Νέες Κυκλοφορίες 2018

έφτασε και το Depths III(και είναι μπόμπα το κομμάτι)

Όλη μέρα

3 Likes

πάρε να έχεις και 2 καινούργια κομμάτια από Envy!!!

Ωραίος ο Μatt

1 Like

O Matt είναι ωραίος, κάποια τραγούδια - ελάχιστα - έχουν μια κάποια προοπτική. Το “Soul Searcher” είναι από τα πιο ωραία τραγούδια που έχω ακούσει, αλλά γενικά ο δίσκος δεν είναι κάποιος που θα τον ξανακούσω.

1 Like

Είναι από Μάρτιο βέβαια αλλά μόλις το ανακάλυψα και τι έπος είναι αυτό
Conjurer - Mire

3 Likes

Πολύ όμορφο!
Υπάρχει κι αυτό

3 Likes

Βγήκε το καινούργιο των Smashing Pumkins, (χωρίς να έχω καθόλου προσδοκίες βέβαια) και διαβάζω ότι έρχονται και οι dEUS για τα 20 χρόνια από το Ideal Crush :open_mouth:

Πόσα τέτοια νέα μπορεί να αντέξει ένα παιδί των 90s πχια?

και σκάει από κάτω ποστ ξερωγω “ζει ο Cobain” :joy:

1 Like

Το smashing πάντως παίζει όλη μέρα σήμερα, κατευθείαν σύνδεση με 90ς

Ripper check
Caffery check
Di Giorgio check
Zonder check

έμπνευση;;;

1 Like

Οπως στην συντριπτικη πλειοψηφια των supergroups, η εμπνευση ειναι σε μετρια επιπεδα. Παρολα αυτα εχει τη φαση του. Ακουγεται και η Σαβαταζιλα στις κιθαρες, και ενταξει Ζοντερ ειναι αυτος, προφανως το παιξιμο του θα εχει θετικο προσημο. Για υποκρουση κατα την 4η μπυρα σε ροκ μπαρακι μια ψοφια Πεμπτη βραδυ καλο ειναι…

Σίγουρα θα του δώσω ευκαιρίες όταν με το καλό βγει γιατί τουλάχιστον μου είναι όλοι συμπαθέστατοι…

εμένα δε μου λέει κάτι ευτυχώς ή δυστυχώς…

Το κομμάτι όχι αλλά το line up ναι. Απλά η παραγωγή μου φαίνεται πολύ υπερβολική.

Αυτο εδω δεν εχει απασχολησει κανεναν; Προσωπικα βρηκα πολλα ενδιαφεροντα πραματα στον δισκο

https://youtu.be/97Xh2YqWAbk

Stoner, prog, alt rock, metal, afro. Δεν ξερω εχει απο ολα. Αυτο κατω μ αρεσε πιο πολυ απ ολα

https://youtu.be/X_ulik8c3vQ

Spirits of Fire, γράφει κυρίως ο Caffery ο οποιός εκτος απο 3-4 κομμάτια στο πρώρτο σόλο, γράφει ΕΛΛΕΙΝΑ. Παιχτικά επαρκέστατος, αλλά αισθητική και ήχο, ετσι κι έτσι. Ο Ζόντερ έχει δηλώσει οτι πάει όπου έχει λεφτά και απέδειξε οτι δεν έχει καμιά αισθητική παιζοντας σε αμφιβόλου ποιότητας Ελληνικά πρότζεκτ και άλλες αρπαχτές. Εδω τουλάχιστο ακουγεται πιο “συμβατικός”. Μου τη σπάει πως κουρδιζει συνήθως και ακουγονται πολυ κλανέξ τα ντράμς του. Ο Ριππερ κρατιεται αλλα είναι κινητη διαφήμηση μονστερ και απο μόνος του, δεν μπορεί να γράψει για να σώσει τη ζωή του. Ε κουράδα περιμένω και αυτό δεν εμπνέει εμπιστοσύνη για κάτι άλλο. Μετά το υπερμέτριο 3 tremors παει για 2ο κουβά την ίδια χρονιά.

Οπου βλεπω συμπραξη “γιγαντων” δεν ασχολουμαι καθολου. Ειδικα οταν μιλαμε για σχετικα κλασικο μεταλ κτλ. Θεωρω οτι οι προθεσεις τους απεχουν πολυ, απο καποιον που φτιαχνει μια μπαντα για να εκφρασει τις καλλιτεχνικες ανησυχιες του.

5 Likes

Ωραια το εθεσες.

1 Like

Να σαι καλα Παντελο :smile:

Βγήκαν Esben and The Witch

The Good, the Bad & the Queen