Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Τσ-τσ-τσ, κακίες! :grin: Κάτι ξέρω κι εγώ, ειδικά όσες λέξεις σχετίζονται με φαγητό!

Αλλά ο @bostonflesh μας πόσταρε τον Ερντογάν να κάνει δηλώσεις για το ματς με την Τραμπζονσπορ (τι γραφικός κι αυτός, πρόεδρος χώρας να κάνει εθνικό θέμα έναν ποδοσφαιρικό αγώνα…) και προσφέρθηκε να μεταφράσει! Οπότε λέω κι εγώ, ο @bostonflesh είναι προφέσορ βαλκανικών γλωσσών!

1 Like

Τώρα που το λες, θυμάμαι ήμουνα με μια γνωστή μου Τουρκοκύπρια στην Αγγλία. Σε κάποια φάση είχαμε πάει για φαί και βλέπαμε τα φαγητά από τη βιτρίνα, ήμασταν σε φάση τι να παραγγείλουμε.

Μεταξύ άλλων είχε κι ένα πρασινωπό πράγμα που δεν μπορούσα να καταλάβω τι είναι. Οπότε ρωτάω την Τουρκοκύπρια δίπλα μου “what is this?” και μου λέει αυτή “spinach”. Τότε δεν την ήξερα αυτή τη λέξη και λέω “τι στον π@@τσο είναι το σπίνατς”. Της λέω δεν καταλαβαίνω οπότε σε κάποια φάση μου λέει “σπανάκι”. Α, εντάξει της λέω κατάλαβα! Κι εμείς στην Ελλάδα σπανάκι το λέμε!

Εν τέλει προτίμησα κάτι άλλο. Σπανάκι και σπανακόρυζο τρώω και στην Ελλάδα και πολύ καλύτερης ποιότητας. Γενικά η κουζίνα των Άγγλων είναι ψιλοχάλια, η δικιά μας πολύ καλύτερη.

Όχι ρε συ δεν ξέρω βαλκανικές γλώσσες λολ! Είχα δει το άρθρο στο aek365 στο οποίο είχε και τη μετάφραση των όσων είπε ο Ερντογάν. Απλά είπα να το παίξω λίγο γλωσσομαθής :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

Πάντως για όσους θα πάμε while she sleeps τα νέα είναι ευχάριστα. Ο Loz γύρισε στις δύο τελευταίες τους συναυλίες στη Ρωσία ενώ το setlist είναι :bomb::bomb::bomb:. Άντε λίγες μέρες έμειναν.

2 Likes

Εγώ λέω να ρίξω άκυρο εδώ, γιατί θα πάω Ολλανδία να τους δω με Every Time I Die…

1 Like

Ωραιο πακετακι! Εδώ δεν έχουν βγάλει καν τα support

Εδώ τα δεδομένα είναι άλλα.

1 Like

Άχαστο live, τόσο για τη μνήμη του Μάκη, όσο και για τα τρομέρα σχήματα που συμμετέχουν.

Mother of Millions, Need, Poem, Universe217, Playgrounded με 8 ευρώ.

https://www.viva.gr/tickets/music/fuzz-club/rise-evolve/

6 Likes

hooverphonic ξανά μετά το release 12-13 Δεκέμβρη και Σαλόνικα και Αθήνα για όποιον ενδιαφέρεται.

Οι while she sleeps πάντως θα είναι ευχάριστη συναυλιακή έκπληξη για όσους τους δουν, αν δεν έχετε τίποτα καλύτερο να έρθετε… Στα θετικά είναι ότι γεμίζουν την σκηνή και ότι θα έχει χαμηλό μέσο όρο ηλικίας, άρα καλό παλμό…

2 Likes

Αντε μωρέ 3κσ… θα πέσουν κορμιά

Καλά τρεις και ο κούκος θα είμαστε τώρα πήρα εισιτήρια από το metal era και έχω τα νούμερα 12 και 11 :rofl:

Έχουμε ιδέα πως πάει η προπώληση για primordial ;

Τι να πω… πρώτη φορά έρχονται άμα δεν μαζέψουν καμία 800 θα ναι κρίμα

2 Likes

Πήγε κανείς Ihsahn; Ούτε καν review της συναυλίας από το rocking δεν υπάρχει…

Μας φάγανε οι μέινστριμ συναυλίες στην κεντρική.

Τρομερός ο Ihsahn. Από κόσμο αναμενόμενα όχι τρομερά πράγματα, ο ήχος πολύ τσίτα (πεντακάθαρος βέβαια), μου στραβοκάθεται λίγο που έχει ξεγράψει Angl, αλλά κατά τα άλλα ενενήντα λεπτά μαζεύαμε σαγόνια.

3 Likes

Αν δεν είχε βγει η συνέντευξή του τις προάλλες, θα το είχα ξεχάσει κι εγώ ο ίδιος (μόλις βρήκα το πρώτο post μου στις 08/03 όταν ανακοινώθηκε και η συναυλία). Μου κάνει εντύπωση που έχουν ανοίξει τόσα θρεντς και συζητιούνται συναυλίες/φήμες κτλ και δεν υπήρχε κάτι τόσες βδομάδες (κι ακόμα δεν υπάρχει) για μία από τις μεγαλύτερες μορφές του extreme/prog ήχου… Ούτε τα παιδιά που γράφουν που και που στο thread για Black Metal δεν έγραψαν κάτι…

Τουλάχιστον, όπως μας λες, η συναυλία ήταν καλή! Δυστυχώς δεν τον έχω δει σόλο (δε μένω Ελλάδα), παρά μόνο με Emperor αλλά που θα πάει θα μου κάτσει…

1 Like

Τρεις και ο κούκος ήταν.

Καλέ τι ατυχία είναι αυτή, καταστροφή μιλάμε μην μου τύχει :grin:

Ανέκαθεν. Μας φάγανε οι συγκυρίες όμως και το χάσαμε…

3 Likes


ΠΟΛΥ δυνατο.

3 Likes