Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

ΕΝΤΑΞΥ δεν μιλάει και με τον Πινοσέτ …

1 Like

Μένει να δουμε τώρα τον Μιχαλολιάκο στους σλευερ στα βιπ να τραγουδάει αουσβιτς,δε μινιν οφ πειν

1 Like

Εντάξει δεν μιλάει και με τον Γιαρουζέλσκι, ούτε με τον Τσαουσέσκου.

3 Likes

Διάβασα ανταπόκριση… Σχεδόν φουλ το Ηρώδειο ενώ ο Ian Anderson με τα γνωστά πλέον προβλήματα στην φωνή του ήταν αξιοπρεπής.

Δηλαδή έπαιζε κυρίως φλάουτο και τραγουδούσε και λιγακι, τεντώνοντας το κορμί του προς το μικρόφωνο σαν κάθε νότα του να είναι ένας επιθανάτιος ρογχος…
Κρίμα…

Κάτι τέτοιο δυστιχως. Νταξ προσπάθησε τουλάχιστον

Έχω δει ζωντανά τρεις φορές τους Jethro Tull συν μια τον Ian Anderson (“plays orchestral JT”) με την τελευταία να είναι το 2010. Ήδη από τότε ο Μεγάλος δεν μπορούσε με τίποτε να τραγουδήσει και κατά κάποιον τρόπο επιστράτευε και… τη γλώσσα του σώματος για να αποδώσει. Έκανε αυτό που λες, σηκωνόταν στις μύτες των ποδιών προκειμένου να “πιάσει” κάποια νότα.

Είναι κρίμα γιατί εκτός του ότι είναι προσωπική μου ΤΕΡΑΣΤΙΑ λατρεία (αρκετά εμφανές νομίζω!) πρόκειται και για κάποιον που έχει καταφέρει να βρει κατά καιρούς εναλλακτικές, λιγότερο απαιτητικές σε φυσικές αντοχές, διεξόδους ενασχόλησης με την μουσική.
Σίγουρα δεν του αξίζει να προκαλεί τον οίκτο…

Γνωρίζει κανείς μήπως έχουν ανακοινωθεί οι ώρες εμφάνισης για την αυριανή μέρα του Release?

Όχι ακόμα

1 Like

4 Likes

3 Likes

Δεν ήξερα ότι ο Ταφ Λάθος θεωρείται μεγαλύτερο όνομα από τον 12ο Πίθηκο. Νόμιζα το ακριβώς ανάποδο.

Κάθε μας μέρα, μια παρτίδα στη σκακιέρα… Δωδέκατος λέμε!

Δεν εχω δει 12ο πιθηκο, αλλα σε φεστιβαλ που πετυχα Ταφ Λαθος ενω δεν ηταν καν εν γενει χιπ χοπ το ιβεντ (και δεν ειχα καν ακουσει τον τυπα προηγουμενως), σοκαριστηκα με τον κοσμο.

Εκαναν χαμο και ηξεραν καθε στιχο!

1 Like

Ταφ Λάθος προσωπικά αρκετά ανώτερος από 12ο αλλά γούστα αυτά! Προσωπικό στοίχημα να με κερδίσει ο Anser με το απίστευτο flow του. Ελπίζω να έχει κόσμο είναι δυνατή μέρα για το ιδίωμα.

2 Likes

Στο θεατρο πέτρας έμαθα ότι ο ΛΕΞ μάζεψε κανα 10χιλαρο .

Μιλάνε για 12 χιλιάρικα κομμένα. Αλλά ΛΕΞ είναι αυτός!

Λογικο φανταζομαι, δεν εχω εικονα απ τη σκηνη περα απ το οτι ειναι τοπ εγχωρια ονοματα.

Αλλα Ταφ Λαθος ειδα σε φεστιβαλ που ειχε μεσα απο Ναξατρας μεχρι Πανκ, επαιζε απογευμα, και ειχε ερθει ΠΟΛΥΣ κοσμος για αυτον.

Ρε παιδιά χωράει 12.000 άτομα το θέατρο Πέτρας; Αλλά ναι διάβασα κι εγώ ότι ο ΛΕΞ έκανε χαμό.

ΛΕΞ όρμα τους, γάμα την εικόνα τους!

1 Like

δεν ξέρω ποιος είναι αυτός , δεν ακούω το είδος …σε φορουμ το είδα . Εξαιρετικό νούμερο , τεράστιο

3 Likes

Νομίζω είχε βέβαια 6 ευρώ το εισητήριο αλλά και πάλι. Δεν ξέρω αν ακούς γενικά (EDIT: μιλάω χωρίς να διαβάζω σόρρυ), για μένα με διαφορά χιλιομέτρων ο καλύτερος στην Ελλάδα. Από τις λίγες περιπτώσεις που κατανοώ πλήρως το hype