Νέες Κυκλοφορίες 2024

Θα κολλήσει στη βελόνα του μυαλού.

@jonkyr πες του αρχηγού (σας) να ρίξει μια ματιά, μπας και θυμηθεί πως γράφονται τα ωραία τραγούδια. Και ας έχει μέσα σημείο που είναι βγαλμένο από το “Battle Hymn”.

2 Likes

Πολύ καλό μου φαίνεται στις πρώτες 2 ακροάσεις

Cheers και στον @apostolisza8

2 Likes
2 Likes

Πρωτον, αν κλεβεις δεν μετραει, ενταξει; Μην κλεβουμε.
Δευτερον, ειναι Αρχηγος ολων μας. Και δικος σου.
Τριτον, καθρεφτακι στα μουτρα σου.

1 Like

Τον γλεντησε καλα ο Wilsonαρας :sunglasses:

Καλο ειναι, το ακουσα κι εγω.

3 Likes

Πώς την πάτησα έτσι, τι μου συμβαίνει, τι σοβαρός υπερδίσκος είναι αυτός :stuck_out_tongue:

Λοιπόν, ακολουθεί τυφλά οπαδικό, καφεϊνάτο ποστ κατά της πλαστικούρας.

Σήμερα κυκλοφορεί επίσημα το “Arcana Rising” από Coffin Storm (Fenriz, Apollyon, Bestial Tormentor). Έχει αναφερθεί και πιο πάνω, με σινγκλαρα ασορτί.

Οπότε έχουμε και λέμε, για να τα πω να τα βγαλω από μέσα μου:

Summary
  1. ΤΙ ΦΩΝΑΡΑ ΕΧΕΙΣ ΡΕ ΦΕΝΡΙΖ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΛΟ ΚΑΙ ΤΙ ΕΘΙΣΜΟ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ 2020 (ΓΙΑ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΝ ΛΕΜΕ) ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 10/10 ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΩΝ ISENGARD ΣΤΟ REPEAT ΤΟ "A SHAPE IN THE DARK" (ΑΥΤΟ 666/10) ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ.

  2. ΠΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΓΟ ΓΕΡΜΑΝΟΣΚΑΝΔΙΝΑΒΙΚΟ UBERTHRASH (ME UMLAUTS) ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟΝΤΟΥΜ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΠΟΛΛΥΟΝ ΚΑΙ Η KOLBOTN THRASHER’S UNION ΥΠΕΡΟΜΑΔΑΡΑ.

  3. ΑΚΟΥΣ ΤΟ 11ΛΕΠΤΟ “OPEN THE GALLOWS” ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΡΙΦΦ ΓΥΡΝΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΚΥΜΜΑΤΙΚΟ ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΛΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΜΠΑΝΤΟΥΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΣΕΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΚΑΤΙ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΦΘΗΝΙΑΡΙΚΑ DISSECTION ΜΕΣΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝΕ.

  4. ΝΑΙ ΟΚ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ ΣΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΤΟ ΚΟΦΦΙΝ ΤΟ ΣΤΟΡΜ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΕΟ (ΜΟΝΟ) DARKTHRONE ΝΑ ΕΠΟΝΤΑΙ ΓΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ, ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΙΑ Η ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ, ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ, ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.

  5. ΟΚ, ΚΕΦΑΛΑΙΑ. Σχωράτε με. Αλλά ακούστε το δίσκο αν νιώθετε από τα συμφραζόμενα και πείτε μου, όσο μεθυσμένα φωνητικά και αν ειναι, με τετοιο ήχο, αισθητική, πλασάρισμα κιθαριστικών μερών, μερακλίδικες επαναλήψεις που μπορει να τις περιμενεισ αλλα σε πορώνουν, δεν θελετε να κατσετε σε ενα παγκάκι με παρέα, μπύρα με των 0.90 η 500ρα, και να νιωσετε για λιγο ξεγνοιαστα; Οχι; Ε, ΟΚ, ακούστε ό,τι ακούγατε, those treasures will never befall you, they’re out of reach.

Ουφ.

5 Likes

Έχει release party σήμερα σε ένα μπαρ όπου θα παρεβρεθεί η μπάντα (εννοείται εκτός από τον ταχυδρόμο)

1 Like

Περιμένουμε φωτορεπορτάζ. Με Paulaner αγκαλιά :stuck_out_tongue:

Δεν τα μπορώ αυτά Αποστόλη. Άσε που οι Νορβηγοί είναι τελείως ακοινώνητοι, που σημαίνει ότι δεν θα έχω παρέα, οπότε το να κάθομαι σε μια γωνιά μόνος μου δεν είναι κ ότι καλύτερο. :slightly_smiling_face:

1 Like

Σεβαστό, καταλαβαίνω, οριακά ταυτίζομαι.

1 Like

Δεν υπόσχομαι ότι δε θα το βάλω. Τα γράφεις πολύ ωραία κι έχεις όλο το δίκιο με το μέρος σου. Και όπως το είπες, μερακλίδικος δίσκος με riffάρες, που αυτοί οι τρεις περίμεναν την κατάλληλη στιγμή. Ήρθε και τα κάνουν ρημαδιό.

1 Like
5 Likes

Δεν τον ήξερα τον τύπο, πρώτη φορά ασχολήθηκα μαζί του (λόγω κριτικής που διάβασα στο site που μου τράβηξε το ενδιαφέρον) αλλά μου άρεσε πολύ αυτό που άκουσα. Τώρα πρέπει να το βρούμε και σε βινύλιο γιατί του ταιριάζει…

2 Likes

Δεν θέλω να “καεί” στο progressive rock thread, αν και είναι prog και μάλιστα από τα ακραία…

Χτες κυκλοφόρησε το τελευταίο άλμπουμ των θεών Present. Μια ακρόαση και φαίνεται πως είναι κάτι πολύ παραπάνω από “αξιοπρεπές αντίο”.

1 Like
2 Likes

“Εύπεπτα” τα 3 δείγματα (για Locrian πάντα ε :stuck_out_tongue:) από το νέο άλμπουμ τους.

2 Likes

2 Likes

Ποιος επιστρέφει στις 21 Ιουνίου;

6 Likes
1 Like