Απορια

Και .jpg και .gif επιτρέπονται, αρκεί να πληρούν τις προϋποθέσεις μεγέθους (kB) και διαστάσεων (pixels).

Στα .jpg η διαδικασία “συρρίκνωσης” είναι σχετικά απλή, αλλά για τα animated gif όχι τόσο (για να διατηρηθεί το animation), οπότε αν και όποτε κάποιος έχει χρόνο θα μπορούσε να γράψει ένα μικρό tutorial για το πως γίνεται…

Πως δεν παιρνει κινουμενες ρε παιδια,οταν βλεπετε ποστ του βακιλλου νομιζετε οτι ενα ζουζουνι περπαταει στην οθονη σας? :Ρ

Στρεηκατ εσυ καλυτερα να μη βαλεις καμια κινουμενη παντως,δεν θα ηθελα να βλεπω κανα γκεη αλιεν να κουνιεται μεσα στο pc μου.

Ναι… αυτό θυμάμαι και’ γω του βάκιλλου!! μάλλον αυτές που έχω βρει είναι σε άλλο μέγεθος :frowning:

Therion…μη μου βάζεις ιδέες:p κάτι γάτες μωρέ είχα βρει, αμέσως εσύ να σχολιάσεις!!! Βλέπω σου’ χει αφήσει τραύμα το θρεντ με τις φωτό και μ’ έχεις πάρει από φόβο :lol::lol::lol:

Ευχαριστώ παιδιά πάντως! :wink:

Στο section “Συναυλίες” του site, τα bold-αρισμένα live τι δηλώνουν?

Τις συναυλίες στις οποίες το rocking είναι χορηγός :wink:

ρε παίδες δεν είναι απορία, το γιατί το κάνατε, αλλά το πως το αντέχετε αυτό το πράγμα…

αυτό με τη διαφήμιση στο πρώτο ποστ κάθε σελίδας είναι απερίγραπτα εκνευριστικό, please βρείτε αλλού να το τοποθετήσετε…

Τι ειναι αυτο με τη διαφημιση που λετε,εγω δεν το βλεπω.

Αρα το αντμπλοκ γαμαει.

τώρα δε βγαίνει; γιατρέ, είμαι καλά; :?

Aυτό ισχύει μόνο για τους επισκέπτες:wink:

Εγω ειπα οτι με το αντμπλοκ δε φαινεται,δεν ηταν κακο ε,δεν θα παρεξηγηθει το ad νομιζω.
Εκτος αν ειναι γιουζερ του φορουμ!

και πήγα να πω ότι χάζεψα γιατί μου έβγαζε ότι η Kate Perry έχει IQ 120 και λέω πάει τα παιξα τελείως με τη δουλειά…

και έτσι εκνευριστικό είναι πάντως…

Σε ο,τιδήποτε είναι δωρεάν / μη-συνδρομητικό υπάρχει κάτι που μας εκνευρίζει, έτσι είναι τα πράγματα. Σε όλους μας τις σπάνε οι διαφημίσεις μεταξύ των ταινιών, σε αντίθεση, πχ, με το Filmnet.

Δυστυχώς σε κάθε site υπάρχουν έξοδα συντήρησης, άλλοτε μεγαλύτερα και άλλοτε μικρότερα, και αυτός ο παράγοντας είναι που επηρεάζει το κατά πόσο υπάρχουν διαφημίσεις και σε τι “ποσότητα”. Άλλωστε όποιος επισκέπτεται το site εδώ και χρόνια, γνωρίζει εάν υπήρχαν ανέκαθεν ή προέκυψαν στην πορεία.

Δεν είναι ανάγκη να μιλήσουμε με νούμερα γιατί δεν είναι αυτό το ζητούμενο, απλά να τονίσω το προφανές με ένα απλό παράδειγμα: Όταν έχεις έξοδα 20 ευρώ και με 2 διαφημίσεις βγάζεις 60, ίσως σε παίρνει να κόψεις τη μία. Όταν έχεις έξοδα 100 ευρώ και με 3 διαφημίσεις βγάζεις 80, μάλλον δε μπορείς να συνεχίσεις για πολύ… Τα νούμερα τυχαία. :slight_smile:

Όλα αυτά τα καταλαβαίνουμε, αλλά όχι ρε παίδες οι διαφημίσεις ΜΕΣΑ στα ποστ. Είναι αφάνταστα εκνευριστικό.

Για να μην καταφύγουμε λοιπόν στη γνωστή λύση, δώστε εσείς μια λύση στο θέμα.

καλά οκ υπάρχει θεωρώ και πιο κομψός τρόπος.
εγώ πχ μπορεί να συνδεθώ να προκύπψει μια δουλειά και να το ξαναδω μετά από κανα μισάωρο.
αν δεν κάνω λάθος μετά από περίπου 5 λεπτα αποσυνδέεται μόνο του.
δεν ζήτησα εξήγηση γιατί μπαίνουν διαφημίσεις, ξέρω πολύ καλά.
από την άλλη στο δικό μου μάτι είναι πολύ κουραστικό και να κάνω κάθε 3 και λίγο sign in για να το αποφύγω είναι εξίσου κουραστικό.
τέσπα.

Δεν πρόκειται να υπερασπιστώ το αντίθετο.
Αυτό που θέλω όμως να τονίσω είναι ότι για να φτάνουμε σε αυτό το “σημείο” σημαίνει ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος, τουλάχιστον προς το παρόν, αν και εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν είναι δα και τόσος κόπος ένα login μια στο τόσο. Δεκτά τα όποια παράπονα, αλλά αν όντως καταλαβαίνει κανείς το λόγο που υπάρχουν διαφημίσεις, γιατί δεν προτείνει κάποια άλλη λύση; Και μη μου πείτε ότι αυτό δεν είναι δουλειά του γιατί με το ίδιο σκεπτικό ποιος του έδωσε το δικαίωμα να έχει απαιτήσεις τη στιγμή που τα βρήκε όλα “τσάμπα”… Αυτό που θέλω να πω είναι ότι, για μένα τουλάχιστον, δε στέκει η λογική του “ναι μεν καταλαβαίνω, αλλά…”.

Για να μη μακρηγορούμε πάντως, το πιο πιθανό είναι να αφαιρεθεί μία από τις επόμενες μέρες και να ψάξουμε για εναλλακτικές.

Τώρα σε ό,τι αφορά τις “γνωστές λύσεις”, ξέρουμε ότι υπάρχουν εκατέρωθεν… χωρίς υπόνοιες ή οτιδήποτε.

αρχικά, δεν είναι σκοπός μου να στην πω ή να χαρακτηρίσω.
ξέρω ότι χρειάζεται διαφησεις και εν τέλει δεν χρειάζεται να λογοδοτήσεις κανείς για το “μαγαζί” του.
και ανάγκη να μην υπήρχε να μπουν διαφημίσεις, αλλά είναι ευκαιρία κέρδους πάλι καλά κάνει κάποιος και τις βάζεις.
μου έκατσε πολύ άσχημα στο μάτι η διαφήμιση εκεί που πας να διαβάσεις τι έχει ειπωθεί. Από εκεί και πέρα δεν είμαι εγώ αυτός που θα καθορίσει αν θα μείνουν ή όχι.
Δεν ξέρω καμια γνωστή λύση πάντως…

Να πουλησει το κορμι του!!!:smiley:

It’s ok, δεν παρεξηγώ :stuck_out_tongue:
Και μάλιστα κατανοώ και αυτά που γράφεις.
Το πιο πιθανό είναι πάντως μέχρι τέλος της εβδομάδας να έχει αφαιρεθεί.

Eπειδη δεν εχω τον χρονο και το κουριαγιο να ψαξω ολα τα τοπικς, μποριε να μου πει καποιος αν υπαρχει κανα thread για Rapsody of Fire και Rancid;

Δε χρειαζεται να τα ψ΄;ξεις ένα ένα, υπάρχει και η αναζήτηση.