Καρτούνς

Sam

εχω κατεβασει thundercats.ασελγουν αγρια

Θυμαται κανεις ενα καρτουν με 3 γατες που γινοντουσαν νιτζα και εμπεναν σε ενα κανονι που τους εκτοξευε. Ενα αλλο πολυ καλο ηταν με καποια παιδια και ενα φορτηγο που ταξιδευσαν στο χρονο και πηγαν στην εποχη των δεινοσαυρων, οι πρωταγωνιστες λεγοντουσαν μπος και πριγκηπισσα (το εδειχνε στο new channel)

Υ.Γ.1 Ζητω η γενια του junior tv
Υ.Γ.2 Πολυ καλα τα saber riders & the star cherrif, κabamaru, voltron και ο captain tsubasa (ακομα θυμαμαι το σουτ του αετου)

Roadrunner
Πινκυ και Μπρεην
Μπολεκ και Λολεκ
Looney Tunes

Αξεπεραστα.

Futurama κανείς?
Μιλάμε για απίστευτο γέλιο. Συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους, ιδίως όσοι γουστάρουν sci-fi & Simpsons.

FAMILY GUY…

Family Guy,Futurama,Simpsons

Tώρα αν πω ότι δε μου αρέσουν οι Simpsons, προφανώς και θα λέω ψέματα. :stuck_out_tongue:

Εμένα μου αρέσει και ο Bob ο σφουγγαράκης πολύ :oops: :lol: :stuck_out_tongue: :smiley:

και το γατόσκυλο έχει πλάκα καμια φορά…

εισαι θεος!!!

το πρωτο λεγοταν σαμουραι πιτσα κατς! :stuck_out_tongue:

Κριμα που το mega και ο ant1 σταματισαν να δειχνουν cartoons τα σαββατοκυριακα :cry: για να βαλουν κατι χαζα πρωιναδικα και επαναλυψεις ελληνικων σειρων :evil:

Αυτά που έβλεπα παλιά, γιατί τώρα προτιμώ να σαπίζω τα πρωινά…

Looney Tunes (απίστευτα…)
Scooby Doo
Ninja Turtles
Transformers
SpongeBob (τώρα τελευταία, με υπόκρουση Pantera… )
Thundercats
Justice League
Τζι άι τζο (δε θυμάμαι πως γράφεται…)
Τhe Mask

Η ελληνικη εκδοση του kabamaru εγινε πλεον κλασικη, μεχρι και στο wikipedia την αναφερει :smiley:

Πολλη καλα καρτουν ειναι ο Captain Harlock, Skeleton Warriors και το υποβρυχιο κεραυνος

ο καθενας θεωρει καλυτερο αυτο που τον μεγάλωσε. εγω εκτος απο τα κλασσικα καρτουνς (disney, looney toons κλπ) μεγάλωσα με pokemon, nickelodeon κλπ.
αν και οντως η ιδεα των ποκεμον ειναι χαζη πρεπει να τα σεβομαι γιατι μου προσφεραν ατελειωτες ωρες ευχαριστησης ειτε στην τηλεοραση ειτε στο game boy.
εγω ειδικα εζησα 2 χρονια στην αμερικη (1η και 2α δημοτικου) και ειχα πολυ μεγαλυτερη επιρροη απο τα παιδια στην ελλαδα.

για αυτο η γεννια σας δεν ξερει ουτε μουσικη να ακουει… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΚΑΜΠΑΜΑΡΟΥ! Διαολε! ινοκιση καταραμενο γουρουνι δεν με θυμασε? :stuck_out_tongue:

για αυτο η γεννια σας δεν ξερει ουτε μουσικη να ακουει… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΚΑΜΠΑΜΑΡΟΥ! Διαολε! ινοκιση καταραμενο γουρουνι δεν με θυμασε? :P[/quote]

το καμπαμαρου ειναι διαχρονικο ρε, δεν μεγαλωσατε μονο εσεις μ’αυτο αλλα και επομενες γενιες, ωραιο ειναι(ηταν?) και το Samurai X.

Λοιπόν… μας είχε δυσκολέψει πολύ παλαιότερα και τώρα που θυμηθήκαμε την απάντηση (την είχαμε ξεχάσει πάλι) είναι ωραίο τρίβια…

Πώς λέγονταν οι καλοί και οι κακοί στους Τρανσφόρμερς???

1)Τους κακούς όλοι τους θυμούνται, μη χαιρόσαστε…

2)Μη κοιτάξετε στο ίντερνετ, γιατί μετά θα έχετε τύψεις και δε θα μπορείτε να κοιμηθείτε το βράδυ… :roll:

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(απαγορεύονται οι απαντήσεις από τους Moderators, γιατί μαζί το συζητούσαμε…)

ΠΩΩ!!! Σαμουραι πιτσα κατς!!! Τι μου θημησες τωρα!
Εγω εβλεπα Dragonball οταν ειχε πρωτοερθει στην Ελλαδα, transormers, και αλλα!
Αλλα αυτα που θα βλεπω παντα με χαρα οταν τα πετυχαινω ειναι τα κλασσικα του Ντισνευ και τα Looney Tunes.

σιγα το δυσκολο…
κανα πιο ψαγμενο?
οτομποτς κ ντισεπτικον…
πες μας εσυ πως λεγοταν ο αρχηγος των καλων?

optimus prime

Τι αυτοκίνητο ήταν ο μικρούλης?

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: