Αγαπημένο αγγλόφωνο ελληνικό σχήμα

Firewind?
Innerwish?
οεο?

Βασικά όπως είπα, είχα βάλει ήδη τρία μέταλ γκρουπς στο πολλ, και ήταν αυτά που έχουν γραψει την μεγαλύτερη ιστορία στον χώρο. Αν έβαζα και τέταρτο μέτσαλ γκρουπ θα αδικούσα τα υπόλοιπα είδη. Αν και τους οεο δεν έχει τύχει να τους ακούσω. Καλοί? :stuck_out_tongue:

Πάντως αν έβαζα ένα ακόμα μέτσαλ γκρουπ θα ήταν οι Septic Flesh ή οι Power Crue από πιο πάουα καταστάσεις.

εχεις δικιο.μεγαλο λαθος.αλλα ειναι πολλες οι μπαντες και λογικο ειναι να μεινει κατι απ’εξω.οποτε ο υπευθυνος θα συγχωρεθει.και που σαι?εμεις τα λεμε αυριο.ξερεις που(αν εισαι τελικα)

εμ και αυτούς που τους πας. H αλήθεια είναι ότι δεν τους έχω ψάξει όσο θα θελα, αλλά ότι έχω ακούσει και από αυτούς και από Blues Gang, είναι συναρπαστικό.

Innerwish, Firewind!

Σε συμπαθω εσενα.

Πφ, κρυος. Και οι Innerwish παουα μετσολ κατασταση ειναι :frowning: Υποκειμενικοτατο πολλ τς τς τς. [-X (πλακιζω :p)

[SPOILER]Θα εβαζα και Θωδη.

Γιου αρ του γκουντ του μπι τρου
Καντ τεηκ μαη αηζ οφ οφ γιου.

:|[/SPOILER]

Dickens’ zoo έχετε ακούσει; Ειδικά ο δίσκος “Δύση Ανατολή” με την Τάνια Κικίδη (φωνάρα) είναι καταπληκτικός!
Έχει απ’ όλα… από μπαλάντες (σε μία τραγουδάει και ο Παπακωνσταντίνου), classic Rock σε στυλ Led Zeppelin, μέχρι και Power Metal με ανατολίτικα ριφάκια και τρελό δίμποτο! Τα περισσότερα κομμάτια τους είναι ξένα.

Πάρτε και δύο Ελληνικά πάουα μέτσαλ βιντεάκια…
–> http://www.youtube.com/watch?v=re_5s4GQ-zM (Στο βίντεο δεν ακούγεται όλο το τραγούδι… έχει τέλεια εισαγωγή!)
–> http://www.youtube.com/watch?v=hBQywojJtpk

http://www.myspace.com/dickenszoo

Απαιτω κ γω Ιnnerwish,Firewind!!!

…για να μην πω και Battleroar και Emerald Sun… :stuck_out_tongue:

Τα κομμάτια στο myspace είναι αρκετά ωραία, και ροκάρουν the old way. αλλά αυτά στο youtube που τραγουδά η τύπισσα μου φάνηκαν λίγο άθλια να πω την αληθειά.
πολύ σπρώξιμο δεν τρώνε αυτοί από τότε που πήραν την Τάνια Κικίδη?

Δεν ξέρω… εμένα πάντως μ 'αρέσει πολύ ο δίσκος με την Κικίδη, από το βίντεο δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλά.

To εριξα σε last drive και απορω που ειμαι ο μονος:-k
μαζι με nightstalker οι μεγαλες μου αγαπες
τωρα απο τις metal μπαντες οι NECROMANTIA τους εχουν ολους8)

Απαραδεκτο πολλ!Που ειναι οι kinetic; [-X

Οκ ψηφησα Socrates.Drunk the conium απλα respect! 8)

ωραίος ρε φίλε… και εγώ απορώ αλλά τι να πεις. Last Drive ωρεεεε! με παίδεψε πολύ το δίλημμα μεταξύ αυτών και των DXM.

Χεχε, αν ήταν να βάλω τους Kinetic θα έπρεπε να βάλω και Acid Death!:stuck_out_tongue:

Αγαπημένοι από τα παλιά οι Flames,αν πήγαινες σε όποια συναυλία metal τέλη 80 δεν τους έχανες με τίποτα, αλλά οι Rotting Christ είναι κορυφή.:bow2:
Φυσικά και πολλά άλλα συγκροτήματα από Ελλάδα αξίζουν για μεγάλα πραγματα.

Rotting Christ:respect:

Aν κρίνω από το nick σου, θα πρέπει να τσεκάρεις τα άλμπουμς των South Of No North:

το παρακάτω κομμάτι είναι από τον δεύτερο δίσκο τους (1986), και αποτελεί μία από τις καλύτερες στιγμές της ελληνικής darkwave σκηνής

όπως και το πρώτο άλμπουμ των The Illusion Fades, από όπου ανέβηκε πρόσφατα το συγκεκριμένο τραγούδι:

Μπα οι Kinetic δεν μ αρεσουν για πλακα τους ειπα.Οι Acid Death παντως ειναι πολυ καλοι! 8)

Βλεπω οι ψηφοι εχουν μοιραστει αρκετα ανισα.Μια ψηφο οι Aphrodite’s Child,δυο οι Deus Ex Machina και διαφορα μηδενικα…Ειδικα για τους Aphrodite’s Child μου κανει εντυπωση που ειναι και ευρεως γνωστοι…

Ενταξει, Nightstalker, σταθερη αξια για μενα! Side FX και τα μυαλα στα καγκελα! Επισης οι Lord 13 σε κανουν να ξεχνας οτι ειναι Ελληνες… Απο κει και περα Deus Ex Machina, Rotting Christ (σε αντικειμενικα κριτηρια σε σχεση με τους υπολοιπους που ανεφερα οι καλυτεροι πιστευω) και Last Drive σιγουρα. 8)
Δυσκουλο.

ROXY BITCH!!!

Αν και δεν ταιριάζει με το φόρουμ, είναι το αγαπημένο μου αγγλόφωνο συγρότημα και εκπλήσομαι πως το έβαλε ο threadmaker!!!
[SIZE=“3”]SOUTH OF NO NORTH[/SIZE]