω. της γειτονιάς είσαι κι εσύ; Λασκάρεως έμενα πιο παλιά, αλλά χαμηλά προς το δωματιάκι

1 Like

Από Γκύζη ρε συ γιατί δε στρίβεις από Κόνιαρη από Αλεξάνδρας πίσω από Αμερικανική πρεσβεία ; Και το πας γύρω γύρω

Τι δουλειά έχει του Γκύζη με την αμερικανική πρεσβεία τύπε;

2 Likes

Όχι, Γουδί / Ζωγράφου είμαι εγώ αλλά ανέβαινα Λυκαβηττό επί πανδημίας για περπάτημα.
Επίσης στα 00s είχα ανέβει πολλές φορές για συναυλίες, με τα πόδια ή αμάξι.

2 Likes

Είσαι από Γκύζη και δεν έχεις ανέβει στο Λυκαβηττό ποτέ?
Η πιο καλή λύση είναι το 021 κατεβαίνεις στη δεύτερη ή τριτη στάση στην Ιπποκράτους και μετά ανηφόρα.
Επίσης και από Αλεξάνδρας να περάσεις απέναντι από τη Λουκάρεως θα βγεις στη πίσω μεριά και μετά ανέβασμα.
Το λόφο ή τον ανεβαίνεις από το δρόμο ή από δρομάκια μέσα στο δάσος.

4 Likes

μένω Γκύζη 3 χρόνια αλλά όντως έλλειψη ότι δεν έχω ανέβει. δεν μου τράβηξε και ποτέ το ενδιαφέρον με δεδομένο ότι τώρα ξανάρχισαν οι συναυλίες…

1 Like