Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Orange Goblin κανείς?

Αν δεν έχετε τίποτα καλύτερο να κάνετε απόψε το βραδάκι και σας βγάλει ο δρόμος προς το Σκοπευτήριο, γίνεται μια συναυλία για καλό σκοπό!

1 Like

Το προσκλητήριο που του 'πεσε από τα χέρια;

(Με συγχωρείς έτσι; Δεν άντεξα. Συγχωρεμένος; :stuck_out_tongue: )

2 Likes

Αύριο το απόγευμα θα κάνει ανακοίνωση το Download

1 Like

Ελπίζω όχι Maiden. Θέλω Ο2.

Soad ένας από τους headliner 1,03 απόδοση

3 Likes

6 Likes

Whaaat? Οι Maiden συνεχίζουν την περιοδεία; Τι φάση;

Οι Maiden θα έβγαιναν Ευρώπη έτσι και αλλιώς το καλοκαίρι. Το ερώτημα ήταν αν θα έβγαιναν με νέο δίσκο ή με το τρίτο σκέλος της LOTB. Από ότι φαίνετε θα είναι LOTB. Θα περιμένω να δω που αλλού θα παίξουν Ευρώπη για να κανονίσω να τους δω, αφού σε φεστιβάλ στην Αγγλία, απλά δεν πάω.

Γαμάει ρε! Άρα έχουμε ΚΙSS, Μaiden, System στο Νο1. Και μετά Deftones και KoЯn στο Νο2.

Απλά έτσι όπως τα έχουν βάλει στην αφίσα, δεν έχω καταλάβει τα Νο2 κάτω από ποιους θα είναι, ποια μέρα θα παίξουν δηλαδή.

Και πολύ δυνατά ονόματα επίσης στο Νο3, εν τω μεταξύ Offspring δεν έχω δει ποτέ.

Στα μικρότερα ονόματα που συμπληρώνουν το line up, βλέπω και Daughtry που είχαν γράψει κάποτε την κομματάρα It’s Not Over.

2 Likes

Πολύ κακή είδηση για Maiden και τέρμα ξεζούμισμα άλλης μίας history tour.Κανονικά έπρεπε να κάνουν διάλειμμα μέχρι τον νέο δίσκο.

2 Likes

Πάλι καλά που δεν κατήντησαν cabaret act.

Συμφωνώ και εμενα αρχίζει να με χαλάει η φάση LOTB tour. Βέβαια οι Metallica βγαζουν σχεδόν κάθε 10 χρόνια πλεον δισκο, αλλες μπάντες εχουν σταματήσει τελείως αλλα και πάλι ,ως τώρα, αυτο που μου αρεσε (μαζί με πολλα αλλα) στους Maiden , ήταν η σχετική συνέπεια τους στην δισκογραφια. Αν είναι παντως πάλι LOTB πιθανοτατα να είναι κάτι σαν την περιοδεια που ειχαν κάνει πριν το Final Frontier που ειχαν έτοιμο νέο δισκο και ειχαν χώσει ενα νέο κομμάτι σε μια ρετρό τουρ.

Όσο αντέχουν και παίζουν οι Maiden σε υψηλό επίπεδο live δεν έχω πρόβλημα. αλλωστε ενα live είναι, δεν νομίζω να παίζουν σερί όλο το 2020.

1 Like

Όχι εντάξει, δίκιο έχεις, απλά τραβάει πολύ αυτή η περιοδεία, 3 χρόνια πια, και παίζουν και παντού ακριβώς τα ίδια. Αλλά κυρίως υπάρχει μικρή δυσαρέσκεια γιατί τους θέλουμε ξεκούραστους και να γράψουν νέο δίσκο!

2 Likes

Αντιγράφω από το επίσημο site των Maiden:

Βruce comments "Next year we will play a number of countries and cities we have yet to visit on this incredible tour, so it is terrific to be able to accept the invitation to return to Download in 2020 and we will certainly go to town and add a few extra items to the show.

Νομίζω είναι προφανές πως εντάσσεται στο πλαίσιο της Legacy of the Beast περιοδείας.
Εκ πρώτης όψεως φαίνεται υπερβολή να συνεχίζεται η συγκεκριμένη περιοδεία για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, με μια προσεκτικότερη ματιά όμως θα παρατηρήσουμε ότι οι Maiden πλέον περιοδεύουν επί τρεις μήνες κάθε χρόνο.
Λογικό είναι να μην έχουν καλύψει όλα τα μέρη που θέλουν να πάνε, άλλωστε και η Maiden England περιοδεία απλώθηκε σε τρία χρόνια – στα καλοκαίρια τριών διαδοχικών ετών (2012-14) για την ακρίβεια.

Πάντως, θεωρώ εξαιρετικά πιθανό να έχει δρομολογηθεί η κυκλοφορία του νέου δίσκου όταν θα λαμβάνουν χώρα αυτά τα live. Πέντε χρόνια μεταξύ δύο studio κυκλοφοριών είναι πολλά και τέτοιο μεγάλο διάστημα είχαν μόνο στην περίπτωση του “Book of Souls” όπου όμως υπήρχε η περιπέτεια με την υγεία του Dickinson που πήγε πίσω το χρονοδιάγραμμα.

Οψόμεθα λοιπόν…

4 Likes

Έχουν αλλάξει λίγο οι ρυθμοί και η 5τια είναι ψιλοδεδομενη

2 Likes

Στο An Club τον Οκτώβριο. Προφανώς από τη στιγμή που ο Παντελής ασχολείται πλέον με τις μπαλάντες για φόνους, μάλλον τέρμα τα ΔΚ. Κρίμα βέβαια :cry:

Για warrior soul την παρασκευή στο Αν δεν υπάρχει τοπικ ε;

Την γνωμουλα σας;αξιζει;
Λετε να εχει εισιτήρια απεξω αν δεν με πουλησει η παρεα ;