Νέες Κυκλοφορίες 2022

:wave: :wave: :wave: :fire: :fire:

Scott Kelly (Neurosis), Igor Cavalera (Cavalera Conspiracy) και Colin H. Van Eeckhout + Mathieu Vandekerckhove των Amenra.
Απο τις πλεον αναμενομενες κυκλοφοριες φετος.

9 Likes

Πώς κόλλησε ο Igor σε αυτό;

κάτι έρχεται τέλη του μήνα

3 Likes

Τη παρασκευή η cmedia κυκλοφορεί αυτά τα 2 καλούδια

Από αυτά που άκουσα το mass γαμεί περισσότερο και τα 2 συμπαθητικά παντως

1 Like

Ένα συμφωνικό post hardcore/metal κομμάτι διάρκειας 55’, αρκετά παρόμοιο (σε σημεία) με το None but a Pure Heart Can Sing του '21 από τους So Hideous. Είναι το ομώνυμο ντεμπούτο των Ode and Elegy, συγκρότημα που ξεπήδησε από τις στάχτες των The Pax Cecilia

4 Likes

Ρε φίλε @ManosOrff , το ψήσιμο είναι αυτό που μας έκανες!

3 Likes

Είναι slow burner σε σχέση με το σαφώς πιο σεξομπιρπμιλιάρικο So Hideous που σε πιάνει από την αρχή με τα big jazz orchestra τερτίπια του, πιο ατμοσφαιρικό, και σίγουρα το συμφωνικό και το hardcore/metal στοιχείο δεν είναι κυρίαρχο, αλλά ισορροπεί με το συμφωνικό. Άσε που είναι και ένα ενιαίο 55λεπτο, που το κάνει ακόμη πιο δύσκολο. Νομίζω κι εγώ ωστόσο ότι έχει πολύ ζουμί.

2 Likes

Εγώ είμαι sucker ακριβώς για όσα περιέγραψες. Τέλεια πρόταση, thanks!

3 Likes

Πολύ ωραία πρόταση θενκς! Είμαι περίπου στα μισά.

Υπάρχει κάπου αλλού πέρα από Soundcloud για πιο εύκολη και γρήγορη πρόσβαση? Στο Spotify δεν το βρήκα, εκτός εαν κάνω κάτι λάθος. Στο Bandcamp υπάρχει μόνο για αγορά (του μπ3). Το οποίο αν και πάμφθηνο (1 δολάριο) δεν με βολεύει :stuck_out_tongue:

Όχι ρε φίλε, δυστυχώς, το έψαχνα δύο μέρες να το βρω κάπου για δωρεάν stream και το βρήκα τυχαία από ένα άρθρο/κριτική που είχε και full album stream στο τέλος. Οι περισσότερες αναζητήσεις βγάζουν το ομώνυμο άλμπουμ των Vanhelga (black metal βλέπω στις περιγραφές) και ήταν δύσκολο να το εντοπίσω. Σου προτείνω είτε να δώσεις ένα δολλάριο και να το πάρεις, είτε να το κατεβάσεις σε mp3 από το soundcloud

2 Likes

Τα έχουμε πει εδώ με potof για την αλμπουμάρα!

Να γινόμαστε πολλοί!

5 Likes

Εγώ έχω ενθουσιαστεί με τους Ode And Elegy.

@potofgold είσαι σκοτεινό άλογο, χίλια respect!

2 Likes

Τσίτα τα γκάζια. Μα τσίτα, όμως.

13 Likes

Πω πω γαμησε.

Η κραυγη στην αρχη ειναι γελοια, και εννοω εντελως μα εντελως γελοια.

Ολο το υπολοιπο ειναι φοβερο.

Οι KREATOR ειναι η μονη thrash μπαντα που μπορω ακομα να ακουσω και να γουσταρω τιγκα.

Αντε κι οι Slayer. Δεν μπορω να σκεφτω καμια αλλη ομως. Και δεν ξερω γιατι.

Απλα μαλλον κωλογουσταρω φωνη Πετροζα και επισης εχουν παντα φοβερο ηχο.

1 Like

Υπερβολές.
Ένα ερωτικό κάλεσμα άκουσα εγώ, άσχετα που δεν θα ανταποκριθώ.
Το τραγούδι είναι τούμπανον.

4 Likes

:arrow_forward:︎ (DOLCH) (bandcamp.com)
Το αφήνω εδώ αυτό…

1 Like
5 Likes

είναι αλήτες , τέλος

Κλασικά ανθεμικό ρεφρεν που επαναλαμβάνεται με γαμάτο κλασικό ριιφάκι από πίσω , κλασικά ωραίος θρας ήχος , κλασική καυλωτική φωνή Πετροζα

Κλασικοί γαμάτοι ΚRΑΣΑΤΟR

5 Likes

:sweat_drops: :sweat_drops: :sweat_drops:
NEO METZ ΡΕ

2 Likes