Μακλιτζάξον

Ανακοίνωσε και επίσημα τις συναυλίες που πρόκειται να δώσει ο Μαικλ Τζάκσον αυτό το καλοκαίρι, στη συνέντευξη Τύπου που έδωσε χθες. Φτάνοντας στο Ο2 Arena με 1½ ώρα καθυστέρηση, ο πάλαι ποτέ ποπ σταρ ανακοίνωσε 10 εμφανίσεις στο Ο2 που θα αποτελούν και το κύκνειο άσμα του.

Οι συναυλίες θα ξεκινήσουν από τις 8 Ιουλίου. Τα εισιτήρια θα είναι διαθέσιμα για προπαραγγελία στις 11 Μαρτίου, ενώ η κανονική προπώληση θα ξεκινήσει στις 13 Μαρτίου στις 7 το πρωί. To κόστος θα ανέρχεται μεταξύ 50-70 λιρών.
Ο Τζάκσον, φανερά αδυνατισμένος και φορώντας πάντα τα γυαλιά ηλίου του, μίλησε στους fans και δημοσιογράφους λέγοντας πόσο τους αγαπά και βάζοντας διαρκώς το χέρι στην καρδιά του. Παράλληλα ξεκαθάρισε πως αυτές θα είναι και οι τελευταίες εμφανίσεις του: “Αυτό ήταν. Και όταν λέω αυτό ήταν, το εννοώ, αυτό θα είναι το τελευταίο μου κάλεσμα στη σκηνή.”

Μπορει πλεον?

Χτες που τον ειδα στη συνεντευξη του εβαλα τα γελια.Ο Ψαλτης ειναι για καλλιστεια μπροστα του.:lol:

Αμα μπορει να κρατηθει(λεμε τωρα)καλως,αρκει να μη του πεσει παλι καμια μυτη.:stuck_out_tongue:

μακλιτζάξον -μάι α$$…
με κουράζει θανατερά, και το γεγονός πως τονε θυμηθήκανε τα πιασάδικα ραδιόφωνα με αφορμή την εμφάνισή του στο Λονδίνο…

Mαζί με τα Dangerous , HIStory και Off The Wall αποτελούν 5 ογκόλιθους στη παγκόσμια ποπ και ροκ μουσική ιστορία!!!

Εντελει αυτός είναι το μεγαλύτερο reunion του 2009!!!
Επανενώθηκε με τα διαφόρα κομμάτια του…

Δε διαφωνώ με αυτό, όπως επίσης και δεν αμφιβάλλω για το ότι θα έμπηγα τα κλάμματα/τα χαμόγελα/τις μελαγχολίες/τη σύγχιση αν βρισκόμουν σε ένα από αυτά τα shows. Αν μη τι άλλο τα απωθημένα έχουν πλάκα.

Τα κολλησε καλα τουλαχιστον?

Μη του πεσει παλι καμια μυτη οπως την αλλη φορα.:stuck_out_tongue:

μεγιστο ρισπεκτα για τον πρωτο αμερικαναφρικανο!!(αν μπορω να το πω αυτο…)
εννοω οτι ηταν ο μονος Αφροαμερικανος που προσπα8ησε (και εγινε) Καυκασιος!!

η μουσικη του ειναι μαστ για ποπ φανς και για οσους τον ζησαμε στα καλα του…

ΑΛΛΑ…οχι και παιδεραστεια Μιχαλιο…στην ΚΑΣΑ!!!

κολλησε δεν κολλησε…

MICHAEL JACKSON

KING OF POP

:respect:

http://www.michaeljacksonlive.com/

50 συναυλιες στην O2… απο Ιουλιο μεχρι Φλεβαρη…

Και πριν λίγο ανακοινώθηκε πως είναι ΟΛΕΣ sold out…
Το οποίο σημαίνει πως έχει ήδη πουλήσει πάνω ένα εκατομμύριο εισιτήρια 8O8O8O

αληθευει οτι ενας απο τους λογους που εφυγε ο slash απο τους gn’r ηταν η συνεργασια του με τον michael jackson?:-k

δεν πιστευω…
οι “επισημοι” λογοι του Slash ηταν κυριως το οτι εδειχναν εντελως αντι-επαγγελματικο προσωπο στις συναυλιες (αφου εσκαγαν με μεγαλες καθυστερησεις ή ακυρωναν οταν ο Axl δεν γουσταρε) και το γεγογονος οτι ειχαν “χασει” το συναισθημα του να εισαι μπαντα που επαιζε για τη μουσικη και οι μεταξυ τους αποξενωση.(τουλαχιστον ετσι λεει στο βιβλιο του).

Εγώ πάντως αυτό το καιρό έχω αρχίσει και ακούω Jackson 5 αφού έχω χάσει κάπως το ενδιαφέρον μου με τους σκληρότερους ήχους και δε βρίσκω λόγο να μην θεωρείται ισάξια η προσφορά του σε αυτή τη μπάντα και το αποτέλεσμα που βγάλανε. Γαμάτη μπάντα και η φωνή του Michael ξεχωρίζει με τα χίλια :slight_smile:

:wink:
δεν πιστευω οτι δεν θεωρειται ισαξια…απλα ειναι σχεδον “αλλης γενιας” και μαλλον γι’αυτο δεν ακουγεται τοσο πολυ!

Ίσως, αλλά ακούγοντας τα κομμάτια τους πραγματικά μένω άφωνος με τη ποιότητα της μπάντας αλλά και του Jackson απο τόσο μικρή ηλικία. Λεπτομέριες για το λόγο που σταμάτησαν δε ξέρω (αν και μπορώ να φανταστώ :wink: ). Κρίμα όπως και να έχει. Τουλάχιστον και η Janet και ο Michael κάναν μεγάλη καριέρα μετά στη μουσική βιομηχανία ( κυρίως ο πρώτος το ξέρω :stuck_out_tongue: ) και κάπως αναπληρώθηκε το κενό.

Η μουσική τους σε ποια κατηγορία μπαίνει? Το λέω επειδή και χορευτική είναι αλλά και soul στοιχεία ακούγονται, pop δε μου βγαίνει να τη πώ με τίποτα…

ειμαι της αποψης οτι ειναι το γνωστο μειγμα soul/funk/motown των 70s με τη Motown να υπερισχυει?

just a guess…

Δεν ξερω αν αληθευει αλλα μια ακομα συνεργασια των 2 δεν θα με χαλουσε.:stuck_out_tongue:

Ρε μπας εχουν βρει κανα σωσια να κανει τις 50 συναυλιες…?:-k

Mετά τη συνεργασια τους στα Dangerous και HIStory θα ηταν φοβερη μία ακομα συνεργασία τους!!!:):):slight_smile:
κι ενα εκπληκτικο videoclip “Give In To Me” !!! ΤΑ ΣΠΑΝΕ!!!:D:D:D