Νέες Κυκλοφορίες 2018

φρέσκο πράμα

5 Likes

Τιμιοτατο !Kαι Todd φωναρα…

3 Likes

με guest Anders Fridén από In Flames

Ωραίο και νόστιμο. Ναι, ο Todd είναι δύναμη σα φωνή και το είχε αποδείξει στο live με τους Crimson Glory, όπου πάνω απ’ όλα ήταν ο εαυτός του και όχι ένας κλώνος.

Βέβαια, η δυναμική του παρόντος τραγουδιού έχει προηγηθεί - πάντα σε 'Ryche συντεταγμένες. Αναφέρομαι στο αγαπημένο “One More Try” των Breaking Silence. Και δισκάρα το “Impact” που δεν ξεπεράστηκε ούτε και από τους πάλαι ελπιδοφόρους Malison Rogue.

Στα μοιρολατρικά μας παραθύρια: Αν το τραγούδαγε αυτό o Tate ντόμπρα θα δάκρυζαν δισκοθήκες.

Ωραίο το τραγούδι του πρώην του Ozzy. Ακόμα πιο ωραίες οι κορασίδες βέβαια! :heart_eyes:

1 Like


Ομορφο Rock δισκάκι

1 Like

Καλώς τα παιδιά. #skatepunksnotdead

Ον τόπικ:

1 Like

Δεν τρελάθηκα με το Esben and the Witch. Στο προηγουμενο ειχαμε δει ενα ξεκαθαρο βημα μπροστα και περιμενα φετος να πανε ακομα παραπερα αλλά τελικα ο δισκος μοιαζει με επαναληψη.

3 Likes

πολυ καλο το πρωτο κομματι απο τον νεο δισκο…

2 Likes

Παμε μωρη αρρωστια! Τι official video ομως ρε, περιμενω να βγει ο Tom απο καπου και εχω φτασει στην αλλη μερια του Ατλαντικου να πουμε… Oh, wait

2 Likes

Δεν έχω ακόμα σαφή εικόνα, αλλά φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον άλμπουμ.

2 Likes

Eμένα αντιθέτως μου κάνει εντύπωση που δεν παίζει πιο συχνά ο Zonder.

Αρκετά μικρή δισκογραφία έχει σε σχέση με την ηλικία του. Fates Warning, Warlord, Chroma Key κυρίως. Πολύ καλές μπάντες δηλαδή. Αυτά εννοείς ελληνικές αρπαχτές;

Μετά έχει 2-3 session τύπου Bonnet, Cans και τώρα Spirits of Fire.

Από μπάντες τύπου Slavior, Zeroasis κλπ δεν νομίζω να έγινε και πλούσιος.

Θα προτιμούσα να τον έβλεπα σε κάποια


10 ήρεμα τραγουδάκια-22 λεπτά-χαλαρά πάτα το play και death is gentle

1 Like

Slavior μου είχαν μεταφέρει οτι είχε ζητησει 30.000 επειδη επαιζε στους fates κτλ, και τελικά επειδη κανεις δεν το ήθελε πήρε 500. Και όχι δεν λέω αρπαχτές αυτά αλλά ένα που είχε κάνει με έναν τύπο που είχε μανατζάρει για λίγο τη μπάντα Ελλήνα και τραγούδαγε σε μια ποζερ μπάντα και ήταν απλά πολύ κακό (βγήκε μόνο digital) και κατι άλλα με κάτι Αθηναίους και ζήταγε κατι απίθανα λεφτά και μάλλον διαλύθηκε αυτή ή μπάντα γιατι ζητάγανε 3-4 χιλιάρικα μετά απο ότι μου είχε πεί φιλος κάτω που είχε εταιρία και φυσικά κανείς δεν το ήθελε επίσης. Ο καλός αυτός κύριος επίσης είχε πει στο fb του αλλα το εσβησέ όταν έφαγε απειρο κράξιμο, οτι επιθυμούσε να πεθαίνει κόσμος απο το να αυξηθει 3 % το ποσο της ασφάλειας του. (Εποχή Obamacare) Ντάξ, ψιλονεοταξίτης/φραγκοφονιάς. Δεν είναι οτι κάνει γκεστιλίκια. Είναι οτι έχει ασχημή συμπεριφορά και σε μουσικούς και σε συνεργάτες και σε οπαδούς (ψιλογράφει στ @@ του), όσο καλός μουσικός και να είναι, δεν είναι ο μοναδικός καλός μουσικός εκει έξω.

Τέσπα, για μένα είναι από τους κορυφαίους ντράμερ. Καλό θα ήταν να τον βλέπαμε σε καμιά σοβαρή μπάντα.

Οσον αφορά το φραγκοφονιάς κλπ δεν με αφορά. Ο καθένας την τσέπη του κοιτάει. Κανένας δεν δουλεύει τζάμπα, οπότε δεν μπορούμε να κρίνουμε εκ του ασφαλούς.
και οι μεταλικα μπορούν να ζητάνε 1εκ για μια συναυλία, ομοίως και οι maiden. Οπως θα έκανε και οποιοσδήποτε άλλος στην θέση τους.

Πάντως το βιογραφικό του δεν δείχνει άτομο που παίζει παντού.
Υπάρχουν και άλλοι μουσικοί που παίζουν σε 10 συγκροτήματα τον χρόνο και δεν γίνεται τόσο σοβαρό θέμα.

Μα προσπαθεί να παίζει παντού, απλά όταν λέει τα λεφτά, πολυ κόσμος βρίσκει φτηνοτερες εναλακτικές. Το φραγκοφονιάς οκ δεν αφορα ουτε εμένα, ουτε εσένα, αλλά, πχ αυτό που έλεγε να πεθανει κόσμος, δείχνει ανθρωπο “μαλάκα”. Δλδ, εντάξει τη μουσικη του ικανότητα δεν την επιρρεάζει, αλλα γνωρίζωντας το δεν κανει και καλη εντύπωση. Το ένα το προτζεκτ το ελληνικό νομιζω λεγόταν “εσω χώρα” η κάτι τετοιό με δευτερο συνθετικό χώρα.


ΟΒΙΔΑ
4 Likes