Συναυλίες, διοργανωτές, λεφτά και τέτοια

Καλά αυτό δεν είναι τόσο απίθανο,για τον Lemmy μιλάμε,ποιός ξέρει τι είχε πιεί και αν καταλάβαινε τι έκανε εκείνη την στιγμή.Μπορεί να έγινε και κατα λάθος,κάποιο ατύχημα.Σε άλλα σημεία της συνέντευξης ήταν που κουφάθηκα τελίως εγώ.

Οι νέοι δεν μπορούν να δίνουν 100 ή 50 ευρώ για μια συναυλία. Έχουν το δικαίωμα να παρακολουθήσουν ένα φεστιβάλ με λιγότερα. Η κρίση θα μας κάνει να επιστρέψουμε στον ουσιώδη σκοπό της δουλειάς μας, που είναι ο πολιτισμός.

Σε αυτό το σημείο εγώ γέλασα…

Όλα τα λεφτά τα σχόλια πυ έχουν κάνει οι αναγνώστες από κάτω.Καλά εκεί δεν γελάς απλώς,ξεκαρδίζεσαι.
:lol2:

“Νομίζω ότι για τα επόμενα πενήντα χρόνια θα συνεχίσω να κάνω συναυλίες.”

ειμαστε καταδικασμενοι

Ισχύει.

Κανείς όμως δεν μου απάντησε (πλην μιας τίμιας προσπάθειας του savax) για το ποιος διοργανώνει αυτά τα δύο live.

Λέει ψέματα ο Λώρης πως οι RHCP παίζουν 55 λεπτά! Ας καταλάβει πως δεν είμαστε στις εποχές των νιάτων του που περιγράφει, αρκετοί από εμάς και έξω έχουμε ζήσει χρόνια και συνεχίζουμε να ταξιδεύουμε για συναυλίες. Τρεις φορές τους έχω δεί τους Πέππερς, καμία δεν έπαιξαν κάτω από 90 λεπτά!

Πως τολμάς και γράφεις κάτι τέτοιο? :!:

:lightsabre::lightsabre::lightsabre::lightsabre::lightsabre:

Το διευκρινίζουν και άτομα που σχολιάζουν την συνεντευξή του από κάτω αυτό.Μα καλά,πως λέει κάτι τέτοιο κάποιος την έποχη του ίντερνετ;Και έξω να μην έχεις ζήσει,αυτό μαθαίνεται πολύ εύκολα ότι δεν ισχύει.

Eίμαι γνωστός παλιοχαρακτήρας και κωλόγαυρος!

Αυτό εννοούσα γράφοντας “δεν είμαστε στις επόχές των νιάτων του που περιγράφει”!
Άκου του έδινε λέει ο Κερασιώτης ένα 500ρικο να πηγαίνει αυθημερόν Λονδίνο να του φέρνει δίσκους! :lol::lol:#-o

τοτε

Είμαι ο ιδιοκτήτης του καταστήματος NO REMORSE RECORDS. Μένω έκπληκτος από το συγκεκριμένο άρθρο καθώς τόσο εγώ όσο και αρκετοί ακόμα από τον χώρο του heavy metal δεν γνωρίζαμε για τις δραστηριότητες του συγκεκριμένου ατόμου. Γι’αυτό και θα ήθελα να ανακοινώσω σε όλους τους αναγνώστες του post αυτού, ότι από σήμερα πρόκειται να σταματήσω τη διάθεση εισιτηρίων που αφορούν στις συναυλίες που διοργανώνει το συγκεκριμένο άτομο.

τωρα

:metal:

\

Δικια μου σημερινη εμπνευση που πιστευω εκφραζει πολλους :stuck_out_tongue:

Που το θυμήθηκες ρε :lol:
Όταν έρχονται οι Helstar η συνέπεια πάει περίπατο. Πάντως οι συναυλίες του Ξήγα είναι καλτ από κάθε άποψη. Μεταλάς ασφαλίτης. Ήρωας για μυθιστόρημα :stuck_out_tongue:

Mνήμη ο Pumpkin! 8)

E, μπορεί ο Ξήγας να βγήκε σε… τιμητική αποστρατεία και για αυτό να ξαναπουλάει εισητήρια το No Remorse! :lol::p:lol:

Πιο ειναι το κακο με τον ΞΗΓΑ?

Πριν από κάποια χρόνια, σε πορεία του ΚΚΕ (νομίζω) είχε παραδοθεί στην αστυνομία γιατί ήταν μέσα στην πορεία με όπλο. Τελικά ήταν ασφαλίτης σε υπηρεσία. Τουλάχιστον έτσι έλεγε το ρεπορτάζ του Ριζοσπάστη από ότι θυμάμαι.

Και όπως λέει και ο Πανούσης, “έχουν και οι ασφαλίτες το δικαιώμα στην επανάσταση”

:lol: ακριβώς ετσι! Σας έχω και ρεπορτάζ και φωτό, οπου διακρίνεται ο μεταλλάς να είναι λίγο ιδρωμένος από το moshpit αλλά το μαλλί είναι σούπερ :stuck_out_tongue:
http://www1.rizospastis.gr/story.do?id=1250189

Αυτό λέει “2/5/2002”. Τόσο παλιά είναι τελικά αυτή η ιστορία;
Άρα όταν ξεκίνησε να οργανώνει συναυλίες αρκετός κόσμος θα πρέπει να ήξερε για ποιόν πρόκειται…

[I]Εν αρχήν είν’ ο Λόγος, ή η Οργή καθορίζει τον…λόγο μου;[/I]
Συγκροτήματα και προμότερς ήδη ξεκίνησαν να σχεδιάζουν τις “τουρ διαδρομές” όχι μόνο για το 2012, αλλά και τη μεθεπόμενη χρονιά. Και βέβαια, πολύ περισσότερο σε ότι αφορά τα μεγάλα ονόματα της παγκόσμιας σκηνής του σκληρού ήχου.
Όμως, όταν ρίχνει κανείς μια ματιά στις εν λόγω…“λίστες”,εκεί που αναγράφονται οι σταθμοί των τουρ στην ευρύτερη περιοχή Βαλκανίων-Κεντρικής Ευρώπης, περιέργως το όνομα της Ελλάδας απουσιάζει.
Και εντάξει, κύριοι των παγκόσμιων Μ.Μ.Ε. που μας τα πρήξατε χοντρά με τα της “[I]κρίσης”, “υποβάθμισης πιστοληπτικής ικανότητας της χώρας”, “στρατιές ανέργων[/I]”, κ.τ.λ. κ.τ.λ. :? αλλά που θα πάει αυτό; Τι σημαίνει -οι φαν των συγκροτημάτων ΔΕΝ έχουν κανά 20ευρώ, κανά 30ευρώ να σκάσουν για ένα λαιβ της/των Χ ή Ψ μπάντας/των; Δεν πιστεύετε πως τα κλαμπς στην Ελλάδα μπορούν ακόμα να γεμίζουν με κόσμο ([I]έστω…100% φανς[/I]), να τιγκάρει ο χώρος και να ικανοποιηθούν μπάντες και προμότερς; Το παράδειγμα της πρόσφατης των ICED EARTH ενδεικτικό: [I]παρά τις …Κασσάνδρες, το κλαμπ γέμισε εκπλήσσοντας ευχάριστα με κόσμο που απόλαυσε μια μέταλ συναυλία[/I]. Και εντάξει, ένας νέος σήμερα, αντί για 5 συναυλίες τη χρονιά- θα πάει άντε σε 2 ή 3 φέτος. [B]Αλλά θα πάει, δεν θα κάτσει σπίτι να μιζεριάζει. [/B]Αλλά και οι διοργανωτές ας έχουν υπόψιν τους πως και με μειωμένο -ειδικά για Ελλάδα- εισητήριο, όχι μόνο θα μαζέψει εκατοντάδες κόσμο, αλλά και κάτι παραπάνω από τα έξοδα της μπάντας ([I]και όχι μόνο -που θα εδεήσουν να επισκεφθούν τη χώρα από πολύ μακριά [/I]) θα καλυφθούν και θα ικανοποιηθούν.
Αρκετά τα ΜΜΕ τρομάζουν τον κόσμο. Οι οικονομίες σ’ άλλες χώρες δεν είναι σε καλύτερη κατάσταση -αλλά μπάντες ακόμα πάνε εκεί…

Θα ήθελα στο σημείο αυτό να προσθέσω το εξής. Πως γενικότερα ο Έλληνας είναι μαλάκας. Τόσο ο έλληνας διοργανωτής, όσο και ο έλληνας ακροατής.

Ο μεν πρώτος επιλέγει να φέρει την τάδε Χ underground punk / hardcore μπάντα, και μου σκάει μπαμ στην μάπα ένα 25άρι με τόση ευκολία που πραγματικά δε μπόρεσα ποτέ να κατάλαβω. Ναι έχεις κάποια έξοδα να βγάλεις, αλλά κατάλαβε ότι με 10 ευρώ φτηνότερα εισητήριο, λόγω μεγαλύτερης προσέλευσης του κόσμου, θα βγάλεις τα ίδια έξοδα, μη πώ και περισσότερα (και στην τελικη αν δε βγαινεις ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΙΒ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ). Ξεφεύγοντας λίγο από την εμπορική οδό, το ίδιο τρομπάρισμα κάνει και ο DIY έλληνας διοργανωτής, με τα διάφορα κόμπλεξ και κολληματά του, με την ασυνενοησία μεταξύ στεκιών/καταλήψεων κλπ και με διάφορες άλλες μαλακίες, με αποτέλεσμα να σκάνε DIY μπάντες, να έχουν κανονισμένες 4 εμφανίσεις στην χώρα μας, και τελικά να πραγματαποιούν τις 2 από αυτές, με απούσες Θεσσαλονίκες, Αθηνες κλπ. Τρου στορυ τα τελευταια χρονια το εχω δει παρα πολλες φορες.

Ο δε τώρα έλληνας ακροατής, είναι το πιο αψυχολόγητο όν στον κόσμο. Μπορεί την μία μέρα να τιγκάρει το τάδε κορυφαίο όνομα, και την επόμενη ακριβώς εβδομάδα ένα άλλο κορυφαίο όνομα του ίδιου χώρου και της ίδιας ποιότητας να παίζει μπροστά σε 30 άτομα. Δηλαδή WTF??? Κι αυτό φυσικά συνανταται σε όλους τους χώρους από τον hardcore, μέχρι και τον μεταλ χώρο όπου εκεί γίνεται της πουτάνας. Πραγματικά η νοοτροπία του έλληνα [B]ΜΕΤΣΑΛΑ[/B] (ετσι με κεφαλαιο γιατί και ο ιδιος το γουσταρει) είναι το πιο εμετικό πράγμα στον κόσμο. Θα κάνει το σκατό του παξιμάδι όλο το χρόνο για να πάει να δει για 1000η φορά τους ΑΙΡΟ ΜΕΙΝΤΕ, επείδη είναι η μόνη μπάντα που του χει προβαλλει το ΜΕΤΑΛ ΧΑΜΕΡ και ο ΧΑΚΟΣ ΠΕΡΒΑΝΙΔΗΣ, και θα αγνοήσει κορυφαία λαιβ της φάσης του, από μπάντες ζωντανες, ενεργες, hot, σπαρταριστές που συμβαινουν τωρα.

Αυτά την εβγαλα την χολη μου.

Oποτε δεν είναι μόνο η κρίση στη μέση, αλλά και η μαλακία που μας βαράει.

[B]To πήγα λίγο αλλού, με το σκεπτικό που έχουν πολλοί, ότι αφού δε σκάει κόσμος γιατί να φέρω την τάδε μπάντα στην Ελλάδα. Κι εξηγησα γιατι δε σκαει κοσμος.[/B]

[B]Και τελοσπάντων επειδή μιλάμε για κρίση, να πω πως το καλυτερο συνολικα πακετο που παιζει να χει αγγιξει την χωρα μας τα τελευταια χρονια ηταν το 20ευρω Today is the day, voivod, soilent green της Venerate. Παραδειγμα προς μιμηση[/B]