Νέες Κυκλοφορίες 2021

Οπως επισης και το ντεμπουτο των Γαλλων Suicide Circle ειναι εκει εξω

Πολύ ιντριγκαδόρικη η δήλωση, το άκουσα όλο!
Ωραίο το ριφφ που λες, αλλά όχι και το καλύτερο ριφφ όλων των εποχών :smiley:

1 Like

11 λεπτα τραγουδι για να βρουμε το καλυτερο ριφφ ολων των εποχων και μαλιστα οριακα με stoner ηχο στις κιθαρες? You did us dirty οκ, αλλα το ακουσα. Νταξει ευτυχως εσκασε νωρις. Καλο ριφφακι οκ. Ισως μπαινει στην πρωτη χιλιαδα :stuck_out_tongue:

1 Like





Untitled-4

Νταξει καλο ηταν, αλλα οχι κι ετσι

2 Likes

O παχουλός κύριος από enslaved είναι?

Να συμπληρώσω 3 σημαντικές παραλήψεις:



Θα ηταν πολυ αναμενομενο να βαλω εγω τον Papa Het , αλλα η ελλειψη του στα αποπανω 2 ποστς ειναι εκκωφαντικη, οπως και του Iommi.

2 Likes

Καλοί αυτοί που λέτε, αλλά όταν μιλάμε για riffs τότε οι πρώτοι, (από κάθε άποψη πρώτοι) που έρχονται στο νου είναι οι…

1 Like

Ναι, Enslaved, o Ivar.

Τον Iommi τον σκεφτηκα αλλα δεν τον εβαλα γιατι δεν χρειαζοταν να τον βαλω. Ειναι τοσο συνωνυμος με τα guitar riffs που θα μπορουσες να πεις πως οι αλλοι 5 παιζουν ωραια Tony Iommi.

Papa-het θεικος ρυθμικος κιθαριστας, αυτο ειναι αυτονοητο για ολο το Φαμιλυ (M-L).

1 Like

κοφτε το σπαμ ντε

μπαινεις να δεις τιποτα καινουργιο και βλεπεις τη φατσα του ιομι να πουμε

4 Likes

Καμία ξεφτίλα. To γεγονός ότι είναι Νο1 στα metal charts του i Tunes δείχνει ότι οι Love and Death έβγαλαν έναν πολύ καλό δίσκο. Δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερος δίσκος από το Black Album και τους υπόλοιπους metal δίσκους που είναι χαμηλότερα, σε καμία περίπτωση.

Άλλωστε μιλάμε για νέο άλμπουμ που έχει βγει εδώ και μερικές μέρες και όταν το άλμπουμ είναι καλό, είναι λογικό το ενδιαφέρον του κόσμου.

Από κει και πέρα οι Love and Death δεν είναι κάποιοι τυχαίοι. Είναι το project του Head, αυτό τα λέει όλα. Μπάσο παίζει ο Jasen Rauch από τους Breaking Benjamin.

Κι εδώ είναι από το live που έκαναν πριν μερικές μέρες. Διαδικτυακό live με τιμή εισιτηρίου 15 δολάρια (αν θυμάμαι καλά).

2 Likes

Για άκου εδώ λίγο σε παρακαλώ να μου πεις κάτι που θέλω.

Επίσης, όταν στο πρώτο single από το επερχόμενο ντεμπούτο σου έχεις Brian Baker για να παίξει κανά lead, μάλλον κάτι κάνεις καλά.

1 Like

Έλα ρε Danzig, ακούω καλά πράγματα

2 Likes

Βεβαίως!

Blackened blues το αποκαλούν, δεν θα αντιμιλήσω. Είναι εθιστικό όμως το ρημάδι, μυρίζει αίμα.

1 Like

Έχει βγει και αυτό σμρ…

7 Likes

Μαλάκες Τι δισκάρα είναι αυτή? 90 λεπτά καύλα.

3 Likes

Παίζει να είναι το καλύτερό τους

2 Likes

Παίζει να χεις δίκιο.

2 Likes

Ακομα δυσκολευομαι να τον εμπεδωσω

Δισκάρα το Maere! Θέλει τις ακροάσεις του, ειδικά όσο πλησιάζεις προς το τέλος, αλλά σε ανταμείβει. Κάποιος να το φέρει. :grin:

Σήμερα κυκλοφόρησε και αυτό.

Υπάρχει και εκεί έξω και σε κάποια ράφια. :grin:
Πολύ καλό σε πρώτο άκουσμα στην ολότητά του. Τα καθαρά φωνητικά είναι λίγο χαμηλά στη μείξη ή είναι ιδέα μου; Στα πιο φορτωμένα σημεία κάπως χάνονται.

4 Likes