Ποιός είναι ο χειρότερος ηθοποιός;

Με μεγάλη διαφορά Ορλαντο Μπλουμ!!!

Ασυλληπτα ξενέρωτος στους Πειρατές, ο χειρότερος όλων στον άρχοντα, παντελώς φλώρος ως Πριγκηπας της Τροίας (είδικά στη σκηνή που αποφασίζει να μονομαχησει για να θυσιαστεί για την πόλη του νομίζω ότι έπρεπε να μπεί στο σενάριο ότι όλο το Συμβουλιο θα έσκαγε στα γέλια). Επίσης στο Βασίλειο των Ουρανών εντελως άχρωμος και άνοστος έδειξε ότι δεν μπορεί να σηκώσει lead ρόλο.
Κρίμα το παλληκάρι γιατι παίζει στο είδος των ταινιών που μου αρέσουν, άλλες περισσότερο και άλλες λιγότερο, με σπαθιά και τέτοια…

¶μα είναι να βάζουμε και Έλληνες κάντε ξεχωριστό τόπικ με τουλάχιστον 100 επιλογές γιατι κάπου τόσοι μου έρχονται με μια πρώτη σκέψη…

To Εlizabethtown το’χεις δει? Δεν παιζει τοσο χαλια οσο στη Τροια, αλλά μια αγγουροφάση την περνάει…

Αυτο παιζει να’χει μονο βυζια.
Θυμιστε μου λιγο που επαιζε.

Δεν θυμαμαι πως το λεγανε.
Ο Πατερας ηταν καπετανιος αν δεν απατωμαι… μαλακια σκετη

Α, καταλαβα.

Στους χειρότερους (έλληνες) ηθοποιούς -αν δεν έχει ήδη μπει- να προσθέσω αυτό το άσχημο που παίζει σε ένα καθημερινό σηριαλ στο mega, είς διπλουν…:-k Και κακομούτσουνος και ατάλαντος και φλώρος. Φονικός συνδιασμός.

Χμ, μιλας για το εκτρωμα?

γιαχ…ναι, ρε συ Ράνια!! Αυτό το απαίσιο εννοώ…
δε μας έφταναν οι “μονοί” ρόλοι, τώρα τον βάζουν και σε διπλό[-X
Πόσο θα αντέξει πια ο ταλαίπωρος έλληνας τηλεθεατής?:stuck_out_tongue:

πωωωω πιο σπαστικό ηθοποιό δν έχω ματαδεί!!!
και μόνο που εμφανίζεται εκνευρίζομαι!!!
ο ατάλαντος(να μην πω τίποτα χειρότερο!!!)

Νομιζω πως θα επρεπε να ειναι στη λιστα,ευκολα…Τζος Ηαρτνετ…παιζει ν ειναι ο μοναδικος ‘‘ηθοποιος’’ που εχει μονιμως τα ματια του σφιχτο-μισοκλειστα,παιζει δε παιζει σε ταινια…αξιος…

και ναι,θα συνεχιζω να το λεω,βγαλτε τον Βαλ Κιλμερ απο τη λιστα:p:p:p

Τι θέλει ο Mel Brooks στο poll?!?!?!?! Στο Dracula: Dead and loving it τα σπάει!!!
Πάντως χειρότεροι ηθοποιοί από αυτούς των “Τόλμη και Γοητεία” και “Beverly Hills” δεν υπάρχουν…

Affleck…

Για το τσίρκο Medrano μπορεί να κάνει, για ηθοποιός όχι…

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Ο Mel Brooks, ως ηθοποιός, φόνευσε την αγαπημένη μου κωμωδία όλων των εποχών. Το 1942 ο Ernst Lubitsch γύρισε το μνημειώδες ?To Be Or Not To Be? με τον καταπληκτικό Jack Benny και την θεϊκή Carole Lombard. Τριανταεννέα χρόνια αργότερα ο Brooks έκανε ένα θλιβερά μέτριο remake, όπου πρωταγωνίστησε με απελπιστικά αποτελέσματα.

Μπορεί ο Mel Brooks να μας κάνει να γελάμε και να παρουσιάζει συνήθως καλές κωμωδίες, αλλά νομίζω πως είναι σαφές ότι πρόκειται για έναν πολύ κακό ηθοποιό.

Εντάξει, τι να κάνουμε, σε δύο ταινίες τον έχω δει και μου φάνηκε καλός. Δεν έχω εντρυφήσει κιόλας για να ξέρω. Απλά δεν μου πάει να είναι στην ίδια λίστα με “ηθοποιούς” σαν τον Άφλεκ κλπ…

Το αστείο είναι ότι ο Ben Affleck, κατά τη γνώμη μου, δεν είναι κακός ηθοποιός. Τον έβαλα, όμως, στο poll, γιατί υπάρχει μια εχθρική ομοψυχία γύρω του. :lol:

Ο Ben Affleck περισσότερο αξίζει σα σεναριογράφος και σκηνοθέτης παρά σαν ηθοποιός. Σαν ηθοποιός είναι απλά μέτριος προς καλός με πολύ καλές στιγμές του τα Chasing Amy και Good Will Hunting τότε που δεν είχε γίνει εμπορικός ηθοποιός ακόμα και δεν έπαιζε στη μια ηλίθια “κωμωδία” μετά την άλλη. Στα σίγουρα υπάρχουν πολύ χειρότεροι ηθοποιοί που λόγω της σοβαροφάνειας τους δε φαίνεται τόσο πολύ η αταλαντοσύνη τους.

Παρεπιπτόντως βγάλε τον Val Kilmer γιατί έβλεπα πρόσφατα το Kiss Kiss, Bang Bang όπου τα έσπαγε μαζί με τον άλλο θεό(This Ain’t good cop bad cop. This is the faggot and the New Yorker), είχε ένα θεικό δεύτερο ρόλο στο Heat και πάντα θα λατρεύω τα Willow και Top Secret. Άδικο να είναι σε αυτή τη λίστα. Μάλλον υποτιμημένος λόγω κακών επιλογών

Θα συμφωνήσω με τον Darth για τον Κιλμερ.Μετα τον ρόλο του στην " Ένταση",(που κατάφερε να παίξει διπλα σε δυο θηρία(χρειάζεται να αναφέρω ποια?),τον λάτρεψα.Είναι αξιόλογος ηθοποιος.Αυτός που δεν μου αρέσει καθόλου είναι ο Κίανου Ριβς.Τον θεωρω πολυ αγγούρι ρε παιδι μου.Ούτε στο Ματριξ,ούτε στο Σπιντ μου αρεσε που μ αρεσουν σαν ταινιες.Ενταξει γουστα είναι αυτα αλλά δεν μου λεει κατι ο συγκεκριμενος.

O Kilmer - Fox παρακαλώ να βγουν εκτός :stuck_out_tongue:
ΘΕΟΙ!!!

Χαιλάντερ vote (σαν τον Λαμπέρ κανένας)!!

ronn moss:?