Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Οι WS πάντα αξίζουν. Εννοώ, ο Κόρι με όποιους έχει μαζί. Ο άνθρωπος είναι μοναδικός. Το πρόβλημα: λαχείο ο ήχος του Αν. Η φωνή του Κόρι δεν είναι πια καλά, οπότε αν πιάσεις το λαχείο όλα καλά. Αν όχι, αντίο και φιλιά στο σπίτι. Εισιτήρια λογικά θα βρεις (αυθαίρετη υπόθεση). Θέλω να δω Κόρι, θέλω να δω Έρικ Μπάρντον την ίδια μέρα, στο τέλος νομίζω ότι δεν θα δω τπτ και θα μείνω σπίτι.

3 Likes

Αξιζει σιγουρα ,να ξερεις οτι η φωνη δε βγαινει αλλα η αλητεια περισσευει.

2 Likes

Μια χαρα ειναι ο ηχος του Αν.

1 Like

Θενκς παιδες.

Τωρα περιμενω την παρεα. Μια φορα πηγα μονος μου σε συναυλια -bad movies- κ δεν γουσταρα.

My word vs your word :smiley:

Το χάλι του Temple πάντως δεν είναι, θα συμφωνήσουμε σε αυτό.

Ωστόσο, πριν δέκα χρόνια (καλά, λιγότερα πρέπει να ήταν, δεν θυμάμαι) που είχε πρωτοέρθει για λάιβ ο Κόρι στο Αν, μάντευα τα τραγούδια από ένα σημείο και μετά. Ενιγουέι, όλα καλά θα πάνε.

Temple μπαλκονακι με το μπαρ απο πισω, ειχα περασει τελεια παντως :stuck_out_tongue:

2 Likes

Μεγάλο λάθος αυτή η νοοτροπία.

Ακόμη χτυπάω το κεφάλι μου που έχασα ορισμένες συναυλίες, λόγω έλλειψης παρέας.

6 Likes

Εμ τι τα χουμε τα φορούμ

1 Like

Έχω δει Therion στο Ρόδον χωρίς παρέα. Εκτός αν οι μπύρες μου λογίζονται ως τέτοια. Εκπληκτική συναυλία, στα ντουζένια τους τότε. Μην χάνετε τπτ, ακόμα και μόνοι σας αξίζει να δείτε ένα live.

4 Likes

Εχω παει σε πολλες συναυλιες μονος, ειδικα εδω στο εξωτερικο, που θα τις εχανα εαν εμενα σε αυτη τη νοοτροπια. Ειδικα σε κατι μεσοβδομαδες που μετα τρεχεις σπιτι γτ ξυπνας το πρωι για δουλεια.
Η παρεα καλη ειναι αλλα μολις αρχισει η μουσικη δε με πολυνοιαζει. Κυριως για τη φαση μεχρι να ξεκινησουν η μπαντες τη χρειαζεσαι , μετα πιανεις μια μπυρα και απολαμβανεις το λαιβ - επισης μονος σου εισαι και πιο ανοιχτος να γνωρισεις κοσμο.

4 Likes

Εγώ έχω πάει μόνος μου και από Ελλάδα στο εξωτερικό, τι μου λέτε, σιγά μην περιμένω τους φίλους μου :stuck_out_tongue:!

8 Likes

Έχω πάει μονάχος από an μέχρι terra vibe και έχω να δηλώσω πως, αν είναι καλό το live και είσαι μόνος σου πάς κάγκελο και απολαμβάνεις, όυτε σε ποια τρύπα μπήκε ο μλκς ο Μήτσος, ούτε πονάει ο κώλος του Τάκη…

4 Likes

Το ξερα ρε μαλακες οτι θα ξεκινησει τετοια συζητηση…μια για τα μποτοξ του Αξλ μια τωρα
:smile: :stuck_out_tongue:

Ξερω οτι ειναι μαλακια να χανω συναυλια λογο ελλειψης παρεας απλα μια συναυλια για μενα ειναι ολο το σκηνικο κ πριν κ μετα

Τεσπα μπορει ν αραξω κανα τηνιακο κ να φυγω σουμπιτο απο εκει για το Αν

Μην αγχεσται για μενα :smiling_face_with_three_hearts:

3 Likes

To 70% των συναυλιών που έχω πάει είναι μόνος μου (εξωτερικό, Μαλακάσα, Αθήνα σε Fuzz, Gagarin, An, Κύτταρο κτλ).

2 Likes

Κ γω μία απ’ τα ίδια φίλε.Πανω απ’τις μισές συναυλίες πρέπει να έχω πάει μόνος.Στην αρχή φαίνεται λίγο περίεργα αλλά σιγά σιγά συνηθίζεις.Τωρα πια είμαι ζμπουτσαμ.Χαλαρα

4 Likes

Τελικα ειμαστε παρα πολλοι που παμε μονοι,εξωτερικο δεν παω γιατι δε μπαινω μονος σε αεροπλανο αλλα παραπανω απ τις μισες εγχωριες πηγα μονος

Σχεδον παντα με παρεα παω στις συναυλιες αλλα ειδικα σε μπαντες που γουσταρω πολυ ειμαι στον κοσμο μου κατα την διαρκεια του λαηβ οποτε δεν μου κανει προσωπικα διαφορα, το ιδιο καλα θα περναγα και μονος μου.

3 Likes

Ειδικά στις εγχώριες είναι αμαρτία να τις χάσεις επειδή δεν έχεις παρέα. Σιγά το πράγμα. Πετάγεσαι με το αυτοκίνητο και γυρνάς σε 3 ώρες. Που να προλάβεις να βαρεθείς; Ασε που εγώ όταν ξεκινάει η συναυλία είμαι 100% αφοσιωμένος στη μουσική.

Στο εξωτερικό σίγουρα είναι πιο δύσκολο να πας χωρίς παρέα σε κανένα wacken. Αλλά και πάλι… όλα στο μυαλό μας είναι.

Δεν είναι δυνατόν να έχεις 100% τα ίδια γούστα με φίλους ακόμη και σε ροκ/μεταλ μουσική.
Ακόμη χτυπάω το κεφάλι μου που έχασα τους Camel :cry:

3 Likes

Και εγω παντα με παρεα πηγαινα συναυλιες και αμα δεν ψηνοταν κανεις για κατι που ηθελα εγω, δεν πηγαινα ή εβρισκα καμια ακυρη παρεα και χωνομουν και γω. Εν τελει, αφου ειχα χασει καθε χρονο ενα σωρο συναυλιες που θα ηθελα να παω (king gizzard κλαιω ακομη) πηγα prophets of rage μονος και περασα γαματα, πολυ καλυτερα απο το να χωνομουν παλι σε ακυρη παρεα. Σιγουρα καλυτερα θα περασεις να πας με τους κολλητους και να γουσταρετε ολοι, αλλα απο το τιποτα σιγουρα καλυτερο να πας μονος σου μονο και μονο για την μουσικη. Στο τελος, οπως ειπε και ενα παιδι πιο πανω, στο μυαλο σου ειναι. Και μονος σου μια χαρα περνας.

2 Likes

Ακριβως. Σε κανενα Βακεν. Σε αλλα στοψευμενα λαιβακια, μια χαρα εχω παει μονος.