Καρτούνς

Θυμαται κανεις πως λεγοταν ενα, με κατι πατατες, που ενας(ο κακος) ηθελε να τις κανει πουρε;;;

Νταξει, πολλα στοιχεια σας εδωσα, το ξερω… :stuck_out_tongue:

Βαβουροπατατες?? μαλλον αυτο ειναι και μου ειχε διαφυγει τελειως.
αλλα τωρα που το θυμησες ακου 8) 8)
Βαβουροπατατες μια παρεα τρελη…αχ ελα κι εσυ…θα σ’αρεσει πολυ…πανω κατω φερτα σουρτα…ολη η ζωη μας μια τουρτα!!!

oso pas kai kalitereveis esy…o kakos ti itan?anthropos?
telos panton ego ta mona pou evlepa itan magia i melissa, lagoudenia politeia, disney, pink panther, nils holgerson,candy candy,thundercats kai den mou arese katholou bolek kai lolek…alla an den eixe tipote allo, sta kommatia, to evlepa ki afto! thymaste pou ta cartoon tote arxizan stis 5 to apogevma, sta monadika 2 kanalia pou eixame? aaaaaa…megali trela akoma itan kai to mousikorama, paraskevi apogevma gyro stis 7 i 8 an den kano lathos…akolouthouse madame sousou!
sygkinithika…

ΘΕΟΣ!
Ναι οι Βαβουροπατατες! Τα σπανε!!!
Θυμαμαι τις λεγαμε και Σαβουροπατατες…

Χριστινα, υπηρχε τηλεοραση τοτε;;; 8O

aspromavri, pou i lampa eprepe na zestathei gia na exeis eikona…fysika den ypirxe tilekontrol,alla poios to xreiazotan afou mono dyo kanalia eixame?thymamai en eti 82 eida kai to proto video syskevi apo mia kopela pou eixe metakomisei stin polykatoikia mas apo tin germania! wow!
oraia itan tote…eixame kai ekpaideftiki tileorasi…

Όχι ρε φίλε και βλακεία το μαγικό κουτί.
Το είχε το καλοκαίρι επανάληψη.
Ο λόγος που ξύπναγα από τις 09:00…

θυμάμαι εν έτη 82’ γεννήθηκα :lol:

ενα θα σας πω!!!
"Αγιε μαρτινε των φτωχων κανε την μαρια χοακινα να με αγαπησει! :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Τι θυμασει ρε Bluezlick??? σαπιο μυαλο εχεις…
Ο Σιριλο που ηταν?
και θυμαται κανεις το Hellen?? Hellen je m’appele Hellen…xaxaxa κι ας μην ειναι καρτουν.ουτε η μαρια χοακινα ηταν :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

camelspotter
αχ γουβαρλακι μου = χαιμε παλιγιο!
ο κακος=χορχε ντεσαλντο

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

λαθος φιλε μικρος εβλεπα πολυ αλλα δεν μου αρεσαν,γενικως δεν μου αρεσουν οι ταινιες και τα ανιμε της ανατολης

ρε παιδια θυματε κανεις πως λεγοταν εκεινο το παιδιο το ρωσικο με εναν λυκο(αληταρα που καπνιζε κ ετσι) που κυνηγουσε εναν λαγο καφε!
κ φωναζε ο λυκος ΛΑΓΕ ΘΑ ΣΕ ΠΙΑΣΩ!!!

popopo afto to savatokiriako ida stin net timon kai pumba kai apla porothika…den prokeite na ksanaxaso episodio. apla gamane ta palikaria…

timon kai pumba ki oti thelei as vgeiiiiii

οι τυποι ειναι απιστευτοι!!!
Αμα τα βρω σε torrent θα βαλω το link για οποιον γουσταρει…

Εχω 2 κασετες τους

[quote=“UnHoLyMaRtYr”]
2. Κατέβασα κάτι επεισόδια Πίνκυ εντ δε Μπρέιν και θυμήθηκα πόσο θείκό είναι.Θυμίστε με κανά άλλο παλιό τέτοιο να κάνω χαρές.

quote]
το πινκυ & μπρειν ειναι τελειο.
Θυμασαι το duckula? με τον νταφυ ντακ σε ρολο δρακουλα?

Δεν νομιζω οτι ηταν ακριβως ο νταφυ ντακ

Απλα καποιος που του εμοιαζε…

Ειναι και συνηθισμενη φατσα…

Τα Ιαπωνεζικα cartoons ποτε δεν με εντυπωσιασαν.Pokemon και Digimon ειναι απλα χαλι!
Μονο η Sailor Moon μου αρεσε!
Τα Disney ειναι τα κορυφαια και μετα πανε τα Looney Tunes!
Goofy θεος!Daffy duck και επισης ενας με πορτοκαλι μουστακια (οποιος ξερει το ονομα του,ας το αναφερει!) που κυνηγουσε μια ζωη τον Bugs Bunny!Θεος!
Και επισης εβλεπα στο Mega καθε πρωι την Pepperan!lol

Μπομπ ο Σφουγγαράκης ρουλς!!! :twisted:

Θεος ο Patrick!!! :smiley: