Γρατζουνιες, χτυπηματα και σημαδια σε οργανα: ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!

Απορια το εχω ακομα το πως σας φευγει απο την ζωνη. Πατε παρτε μα καλη ζωνη, βλατε ην και αφηστε την πανω. μην την βγαζετε συνεχεια γιατι ανοιγει η τρυπα και φευγει ευκολα μετα

δοξα τω θεω ακομα δεν μου χει φυγει…βεβαια προσεχω οσο μπορω…:stuck_out_tongue:
αλλα φανταζομαι φευγει επειδη απο τη χρηση ξεχυλωνει η η τρυπα…

Ε κοίτα, πάνω στην κάβλα μπορεί και να σου φύγει, δεν τρέχει τίποτα, ξαναβάλτη και συνεχίστε.
Τώρα εντάξει μην ακούς, δεν ξεχειλώνει, για αυτό το σκοπό είναι φτιαγμένο άλλωστε, μην ξεχνάς.
Τώρα άμα την βρίσκετε κι από την “πίσω πόρτα”, έκει είναι αλλίως, παίζει και ξεχείλωνει λίγο δηλαδή - μην πεις ότι δεν στο είπαν - αλλά με μέτρο και προσοχή όλα παίζουν!

γτ μου κανει λιγο προστυχο το ποστ σου?:lol::lol::stuck_out_tongue:

:lol:8):slight_smile: …εντάξει, με έτρωγε το χέρι μου, δεν μπορούσα να μην το γράψω!

*Εννοείται ότι χαβαλεδιάζω, δεν θέλω να προσβάλω κανένα 8O:D

προσβαλεις την ιμπανεζ μου…:frowning:

ρε παιδες τα γδαρσιματα απο τιν πενα φευγουν?

σημαδια απο αιμα σε μια ετσι κ αλλιως σκονισμενη fender telecaster. Απο συναυλια στο στεκι εστιας τον απριλιο 2006, στο παροξυσμικο φιναλε με διασκευη stooges…

Περασε τοσος καιρος!

δοξα τω θεω, δεν θελω να το γκαντεμιασω το μπασσακι μου, αλλα μονο δαχτυλιες εχει, που φευγουν με πανακι. παντος μην δοκιμασετε να το ξυσετε μονοι σας το ξυλο για τπτ γρατσουνιες κτλ!!!

ωραιες οι κι8αρες στον τοιχο αλλα αμα γινει σεισμος τι κανεις?αντι να κρυφτεις κατω απο κρεβατι πας να τις σωσεις

κλαπς…εμενα μου ειχε πεταξει η μανα μου μια παντοφλα για να σταματησω να παιζω και πηρε παραμαζωμα την κιθαρα!μονο μια γρατζουνια σε μια γωνια ευτυχως!!:roll:

Τι σοϊ παντοφλα ηταν αυτη ρε αδερφε?

απο ατσαλι:p:p

Επικ καταστασεις. Να την ακους αλλιως η οργη του Thor θα πεσει πανω σου σαν κεραυνος και δεν ξερω αν η κιθαρα εχει αλεξικεραυνο:lol::lol::lol:

ρε παιδες μην τρελλενεστε τοσο με αυτα και εγω οταν πρωτοπηρα τις κιθαρες μου και τα μπασσα τρελλενομουν για το παραμικρο αλλα με το καιρο σου φευγει καπως…υπαρχει κ η φυσικη φθορα οπου δεν μπορεις να κανεισ κατι…

:lol::lol::lol: εξωργισμενη!!!

Λοιπόν διαβάζω τοση ώρα να λέτε για τις κιθάρες σας και τα μπάσα σας και δε μπορώ… Φανταστείτε λίγο το κατάμαυρο ολοκαίνουριο πιάνο που ανεβαίνει ΜΕ ΓΕΡΑΝΟ στον έκτο, ξύλα κ φελιζόλ κ κόντρα ξύλα για να μη χτυπήσει πουθενά, απόλυτη αποσυναρμολόγηση στις μπαλκονόπορτες για να μπορέσει να μπει απο το μπαλκόνι, 4 ώρες επιχείρηση… Φυσικά οσο το βλέπεις τα πόδια σου είναι κομμένα κ δε μπορείς να ανασάνεις… Και αφού λες οτι ο σκοπός της ζωής σου εχει εκπληρωθεί κ εχεις το πιο υπεροχο πιάνο του κοσμου, έρχεται ο κουρδιστής (Τοση ωρα στον αέρα φυσικά δεν υπήρχε χορδή στη θέση της… άλλες 4 ώρες κούρδισμα…) και όπως πας να τοποθετήσεις τη πρόσοψη στη θέση της για να παίξεις επιτελους… σου φευγει απο τα χέρια κ κάνει 30 εκατοστα γρατζουνιά πάνω στο καπάκι… τι να πεις μετα…

βέβαια μετά απο τοσα χρόνια της κάνουν παρεα κ πολλες αλλες γρατζουνιές οποτε πλέον δε νιωθουμε… ούτε εγω ούτε το πιανάκι μου!!! αλλά εκείνη η πρώτη με σημάδεψε…

Για εμένα τα χτυπήματα στα όργανα είναι σαν τις ρυτίδες στους ανθρώπους… κανείς δεν τα αποζητά, αλλά όλοι τα αποκτούν, όλοι τα κρατούν για πάντα και όσοι προσπαθούν να τα αλλάξουν ξοδεύουν χρήμα και χρόνο.

συμφωνω απολυτα…δεν υπαρχει οργανο που να ναι καποιων χρονων και να ναι οπως ενα καινουριο σε ενα καταστημα…απο ενα παιξιμο σε σε ενα λαηβ ενα χτυπημα στη ζωνη τα παντα δημιουργουν γρατζουνιες το θεμα για μενα ειναι απλα να μην αποβουν μετα καταστροφικα για το οργανο γρατζουνιες και αυτα ολα θα υπαρχουν παντοτε θες δν θες:wink:

πω ρε,δν μπορω να το καταλαβω.Εγω πηγαινω για μαθημα με την κιθαρα,την ακουμπαω στην καρεεκλα καθως περιμενω να ρθει ο δασκαλος,και αν και εγω την εχω κατι μηνες,αυτος π παιζει χρονια,η κιθαρα του ειναι καθρευτης πραγματικα.βλεπω και την δικια μου,γρατσουνιες δαχτυλιες χτυπηματα κακο και σκεφτομαι σε τι θησαυροφυλακιο την φυλαει και ειναι ετσι 8O

Ή μπορει να την χρησιμοποιει μονο για το μάθημα.