Μακλιτζάξον

Ζαφροκ, δες πισω ενα ποστ του Isis.

Δε θα κάνουμε ανάλυση για το τι έκανε (και ΑΝ) ο Jackson στη ζωή του. Εδώ μιλάμε και τιμάμε τη μουσική και καλλιτεχνική του προσφορά.

Το έβαλαν και στο wikipedia.

Troubled superstar Michael Jackson was taken to a hospital on Thursday and is in a coma, sources familiar with his condition told CNN.

Όχι, όταν πεθάνει κάποιος και λυπηθείς τότε θα είναι για τον άνθρωπο, γιατί η μουσική μένει για πάντα ζωντανή.

Εντωμεταξυ το bbc.co.uk εχει λαιβ μεταδοση απο το ucla νοσκομειο κι εχει ηδη μαζευτει μπολικος κοσμος.

Και με τα οσα λενε στα σαιτ δεν τον κοβω και πολυ καλα…

Τι γίνεται ρε παιδιά σήμερα; Πέθανε η άγγελος του Τσάρλι, Δεληκάρης σοβαρά από τροχαίο, χάνουμε και τον Μάκλιτζαξον. Θα μας μείνει κανένας παιδικός ήρωας ζωντανός; Σε λίγο μόνο τα χελωνονιτζάκια θα έχουμε :frowning:

και τον Αργύρη Καμπούρη! 8)

Και τον Καπαμαρού στους ήρωες… Eighties ρε… Πόσο τα έχουμε συνδέσει με αυτόν τον άνθρωπο.

και αυτα οπως τα εχουν καταντησει καλυτερα να ειχαν πεθανει:-s

αυτη ακριβως ειναι η αποψξ μου κι εμενα

R.I.P.

Τουλάχιστον δε θα υποφέρει πια υποθέτω :confused:

R.I.P king…
μεγάλος θρύλος της μουσικής…

to mtv δειχνει τωρα βιντεο του τζακσον συνεχεια

Και στο MAD τα ιδια…πο ρε γμτ,ακομα ειμαι σε κατασταση σοκ…

Θα μιλάνε οι νεότεροι κάποτε για τον Μαικλ όπως μιλάμε εμείς τώρα για τον Έλβις ή τον Τζον Λένον. Και ακόμα περισσότερο, μπορώ να πω πως ο Μαικλ κατάφερε κάτι που ούτε εκείνοι δεν είχαν κατορθώσει (προσοχή, δεν αναφέρομαι στο μουσικό κομμάτι εδώ, αλλά στο σουπερσταρ στάτους στο οποίο εκτοξεύτηκε).

Μου έκανε εντύπωση πάντως πως πολλοί κάτω των 20 και σε αυτό το φόρουμ αναφέρονται σε αυτόν με σεβασμό. Εμείς ως παιδιά τον είχαμε ζήσει και λίγο στην εποχή της δόξας του, συμμετείχαμε στον μύθο του, πριν αρχίσει η παρακμή. Οι μικρότεροι όμως περίμενα να μην εκτιμούν όσα έχει προσφέρει, και να μένουν μόνο στην εικόνα των τελευταίων χρόνων. Τελικά διαψεύστηκα.

Πφφφ χτες βράδυ το έμαθα και το πήρα λίγο βαριά. Ήταν αγαπημένος καλλιτέχνης και κομμάτι των παιδικών μου χρόνων. Κ αυτό μου έδωσε μια θλιβερή διαπίστωση… Σιγα-σιγα όσο περνάν τα χρόνια κ αρχίσουν να φεύγουν και άλλοι, Halford, Ozzy κλπ θα είναι σα να γκρεμίζεται όλη η εφηβεία σου μπροστά σου… Πφφφ… R.I.P. Michael, τέτοιο παγκόσμιο φαινόμενο κ υπέρτατο ταλέντο δύσκολα θα ξαναβρεθεί. Ούτε έχει βρεθεί μέχρι στιγμής (κ δεν το λέω επειδή πέθανε, άν το σκεφτείτε έτσι είναι) :frowning:

Respect & R.I.P. και τίποτε άλλο.
:bow:

Ξέρω οτι κάποιους θα τους αγγίξουν τα κάτω βίντεο…

Rockin Robin http://www.youtube.com/watch?v=C4VCUbL7jsc

Ben http://www.youtube.com/watch?v=JQyvQWrGE1g

Κρίμα πολύ γιατί πραγματικά χάθηκε ένας πάρα πολύ ταλαντούχος άνθρωπος κι ένας από τους μεγαλύτερους καλλιτέχνες του αιώνα στον χώρο αυτό…Κι επίσης κρίμα που οι περισσότεροι απο εμάς εδώ πέρα, αν όχι όλοι, δεν καταφέραμε να τον απολάυσουμε ζωντανά ανεξαρτήτος του είδους μουσικής που ακούμε…

:bow::bow:…Οι Jackson 5 ηταν σουπερ…και ο Τζακσον εκει εξωπραγματικος…30 σχεδον χρονια μετα απο τις επιτυχιες του Thriller,Bad,off the wall Κτλ,και σε οποιο τρεντοκλαμπ ολοτελα να πεταξεις ενα smooth criminal πχ,ολοι τρελαινοντε…γιαυτο ειναι και θα ειναι ο Βασιλιας,τελος…