Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Εκει θα ειμαστε ΚΑΙ για τα λαιβ

3 Likes

3 Likes

Ice Nine Kills μαζί με papa roach/hollywood undead

1 Like

Ω , είχα ξεχάσει ότι είναι και οι Hollywood undead … Πάμε καλά από φρέσκα ονόματα . Πιστεύω θα είναι πολύ καλοί

1 Like

Αλήθεια τώρα αυτοί (αυτός μάλλον γιατί είναι φάση panic at the disco η μπάντα) είναι στα ντουζενια του!!! Πολύ ευχάριστο νέο, τον κόσμο φοβάμαι μήπως είναι πολύ αδιάφορος όσο είναι στο stage οι 9kills

Οι White Lies στο Θέατρο Βράχων 30 Μαιου

Τίμιοι stranglers

3 Likes

O Zak Stevens των SAVATAGE και TransSiberian Orchestra στην ΕΛΛΑΔΑ ! Tον Απρίλιο του 2020 σε Αθήνα , Θεσσαλονίκη αλλα και άλλες πόλεις στην Ελλάδα , Κύπρο και Ευρώπη μαζι με τους Archon Angel !Εκτος απο κομμάτια του δίσκου FALLEN , θα παιχτούν και ολοι οι κλασικοί ύμνοι των Savatage ! Περισσότερες πληροφορίες μεσα στην επόμενη βδομάδα !

14 Likes

Ωραία είδηση αυτή! Μακάρι να έρθει κι από εδώ ο Ζαχαρίας. Άλλωστε, αφού μας έκανε την τιμή και μάλιστα δις ο Blaze (“Iron Maiden singer 1994-'99” όπως αυτοσυστήνεται!), νομίζω ότι κι έναν πρώην Savatage singer τον έχουμε!

1 Like

Εδω σας ηρθε ο Gira ρε, ο Zack δε θα σας ερθει; Σιγουρακι πιστευω!

1 Like

Τελευταία φορά είχε έρθει στο Χάρλευ με Circle II Circle και πρέπει να ήμασταν 7 άνθρωποι, ελπίζω να μην το θυμηθεί και να έρθει κανονικά

3 Likes

27 'ατομα μετρημένα.

1 Like

τραγούδησε το Wake of Magellan
τραγούδησε το All that I bleed

:pray::pray::pray:

2 Likes

27 άτομα παίζει να ήμασταν μαζί με το προσωπικό και τις support μπάντες ( οι manticora ήταν η μία και τους είχαν κλέψει και τον εξοπλισμό νομίζω)

τρελό πως πέρασαν τόσα χρόνια από τότε

ήσασταν και μετά που κυνηγούσαμε τον ζακ στα λαδάδικα και φωνάζαμε Savatage reunion σαν βλαμμένοι? χαχα

2 Likes

Θυμίζω ότι ο Zak είχε κάνει κι ένα ωραίο support, με τους CIIC, στους Saxon, το 2003 στο Gagarin.

Στο ίδιο live συμμετείχε και η Doro, η οποία είχε ανέβει στη σκηνή με τους Saxon για να πουν το “You’ve Got Another Thing Comin’”.

«Τρελό» live στο σύνολό του και -κατά την άποψή μου- η καλύτερη εμφάνιση των Saxon στην Ελλάδα μέχρι σήμερα.

6 Likes

Δυστυχώς το είχα χάσει επειδή ήμουν άρρωστος, γαμώτο.

1 Like

Παραλήρημα στο Taunting Cobras με έναν άσχετο δίπλα μου που με αγκάλιασε στο ρεφρέν και κοπανιόμασταν μόνοι σαν χαζοί, και Saxon πρέπει να έπαιξαν 3+ ώρες όπως το θυμάμαι τώρα, σε φάση “πείτε τι άλλο θέλετε να παιξουμε”, έλεγαν από κάτω, έπαιζαν αυτοί, ε κάποια στιγμή έπρεπε να κλείσει η Υδρόγειος φαντάζομαι.

Από τα καλύτερα live που έχω δει σε κλειστό χώρο.

Τρομεροί CIIC (με τις Savatage στιγμές μεγαλείου), διασκεδαστική Doro (“All We Are” sing-along κάνα τέταρτο) και μετά…

Μπορώ να σε αρρωστήσω ξανά. Απλά, δες παρακάτω:

https://www.setlist.fm/setlist/saxon/2003/gagarin-205-athens-greece-63ddfaaf.html

1 Like

Για να τα λέμε όμως όλα: σε ένα live όπου είχε τουλάχιστον 100-200 άτομα υπεράριθμους, με τον καπνό να κάνει αποπνικτική την ατμόσφαιρα και να αναρωτιέσαι αν θα βγεις ζωντανός από εκεί μέσα. Στους Saxon γινόταν ένας χαμός, είναι μία από τις ελάχιστες φορές που σκέφτηκα ότι τη βγάζω-δεν τη βγάζω καθαρή. Είδα Doro κολλημένος με την πλάτη στον τοίχο, πίσω-πίσω, διότι έφτασα λίγο αργά λόγω δουλειάς κι ήταν αδύνατον να πάω περισσότερο από 2-3 βήματα πιο μπροστά. Μάταιος κόπος.

2 Likes