Φαγητό - Συνταγές, Προτάσεις, Φωτογραφίες, Γεύσεις

Δεν φαντάζεσαι πόσο πολύ συμφωνώ μαζί σου. Μπαλίτσα ξέρουν πολλοί, ποδόσφαιρο λίγοι.

Τον περιέγραψες ήδη, άθελά σου.

Πάντως, αν δεν προχωρήσει τελικά η ιδέα του “Let’s drink” μεταξύ των συμφορουμιτων, ένα “Let’s eat” το έχουμε άνετα, κρίνοντας από τα παραπάνω (όχι τα…ποδοσφαιρικά!)

4 Likes

Απ’ ότι βλέπω, με κάτι τέτοιο μπορεί και να τσακωθούμε χειρότερα κι απ’ το κανονικό 52.

3 Likes

Λοιπόν, κάπως έτσι ήμουν και εγώ (ιερή η ντομάτα - και γενικά και στην πίτσα), μέχρι που έφαγα την σωστή πίτσα καρμπονάρα. Όχι δεν έχει μακαρόνια. Απλά άσπρη σάλτσα. Για όσο καιρό έμενα Πετρούπολη και τύχαινε να πάρουμε πίτσα, έπαιρνα την συγκεκριμένη μετά το σοκ που είχα πάθει όταν την πρωτοδοκίμασα. Μαθαίνω, προσφάτως, ότι το μαγαζί που την φτιάχνει, έχει χαλάσει. Πολύ κρίμα.
Α ναι, ν.1 απαραίτητο υλικό, μετά το αυτονόητο τυρι, είναι τα μανιτάρια. Για τα υπόλοιπα το συζητάμε. Εξαιρείται φυσικά με ανανά. :heart_eyes:

1 Like

Σκατά η ντομάτα :stuck_out_tongue:

@Lupin λέω να φάω Talking Breads το βράδυ, πέρνα κατά τις 10 με τη μηχανή :joy:

3 Likes

6 Likes

5 Likes

Of Turbo and Lovers

6 Likes

Εγκρίνεται η πίτσα καρμπονάρα και αν πετύχει είναι όντως πεντανόστιμη, ωστόσο σπάνια θα είμαι σε mood και θα την προτιμήσω.

Αυτό που έκραζα ανηλεώς και δοκίμασα με φίλους από περιέργεια και εν τέλει δεν ήταν τόσο άσχημο, ήταν το πιτσόγυρο. Δεν νομίζω να το ξαναπροτιμήσω, αλλά ήταν πολύ καλύτερο από ότι περίμενα.

1 Like

το ποιόν και το επίπεδό σας, φτάνει μέχρι εδώ.-

5 Likes

Πρώτα δοκιμάζουμε και μετά απορρίπτουμε ρε μλκ :frowning:

1 Like

Εγώ που έχω δοκιμάσει, απορρίπτω.

Ενώ με ψήνει γενικά η ιδέα του συνδυασμού γύρος - σάλτσα - τυρί.

Απλά πρέπει να το κάνεις σωστά…

Εχω δοκιμασει μια φορα πιτσα με γυρο…ουτε πιτσα ευχαριστηθηκα,ουτε γυρο…

Αυτο που εχω φαει αρκετες φορες,σαν κατι διαφορετικο,ειναι πιτσα με σαλτσα μπαρμπεκιου και κομματακια κοτοπουλο.ΓΑΜΑΕΙ!

2 Likes

1 Like

Gatekeeping στις πίτσες λοιπόν.

6 Likes

Well, some gates should be kept

1 Like

Σουβλάκι μόνο πατάτα κέτσαπ, για να τρως περισσότερο κρέας και πατάτες :handshake:

Έχω δοκιμάσει στο Βόλο (νομίζω) και άλλη μια φορά Παγκράτι/Βύρωνα/ούτε αυτό θυμάμαι. Δεν είναι ότι δεν τρώγεται, προφανώς όλα που αναφέρουμε εδώ και 10 σελίδες τρώγονται αν είσαι σε mood σαπίλας ή πεινάς τον γ-κώλο σου -ακόμα και αυτό το κουράδι η πίτσα με ανανά.
Είναι ότι βαφτίζεις «κάτι» μια φτωχομπινέδικη έμπνευση της π@@τσας , η οποία μπασταρδεύει τη πίτσα με το Πιο Ιερό Όλων Των - Αυτό Που Πρέπει Να Μείνει Άσπιλο Εις Τους Αιώνες Των Αιώνων
image

(Πρώτο παρατράγουδο για κέτσαπ και μουστάρδα σε πιτόγυρο σε 3,2,1… α με
πρόλαβες ννννννννικολάκη :stuck_out_tongue: )

3 Likes

reported

2 Likes

Εν τω μεταξύ πάνω Σαλονίκη έτσι δεν το τρώτε;