Φαγητό - Συνταγές, Προτάσεις, Φωτογραφίες, Γεύσεις

Αυτο που γαμαει ειναι η καλτσα

4 Likes

Bob σφουγγαράκης είναι

1 Like

Από την τελευταία περιοδεία είναι

1 Like

Πάνω απο το γόνατο

1 Like

Με καλαμιδες ή εισαι τρου-φετος;

Επικαλαμίδα μόνο αν έχει γραμμένους τους στίχους του blood of my enemies

8 Likes

Αρχηγος approves this post.

2 Likes

https://www.instagram.com/p/C4XjLxOgOOq/?igsh=am5xdTZ2cDB4dWo=

Σε βοηθάω με την πρωινή για να ηρεμήσεις στην συνέχεια

Ε, ξαναπαίξτην τότε άμα μεσημέριασε.

1 Like

Δε χρειάζεται να ρωτήσεις κάποιον.

1 Like

Μέρα που’ναι, μην ντραπείτε και εσείς να παραδεχθείτε πως ο μπακαλιάρος με κουρκούτι είναι υπερεκτιμημένο φαγητό όσο δεν πάει.

ΥΓ. Καθρεφτάκι στις incoming κατάρες.

4 Likes

Καμία κατάρα από δω.

Μέτριο γλυκό ο μπακλαβάς. Ούτε καν στο τοπ 30 μου και λίγα λέω. Επίσης, η πλειονότητα των κλασικών επαναστατικών φαγητών της ημέρας δεν τρώγονται.

ΥΓ είναι πολύ πρωί, και διάβασα μπακλαβάς αντί για μπακαλιάρος. Το αφήνω για την φάση. Μαζί σου και για τον μπακαλιάρο. Μέτριο ψάρι, και λατρεύω τα ψάρια. Νταξει τρώγεται.

2 Likes

Εγώ με μπακλαβά έχω θέμα, αλλά από την άλλη αγαπώ εν γένει τα σιροπιαστά. Βασικά αγαπώ εν γένει τα γλυκά, είμαι πολύ εύκολος σε αυτά.

1 Like

Διάβασα ότι να ναι στο αποπανω σου μήνυμα. Συγχωρα με είμαι στο δρόμο για το αεροδρόμιο πάω Μαϊάμι για 4 μέρες

2 Likes

Μα μπακλαβά με κουρκούτι θα έγραφα ρε; Ποια ανόσια φαντασία θα το γεννούσε αυτό; Πέσε για ύπνο στο αεροπλάνο, δεν σε βλέπω καλά :stuck_out_tongue:

1 Like

Έχετε γράψει πολύ χειρότερα εδώ μέσα :stuck_out_tongue_closed_eyes:

O παστός μπακαλιάρος που έχει καθιερωθεί ως έθιμο (για λόγους συντήρησης προφανώς) πράγματι λέει λίγα πράματα. Το καθαυτό ψάρι βέβαια (cod) φρέσκο είναι φανταστικό -μην το μπερδεύουμε με τον φρέσκο μπακαλιάρο της Μεσογείου (hake), μιλάμε για διαφορετικά είδη.

4 Likes

Τεράστια αλήθεια ναι, σχεδόν έγκλημα που τα λέμε και τα δύο μπακαλιάρο, ανήκουν στην ίδια οικογένεια βέβαια. Αλλά και σε άλλα ψάρια παίζουν τεράστιες διαφορές γευστικά και ακόμα και σε ομοιομορφία, όπως σολομός για παράδειγμα.

1 Like

Για την ακρίβεια ανήκουν στην ίδια τάξη (order - Gadiformes) που είναι παραπάνω επίπεδο από την οικογένεια (family) ως προς την κατάταξη των ειδών, οπότε απέχουν αρκετά.

Μη δίνετε σημασία, τα ιχθυολογικά είναι ένα μικρό προσωπικό φετίχ…