Νέες Κυκλοφορίες 2022

2 Σεπτεμβρίου κυκλοφορεί, πάμε για πολύ ωραίο δίσκο.

Οντοπικ:

Αυτό κυκλοφόρησε σήμερα

:heart:

3 Likes
3 Likes

Έχω καλύψει τους Barshasketh, όπως και άλλες μπάντες της W.T.C., στην οποία προφανώς αναφέρεσαι.

Και αν υποθέσουμε, πως μερικές μπάντες είναι sketchy όπως λες, ή ακόμη και πως ο label runner δεν έχει και τη φήμη του καλού παιδιού, το ότι είναι NSBM label πως προκύπτει;

Πληροφοριακά ρωτάω αν ξέρεις κάτι, για να σταματήσει και η “προώθηση” από πλευράς μου καθώς καλό είναι να τα ξετρυπώνουμε αυτά.

επαφη με τον χωρο δεν εχω. Απλα μετεφερα οτι μου ειπαν καποιοι τυποι οταν τους ειπα οτι μου αρεσε ο δισκος. Παντως με ενα γρηγορο search, στη wiki το εχει ως genre και αν πατησεις στα λινκς των μπαντων καποιοι ειναι καταχωρημενοι και καποιοι εχουν δηλωσεις “δεν ειμαι ναζι απλα μισω τους ξενους”. Επισης υπαρχει και αυτο το αρθρο αν κανεις ctrl+f οπου αναφερει τουλαχιστον 8 μπαντες.
Τωρα για Barshaketh και Ben Brown οπως ειπα δεν βρηκα κατι απλα να ειμαστε ενημεροι
και πιο συγκεκριμενα για Ashenspire οπως ξερεις εχουν στιχους
“If it’s to be Cable Street again, we won’t win through debate.
You can’t reason with malice. The fasces must break.”

1 Like

Το wiki link το προσπερνώ για λόγους που δεν είναι της παρούσης (και όχι επειδή εθελοτυφλώ), και το δεύτερο το έχω υπόψη από όταν βγήκε, με μικρές ενστάσεις που όμως δεν αλλοιώνουν τη βασική ιδέα. Για sketchy μπάντες στο είπα και εγώ κλπ, και επειδή ξέρω σε ποιές αναφέρεσαι θα πω πως γενικά συμφωνώ. Απλά η κατηγοριοποίηση ενός label ας πούμε είναι βαριά, αλλά ας συμφωνήσουμε πως καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί, αν και το guilt through association το βάζω σε πολλά εισαγωγικά. Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι να συζητώνται δημόσια όλα και να μαθαίνουμε.

Βεβαίως, οι Ashenspire rabm αυτοπροσδιορίζονται, και μάλιστα στους στίχους που ανέφερες κάνουν και σπουδαία ιστορική αναφορά. Τα λέω και στο review :stuck_out_tongue:

edit: Για να μείνω οντόπικ, χθες βγήκε το νέο Imperial Triumphant.

To καλύτερό τους; Το πιο μαζικό και γκράντε ή το πιο παρανοϊκό τους; Σίγουρα σταθερά μια από τις κορυφαίες και πιο ενδιαφέρουσες μπάντες του χώρου τους.

1 Like

https://www.metal-archives.com/albums/Ashenspire/Hostile_Architecture/1041567

Δεν είμαι ειδικός σε αυτά τα θέματα, αλλά αυτό που καταλάβαινω από τους στίχους πιο πάνω του cable street again (ashenspire) πέρα από τις ιστορικές αναφορές είναι (το γράφω απλουστευμένα) ένα αντιφασιστικο μήνυμα για το πώς μουχλιαζει ο φασισμός την κοινωνία και ότι (μέσες ακρες) δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις τους φασίστες με ευγένεια, αλλά απαιτούνται πιο δραστικά μέτρα.

Ίσως κάποιος το εκλαμβάνει διαφορετικά βέβαια, ξέρω γω.

Btw καταπληκτικος μου φαίνεται ο δίσκος μέχρι τώρα στις πρώτες ακροάσεις.

5 Likes

Επιστροφή στις ρίζες.

Summary

“We have this murky dank filth deep inside of us and can shy away no longer,” Fucked Up add. “Born from 90s mixtapes filled with Noothgrush, Crossed Out, His Hero Is Gone, Corrupted, Kiss it Goodbye, Man is the Bastard, it still pounds in us like a jack hammer even after the patches have faded.”

5 Likes

:open_mouth: :open_mouth: Corrupted και Noothgrush στην ιδια προταση ? ΤΡΕΧΩ.

2 Likes

Νέο EP, “Oberon”, τον Οκτώβρη. Κομματάρα.

Προβλέπεται τιτάνια κυκλοφορία.

2 Likes

Έλα πάμεεεεεεεεεεεεεε

1 Like

oceans of slumber - starlight and ash…εξαφανιστηκαν τα παντα…ευκολα δισκος της χρονιας…πολυ ευκολα ομως…cammie πραγματικα δινει μαθηματα…μην το χασετε με τιποτα…καμια σχεση με τα προηγουμενα τους τα οποια ειναι εξαιρετικα

3 Likes

Πες τα, χρυσόστομε.

1 Like

ρε φιλε ειχαν βγαλει 4 τραγουδια…τα οποια ηταν απιστευτα…και μεσα εχει αλλα 5 τουλαχιστον καλυτερα…το εχουν τερματισει πραγματικα…δεν νομιζω να πλησιασει τιποτα φετος αυτο το αριστουργημα

1 Like

Μαζί σου.

Πέρνα μία βόλτα από εδώ, να τα πούμε διεξοδικότερα.

1 Like

Περίμενα να μου αρέσει περισσότερο. Το ρεφρέν μου θύμισε και λίγο Εξόριστους

1 Like

εβγαλαν και οι αγαπημενοι St. Paul & The Broken Bones νεο δισκο τον Ιανουαριο αλλα δεν το ειχα παρει χαμπαρι μεχρι πριν κατι μερες. Τωρα που το ακουω μου αρεσει η καπως πιο πειραματικη στροφη

επισης θυμιζουμε all time classic tiny desk performance

40 δεύτερα αρκούν.

7 Likes

Δεν είναι κυκλοφορία με νέα μουσική, αλλά το ερχόμενο live των Voyager τιτλοφορούμενο “Α Voyage Through Time”.
Γενικά νιαμ νιαμ παραμένει αυτή η μπάντα.

1 Like
2 Likes