Νέες Κυκλοφορίες 2022

Νέο EP, “Oberon”, τον Οκτώβρη. Κομματάρα.

Προβλέπεται τιτάνια κυκλοφορία.

2 Likes

Έλα πάμεεεεεεεεεεεεεε

1 Like

oceans of slumber - starlight and ash…εξαφανιστηκαν τα παντα…ευκολα δισκος της χρονιας…πολυ ευκολα ομως…cammie πραγματικα δινει μαθηματα…μην το χασετε με τιποτα…καμια σχεση με τα προηγουμενα τους τα οποια ειναι εξαιρετικα

3 Likes

Πες τα, χρυσόστομε.

1 Like

ρε φιλε ειχαν βγαλει 4 τραγουδια…τα οποια ηταν απιστευτα…και μεσα εχει αλλα 5 τουλαχιστον καλυτερα…το εχουν τερματισει πραγματικα…δεν νομιζω να πλησιασει τιποτα φετος αυτο το αριστουργημα

1 Like

Μαζί σου.

Πέρνα μία βόλτα από εδώ, να τα πούμε διεξοδικότερα.

1 Like

Περίμενα να μου αρέσει περισσότερο. Το ρεφρέν μου θύμισε και λίγο Εξόριστους

1 Like

εβγαλαν και οι αγαπημενοι St. Paul & The Broken Bones νεο δισκο τον Ιανουαριο αλλα δεν το ειχα παρει χαμπαρι μεχρι πριν κατι μερες. Τωρα που το ακουω μου αρεσει η καπως πιο πειραματικη στροφη

επισης θυμιζουμε all time classic tiny desk performance

40 δεύτερα αρκούν.

7 Likes

Δεν είναι κυκλοφορία με νέα μουσική, αλλά το ερχόμενο live των Voyager τιτλοφορούμενο “Α Voyage Through Time”.
Γενικά νιαμ νιαμ παραμένει αυτή η μπάντα.

1 Like
2 Likes


Ανακάλυψη από ungry metal guy, ως black/doom τους παρουσιάζει, το ίδιο και το metal archives. Δεν ξέρω πόσο αντιπροσωπευτική είναι η συγκεκριμένη ταμπέλα γιατί έχουν αρκετα post/ατμοσφαιρικά στοιχεια στον ήχο τους, όπως και αιθέρια γυναικεία φωνητικά σε σημεία, το βρίσκω παντως πολύ κάλο και το προτείνω!

2 Likes

Ανεβάζω εδώ (θα μπορούσα ίσως και στο experimental ή το progressive rock θρεντ) γιατί πρέπει να σας σπαμάρω. Προειδοποιώ: μην πατήσετε καν το play αν δεν είστε διατεθειμένοι να ακούσετε κάτι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ. Προσωπικά μιλώντας, ένα από τα πιο παράξενα πράγματα που άκουσα ποτέ μου.

Αυτή η μπάντα έκανε μάλλον αρκετό ντόρο στη Νέα Υόρκη πίσω στο 2008, έφτασαν μάλιστα στο σημείο να παίξουν στο Primavera. Μετά από κάποιους δίσκους, μπήκαν στον πάγο. Απρόσμενα επέστρεψαν πριν δυο βδομάδες με το δεύτερο μέρος του άλμπουμ που κυκλοφόρησαν το 2008. Εκτός από τον Charlie Looker που είναι η μπάντα (φωνή, κιθάρα, πλήκτρα, ο μόνος συνθέτης κλπ), εδώ βρίσκουμε ένα μέλος που παίζει βιολί/βιόλα, τον Toby Driver (των Kayo Dot) στο μπάσο και τον ντράμερ των θεών Helium Horse Fly…

Δεν θα πω πολλά ακόμα. Ας πούμε μόνο ότι το χαρακτηριστικό τους είναι η ασύμμετρη τύπου math/prog μουσική, με φωνητικά που έχουν έντονο μεσαιωνικό/βυζαντινό χαρακτήρα!

Ας πούμε επίσης ότι, για εμενα, αυτό είναι ενα από τα καλύτερα experimental rock άλμπουμ που άκουσα τα τελευταία χρόνια κι ένα από τα κορυφαία άλμπουμ της φετινής χρονιάς.

ΥΓ: Ο δίσκος έχει κυκλοφορήσει, κι ας υπάρχει στο bandcamp μόνο ένα δείγμα. Έρχεται κριτική-παραλήρημα.

4 Likes

H riff-ο-μηχανή από τη NOLA επιστρέφει έπειτα από 5 χρόνια.

Διαχρονική no brainer απόλαυση οι δίσκοι τους, αναμένουμε.

1 Like

Σήμερα κυκλοφόρησε και αυτό, mind you, με εξωφυλλάρα, μπάσο βοθρίλα, και ωραία φωνητικά, απαλά, χαλαρωτικά, ξέρετε

3 Likes

Τρισκάρα. Ανεβαινει κριτικη σημερα, στην οποία προσπάθησα να μεινω σχετικά ψύχραιμος.

2 Likes

A κλασικά, δέκα βήματα πίσω από Καλαμούτσο… Αναμένουμε!

1 Like

Φοβερό είναι αυτό, το μελετάμε με τον @Aldebaran αρκετές ημέρες, από τις κυκλοφορίες που για το ιδίωμά τους τα κάνουν όλα σωστά.

2 Likes

Πολύ ψηλά ως δίσκος, ήδη στην καρδιά μου

1 Like