Φαγητό - Συνταγές, Προτάσεις, Φωτογραφίες, Γεύσεις

Οι πρωτοπόροι πάντα λοιδορούνται. Σόρι παιδιά, αν ήθελα λαχανικά κόβω σαλάτα, θέλω βρωμερό λίπος και προτηγανισμένη πατάτα όταν τρώω σουβλάκι και δε φτιάχνω εγώ το κρέας μου

1 Like


Πανάθεμά σας, 86 κιλά έχω φτάσει

3 Likes

86 κιλά καύλας

4 Likes

Τουλάχιστον πίνεις την true Coca Cola.

1 Like

Όχι άλλο κάρβουνο

Τι κάρβουνο όμως, παραδοσιακό ξυλοκάρβουνο ή συσκευασμένη μπρικέτα απ το Πράκτικερ;

2 Likes

Δεν ξέρω, λογικά κάτι χιψτεροψαγμενο και ορίτζιναλ

Ίσως διαμάντι πριν γίνει κάρβουνο για να είναι στην πρωταρχική του μορφή

1 Like

Εδω πανω αν πεις οτι θελω γυρο απο ολα μεσα,θα εχει κετσαπ,μουσταρδα,πατατες,ντοματα και κρεμμύδι.

2 Likes

Εχτες Γαληνη στα Σεπολια. Φανταστικη παλιακη καναδικου τυπου πιτσα. Ενα κλικ πικαντικη.
Μετα το κλεισιμο της Μιλιορε στο Φαληρο την βαζω στο τοπ μαζι με την Ασκοτ της Νικαιας.
Συνιστω ανεπιφυλακτα σε οσους τους αρεσουνε αυτες οι πιτσες.


Για γυρο παιδια μονο Αχιλλεας στον Νεο Κοσμο. Κανενας γυρος δεν με εχει ικανοποιησει πληρως αφου δοκιμασα Αχιλλεα. Χειροποιητος, πεντανοστιμος, προσεγμενο ολο το τυλιχτο, αλλα παιζει μονο καθημερινες μεταξυ 4:30 το απογευμα με νωρις το βραδυ, αργα το απογευμα. Εναν βαζει και οποιος προλαβει. Ουτε ντελιβερυ, ουτε τιποτα. Επος

9 Likes

QFT
Οτι καλυτερο υπαρχει σε γυρο. Και παρακατω Τομας για κεμπαπ.

3 Likes

Thanks

Επόμενη ερώτηση

Το ζητάτε όντως έτσι;;;;;

Εσύ ας πούμε

και μετα σας φταιει το ονομα :joy:

1 Like

Για γύρο χειροποίητο, Λευτέρης. Δεν πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει, ούτε έχω καβαλήσει το κύμα του hype στην περιοχή, αλλά όντως είναι κάτι που οκ, όπως και να το κανείς αξίζει. Τεράστια αναμονή συνήθως, τα τηλέφωνα δεν τα πολύ απαντά, το efood συνήθως γελάω, καμία σχέση με την «καθαρή, αποστειρωμένη» φάση των νιου ειτζ μαγαζιών, ακριβός. Πολλά «αρνητικά» μαζεύτηκαν, αλλά παρ όλα αυτά, προτείνεται!

Λευτέρης
21 0683 5918

https://www.e-food.gr/delivery/chalandri/lefteris

3 Likes

1 Like

Αμα βαζει και ανανα μεσα εγω θα ετρωγα 2-3

6 Likes

Εννοεις αν μας αρεσει ο συγκεκριμενος συνδυασμος ή αν το ζηταμε ως “εναν γυρο απο ολα” ;

Το 2ο σιγουρα συμβαίνει εκτος αν θελεις κάτι να λειπει,οποτε ζητας “απο ολα εκτος απο το ταδε”

Προσωπικα σπανια θα παρω το ιδιο καθε φορα.Μπορει να παιξει σε κοτοσουβλακι,σε γεμιστό μπιφτεκι ή στον κλασικο γυρο.
Οποτε αναγκαστικα θα πω ακριβως τι θέλω να εχει μεσα.

Η μεγαλη μλκια που υπάρχει εδω απο παντα,ειναι οτι οι σαλατες ( που εδω πανω εχουν βαφτιστει αλοιφες)εχουν χρεωση απο 0.30 εως 0.50 ευρω.

ανανάς στην πίτσα, πιτσόγυρο, σπαράγγι σε σουβλάκι… τα ύστερα του κόσμου… που πάμε ρε, που πάμε?

6 Likes

Ψιλοαποφεύγεις να πεις ανοιχτά αν σ’ αρέσει να τρως το πιτόγυρο με κέτσαπ - μουστάρδα :stuck_out_tongue: και κάπου σε καταλαβαίνω… Ίσως είναι από τα πράγματα που κατά βάθος ξέρεις τι είναι αυτό που κάνεις.

Γενικά προσπαθώ να είμαι προσεκτικός στις διατυπώσεις μου, γιατί το τελευταίο που θέλω είναι να στραβώσει κάνας Σαλονικιός και να με πει Αθηναίο… Που κι η Αθήνα φυσικά κάθε άλλο παρά Μέκκα του πιτόγυρου είναι ξέρω γω, μην πω τώρα για τα εγκλήματα που κάνουν εδώ.

Τουλάχιστον όμως εδώ δεν βάζουν κέτσαπ - μουστάρδα στο πιτόγυρο διάολε

Summary

Αν και το έχω δει ως επιλογή σε μενού… Κάτι που σημαίνει ότι (και εδώ) ζουν ανάμεσά μας…

2 Likes

Αν και συμφωνώ με Γράκχο, πρέπει να πούμε (και ίσως το έχω ξανααναφέρει στο παρόν θρεντ) πως αν είναι μύστης ο σουβλατζής, μπορεί να γίνει φοβερό combo η μουστάρδα με το τζατζίκι, ενώ επίσης και η χειροποίητη κόκκινη σάλτσα (που τείνει να εκλείψει) είναι πολύ μερακλίδικη επιλογή για τυλιχτό.

Όλα αυτά όμως πάντα στοχευμένα και επιλεκτικά.

ΥΓ. Κέτσαπ πουθενά.

5 Likes

προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τη μουστάρδα, θυμάμε ότι το έτρωγα έτσι πριν καμιά 40αριά χρόνια στο ξυλόκαστρο, αλλά κέτσαπ σε καμία.

1 Like