Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Ωραιος,ευχαριστω

1 Like

Οι heir apparent ακυρωσαν την εμφανιση τους στο uth λογω προβληματος υγειας. :confused:
Αντικαταστατες οι liege lord

1 Like

Αυτή θα είναι συναυλιάρα. Και οι τρεις μπάντες έχουν βγάλει πολύ καλές δουλειές αλλά οι Saboter και ειδικά οι Sacral Rage έχουν βγάλει σπέσιαλ πράματα που θα μείνουν. Μακάρι να μπορούσα να είμαι…

3 Likes

και εγώ κλαίω που δεν μπορώ να είμαι Αθήνα. Το saboter το έχω ακούσει 5 φορές από προχθές, πολύ δυνατό

Κι εγώ που είμαι Αθήνα, δουλεύω

Προσωπικά ήθελα πολύ να δω Heir Apparent, αν και τελικά το νέο album μου φάνηκε αρκετά κατώτερο των προσδοκιών και των 30 χρόνων που μεσολάβησαν από το One Small Voice.

Ο βασικός λόγος να τραβηχτώ πάλι στην Αθήνα (τραβάτε με κι ας κλαίω) ήταν από την αρχή οι Armored Saint, αλλά οι Liege Lord ως αντικαταστάτες των Heir Apparent ήταν ευχάριστη έκπληξη, βασικά δεν ήξερα καν ότι είναι ενεργοί. Μεγάλο λαρύγγι ο Joe Comeau (και ο καλύτερος που πέρασε από τους Annihilator btw) και ακόμα μεγαλύτερο έπος το Master Control το οποίο φαντάζομαι θα τιμηθεί. Γενικά το φεστιβάλ αυτό αξίζει.

2 Likes

Δεν ειναι τυχαιο οτι μαζευει αρκετο κοσμο απο εξωτερικο. Ηθελα πολυ να δω heir apparent, ξενερωσα λιγο αλλα δεν αλλαζει κατι. Εχω παρει διημερο απο νωρις.
Στην ανακοινωση της μπαντας γραφουν οτι θα ειναι ενεργοι αμεσως μολις λυθει το θεμα, ελπιζω να τους φερουν στο επομενο

Μεγαλη εμφανιση απο need σημερα στην καλαματα. Τεραστιος δισκος το hegaiamas, φοβερη λαιβ εκτελεση

2 Likes

Οπως προέβλεψε και ο VIC τρομερά εθιστικό live χθες στο Temple με τις τρεις μπάντες να παρουσιάζουν στην ουσία τις φετινές τους κυκλοφορίες.

Μπάσιμο με τους βόρειους STYGIAN OATH σε κλασικά μονοπάτια, ότι πρέπει για την πρώτη μπύρα και συνέχεια με ατσάλι από τους SABOTER και τον τρομερά εθιστικό δίσκο τους Architects of Evil.

Μετά φύγαμε διαγαλαξιακό ταξίδι κυριολεκτικά με τα μηχανάκια SACRAL RAGE. Ο δίσκος είναι απαιτητικός και όμως κατάφεραν να κάνουν απίστευτα πράγματα (το ότι έχουν μία κιθάρα εντυπωσίασε πολλούς που δεν τους γνώριζαν), όλοι τους ένας και ένας…

Βιντεάκια:
STYGIAN OATH:stygian oath

SABOTER:rose red

SACRAL RAGE:samsara

3 Likes

Και Εμένα πάρα πολύ όταν είδα το βίντεο κλιπ τους. Το παλικάρι είναι απίθανο στην κιθάρα

2 Likes

Τους ειχα δει τυχαια πριν 2-2,5 χρονια χωρις να τους ξερω κ μου ειχαν κανει καλη εντυπωση…Τωρα που ηξερα τι θα ακουσω , υπηρχαν στιγμες που τους χαζευα…Τρομερη αποδοση…Ο κιθαριστας οντως ηταν εντυπωσιακος κ πολυ ανετος σ αυτα που επαιζε…Ο μπασιστας πορωμενος πρεπει να γουσταρε καργα…Φωνητικα αντε γεια…

Εκτος ελλαδος τι κανουν???Ξερει κανεις???

1 Like

Εμφανισεις σε festival οπως Metalheadz Open Air ή Hard & Heavy και στο ΚΙΤ το 15 επαιξαν,

image

1 Like

το οτι παιξανε καπου δε λεει τιποτα απο μονο του βεβαια, στο KIT πχ ηταν opening act και γεμισαν το χωρο στη μια το μεσημερι

To Ejekt θα κάνει ανακοίνωση αυτή τη βδομάδα

Σας ζηλεύω! Έχω δει 2 φορές Sacral Rage και καμία με τον μπασίστα τους τον Σπύρο, γιατί ήταν φαντάρος τότε. Έχω λιώσει το Beyond Celestial Echoes και θέλω σαν τρελός να το δω λάιβ, είδα τα κλιπς και γούσταρα την ζωή μου. Μάριος ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ κιθαρίστας, μακράν το αγαπημένο μου έλεμεντ της μπάντας, έχει μια Jeff Waters αύρα που μου έχει λείψει απίστευτα, πρωτίστως από τον ίδιο τον Waters.

Έξω έχουν κάνει ήδη ντόρο σε όσους ασχολούνται πέραν του mainstream, ο Fenriz ειδικά έχει στάξει μέλι αλλά έχω πέσει και σε αρκετές κουβέντες στο εξωτερικό για πάρτη τους. Επίσης παίρνουν πολύ καλούς βαθμούς γενικά.

fenriz%20sacral

1 Like

Πετυχα τους The Callas εδω στο νησι το Σαββατο με 2 πολυ καλα supports.

Πρωτα Cold in Berlin, που τους ειχαμε δει πριν απο χρονια με συμφορουμιτη, τιμιοι οπως παντα.
Doomy σκηνικο με fem φωνητικα.

Η ανακαλυψη ομως ηταν οι Abjects που χωσανε πολυ ροκεντρολ ! All female garage rock.

The Callas δεν ειχα ποτε ασχοληθει και μου αρεσε η μουσικη τους, απλα δε πανε τα Ελληνικα τραγουδια καθολου στον τραγουδιστη … καλυτερα στα ξενα.

1 Like

Ωραιο. Ποτε βγαινουν;

1 Like

τρομερή εγχώρια τριαδουλα

Και σιγουρο σολντ αουτ.

1 Like

όντως , πρέπει να κάνουμε τα κουμάντα μας

1 Like