Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι, αναφορικά με τον κόσμο και τις συνθήκες σε εκείνο το live. Εγώ ήμουν εξώστη σε ψιλο-καλή θέση.

Ωστόσο, αυτή η εμφάνιση των Saxon, δεν βγαίνει από το μυαλό μου ούτε σε χίλια χρόνια.

2 Likes

5 Likes

O @Ian_Metalhead είναι καλά ή αγνοείται;

2 Likes

Είμαι… alive and well and living in!

(και για την παραπομπή…

αν και θα συμβούλευα να ακούσετε ολόκληρο το Βenefit, τεράστια δισκάρα!)

5 Likes

Breathing like a locomotive?

Τι περιμένεις από μία best-of (έτσι διαβάζω) συναυλία των JT εν έτει 2020;

Ενα ΤΕΤΟΙΟ θα ήθελα στην Ελλάδα , γίνεται ?:joy::joy::joy::joy::joy:

8 Likes

Όλοι αυτοί σε μία μέρα??? :pleading_face:
Σε πιάνει μια απελπισία ρε φίλε… και δύο μην σου πω.

1 Like

Δλδ μας ρίχνει στα αυτιά και το Μεξικό…

Στο Μεξικό γίνεται χαμος απο συναυλιες, ΧΑΜΟΣ. Ενταξυ καταλαβαινω, ειναι διπλα στις Η.Π.Α έχει μεγάλο και σκληροπυρηνικό κοινό αλλα κάντε κατι καλό και στην Ελλάδα ρε γαμωτο. Δηλαδή ειναι τόσο δύσκολο να ερθουν οι Pumpings United, οι Mercyful Fate κ.λ.π (ονοματα που αρεσουν στον Έλληνα, δεν τα γραφω λόγω προσωπικού γουστου) τόσο πολυ δεν θα μαζεψουν κόσμο ?

Ναι, ένα τέτοιο θέλατε όλοι, να κλαίγεστε μετά “γιατί μόνο 40 λεπτά οι Sodom”, “γιατί οι Mayhem πέφτουν πάνω στους Opeth” κλπ, αφήστε ρε :stuck_out_tongue:

11 Likes

Αυτο θαταν οτι πρεπει

2 Likes

Το προβλημα ειναι οτι εδω θα πληρώσεις 30€ μονο για τα 40 λεπτα Sodom…

4 Likes

Παιδιά η συναυλία των PANX ROMANA το Σάββατο στο GAGAЯIN ήταν εκπληκτική. Οι πόρτες άνοιγαν στις 8:30 και η συναυλία ξεκινούσε αυστηρά στις 9:00. Λοιπόν εγώ έφτασα στις 10:00 και στη σκηνή ήταν ήδη τα ΓΥΜΝΑ ΚΑΛΩΔΙΑ. Το μαγαζί ήταν γεμάτο έτσι κι έτσι. Το λέω γιατί έχω συνηθίσει παλιά το Gagarin (είχα πάρα πολύ καιρό να πάω) με φίσκα κόσμο σε συναυλίες Iced Earth, Max & Igor Cavalera, W.A.S.P κτλ. Πάντως σε γενικές γραμμές η προσέλευση ήταν καλή.

Εντάξει τα Γυμνά Καλώδια γούσταρα με 2-3 τραγούδια που έπαιξαν (το “Θέλω” είναι το πιο γνωστό τους), χωρίς να με τρελαίνει κιόλας η δισκογραφία τους. Όπως και νά 'χει ήταν πολύ τίμιοι και έπαιξαν μια χαρά. Κάποια λεπτά λίγο πριν τις 11 μας αποχαιρέτησαν.

Είχε φτάσει επιτέλους η ώρα για τους τιτάνες του Punk Rock, τους Panx Romana. Για τη συναυλία τι να πω, χαμός. Mosh pit, ξύλο, σχιζοφρένεια από τα άτομα που ήταν μπροστά στο κάγκελο και λίγο πιο πίσω. Εγώ βρισκόμουνα μπροστά και κοπανιόμουνα λίγο πριν τα σκηνικά με το ξύλο. Γενικά πολύ ζεστή ατμόσφαιρα ενώ στα Γυμνά Καλώδια ήταν λίγο πιο κρύα η φάση. Στους Panx Romana είχε αυξηθεί και ο κόσμος.

Είχε και λίγο από θεατρική παράσταση η συναυλία (τι νομίζετε, μόνο ο Alice Cooper θα κάνει θεατρικό πάνω στη σκηνή;). Ένας εύσωμος τύπος που με στολή ματατζή (ασπίδα και κλομπ) και φόραγε στο κεφάλι μια γουρουνίσια μάσκα. Και φυσικά έδερνε με το κλομπ πάνω στη σκηνή (και καλά). Ωραία η παραπομπή που σατίριζε τα τελευταία γεγονότα.

Επίσης καλεσμένος στο live ήταν ο Σταύρος από τους Deus Ex Machina που τραγούδησε μαζί με τους Panx δύο κομμάτια. Το δεύτερο τραγούδι ήταν το Execute όπως καταλαβαίνετε.

Και ένα τελευταίο πολύ σημαντικό: Η συναυλία στο Gagarin το Σάββατο είχε ΗΧΑΡΑ. Καθαρότατος ήχος, δυνατή ένταση που δεν σου έπαιρνε όμως τα αυτιά. Έτσι είναι ο σωστός ήχος. Πάντα έχουν εκπληκτικό ήχο στα live τους oι Panx Romana. Όταν έχουμε δει πολλά ξένα συγκροτήματα στο Gagarin και πολύ μεγαλύτερου βεληνεκούς να έχουν μέτριο ή και άθλιο ήχο. Το Σάββατο, εκτός όλων των άλλων, παραδόθηκαν μαθήματα εκπληκτικού ήχου σε rock συναυλία.

Γενικά όποιος γουστάρει μουσική punk και ήταν το Σάββατο βράδυ στο Gagarin πέρασε μια αξέχαστη και εκπληκτική βραδιά. Σημειωτέον ήθελα να βγάλω το κινητό μου κάποια στιγμή για να τραβήξω βίντεο μόλις 1-2 λεπτά αλλά πέρναγα τόσο σούπερ που δεν είχα χρόνο για κινητά και βλακείες. Θα έχανα από τη βραδιά. Και γενικά απ’ όσο είδα κανένας δεν τραβούσε με κινητό. Θύμησε άλλες εποχές παιδιά!

4 Likes

^ωραίος, παίζουν σε 10 μέρες στην Καλαμάτα και δεν το χάνω με τίποτα.

2 Likes

Torche 11/3 @Temple

1 Like


3 Likes

https://facebook.com/events/1404396863053509/?ti=CL Άμα ισχύει αυτό θα πέσει το Temple!

2 Likes

H δισκογραφία των Belphegor ρίχνει σε αυτή των Behemoth στα αυτιά. Συνολικά. There, I said it.

2 Likes

Πιο πολύ για Belphegor έχω πάθει κοκομπλοκο, τιτάνομέγιστη μπαντα και full underated έχουνε βγάλει φοβερά άλμπουμ, στάνταρ αλλαγή χωρου

3 Likes

H προηγούμενη απόπειρα εδώ πέρα για Belphegor δεν είχε ακυρωθεί λόγω χαμηλής προπώλησης; Θυμάμαι να έχω φάει μια σχετική απογοήτευση.

Τρελό πακέτο και ναι οι τύποι έχουν ΠΟΛΥ ποιοτική δισκογραφία με ταυτότητα. Και μαζί οι πανμέγιστοι αρχικάφροι. Hate δεν μου αρέσουν πολύ.

2 Likes