Αστρική Προβολή & Υπνική Παράλυση

Areldia, όχι αυτό που νομίζεις :Ρ Στο στήθος με τον γκώλο είχε κάτσει, τίποτα το ύποπτο.
shaman, απαξιώ.

Οχι ρε συ εννοω θα μπορουσε αυτος ο γνωστος να ειναι ενεργειακο βαμπιρ…(λεμε τωρα ^^)

Τι εστί ενεργειακό βαμπίρ?

“Τα Ψυχικά ή Ενεργειακά Βαμπίρ ? Που έχουν περισσότερη ανάγκη από ενέργεια. Την ενέργεια αυτήν την λαμβάνουν όχι μόνο από την αύρα των ανθρώπων που τους περιβάλλουν, αλλά και από την αύρα ζώων όπως επίσης και από καιρικά φαινόμενα όπως οι καταιγίδες. Όταν «τρέφονται» από την αύρα ανθρώπων και ζώων, η μόνη επίπτωση που έχει στον δότη είναι μια ελαφρά εξάντληση και πονοκέφαλος κατά την διάρκεια και για λίγες ώρες αργότερα.”

Στο περιπου…

wat .

Απάντα κι εδώ μία.

Δεν ειναι ετσι ακριβως…βασικα…απλα πανω κατω…
Απλα για να μπορεσεις να ζησεις…να εισαι καλα…θες και λιγη ενεργεια παραπανω…που την παιρνεις απο τους διπλα σου…και απο την φυση…αυτα ειναι τα elemental Vampires…

επισης λεγεται οτι η μορα ειναι μια μορφή ενέργειας που προσπαθεί να πάρει την ενέργεια του θύματος ενω αυτο κοιμαται.

Απαντησα ηδη. Κορελιανη Γουικα!

Δηλαδή μπορώ κι εγώ να παίρνω ενέργεια από τους γύρους μου?:blink:

θέλετε να πούμε για την κασίδα;

νομίζω πως το “μορα και κασίδα” έχει άμεση σχέση μ’αυτά που λέμε και θα 'θελα να το αναλύσουμε.

κοίταξε αν έχεις βάλει τζατζίκι δεν νομίζω, είναι απωθητικό

μορα επισης στα σλαβικα σημαινει ερωμενη, κ παιζει να ειναι κ η λιλιθ.

@ Skatopsyxi: ολοσωστη και για αυτο ειπα και για τα Ινκουμπους και τα Σουκουμπους πριν.

@BAN: Για πεεεεεςςςς…

@leris: Ναι, μπορεις…και μπορει να μην το ξερεις κιολας!

Α εγώ δεν ξέρω, υπέθεσα πως εσείς θα γνωρίζατε να μου λύσετε κι εμένα την απορία.

Η Κασιδα ειναι ενα δαιμονιο και καλα αδελφη της Μορα…

απ οτι διαβαζω κασιδα ειναι κ αρρωστια που εξασθενει τα μαλλια του κεφαλιου κ τα κανει ξανθα.

εδιτ
κατι σαν ντεκαπαζζζ

α την πουτάνα.

Ωραια πραματα

Επισης ειναι και το κρανος…:-s

Ωραια αρρωστια…γλειτωνεις και την βαφη…:stuck_out_tongue: