Φημες για συναυλίες

και ξαναρωτάω:
δεν φαλίρισαν αυτοί του rock em all ???

από την άλλη, πέρσι με σίγουρα ποιο δυνατό μεταλ lineup στο RW και η didi μια χαρά το σαμπόταρε το rock em all …
φέτος και με πιθανή “”“αποτυχία”""" του RW θα τους αφήσει λέτε ήσυχους ??? :?:?:?

εδιτ:
ο Λυκαβηττός πόσο κόσμο χωράει σε solt out Χατζηγιάννη φάση ??? (αρένα + κερκίδες …)

εδιτ2: (για τον από κάτω_)
στην μεταλ μέρα αναφέρομαι ως “”“αποτυχία”"""

Μια χαρά θα πάνε οι 2 πρώτες μέρες, σίγουρα έχουν το κοινό τους τα συγκροτήματα.
Όσο για τη μέταλ μέρα, προβλέπω μικρή προσέλευση, για Motley Crue κυρίως (οι περισσότεροι που θέλουν να δουν Voivod σιγά μην κουβαληθούν για να τους ακούσουν ένα μισάωρο).

Αυτο. :wink: Το πετυχημενο ειναι οτι ολοι αυτοι που κραζουν για τους TS, δεν τους εχουν δει ουτε μια φορα. Αν βαλουν και αυτους εχω κατεβει.

:bow:

E ναι ρε, μονο στα μεγαλυτερα φεστιβαλ της Ευρωπης παιζουν headliners φετος, οτι να 'ναι δηλαδη.

αν γινει ροκ εμ ολ να φερουν hatebreed να τρελαθουμε!:smiley:

Για Saxon ξερει κανεις τιποτα…??

Με νεο δισκο του πουστη αντε να ερθουνε να σπασω και εγω την καταρα που με κατατρεχει με δαυτους…

Here’s an idea:Na mhn paei kaneis sth ‘metal’ mera gia na sovareftoun tou xronou kai na mhn ypotimane th nohmoshny mas fernodas en eth 2009 headliners tous Motley Crew eno yparxoun tosa alla pio epikaira groups(kai kalytera ennoeitai).Eleos pia…

το πιθανότερο θα ήταν να μην ξαναγινόταν metal μέρα … :wink::wink::wink:

Kalytera na mhn yparxei metal mera para tetoia ‘metal’ mera giati ego etsi opos einai to line-up tora den tha pao opote gia mena den yparxei anyway(kai gia pollous allous fadazomai)

athellas καλώς ήρθες, σε παρακαλώ διάβασε τους κανόνες του φόρουμ εδώ. Τα greeklish απαγορεύονται

Ευχαριστο για υπενθυμιση nimlot :slight_smile:

Αυτά τα, “εν έτη 2009”, και δεν θα γίνουμε ποτέ Ευρώπη(άλλος το είπε αυτό, όχι εσύ) που ακούω πολύ με φτιάχνουν.Τσεκάρετε πρώτα τι παίζει στην Ευρώπη, και μετά μιλήστε, γιατί εκτίθεστε.Οι MC παίζουν σε πάρα πολλά Ευρωπαικά φεστιβάλ φέτος.Αυτό τι σημαίνει, πως η Ευρώπη έγινε Ελλάδα?:lol: Ή πως και στην Ευρώπη δεν την παλεύουν “εν έτη 2009”?Μην βγάζετε τις αντιπάθειες σας προσπαθώντας να δικαιολογήσετε κάποια πράγματα.
Τώρα αν μου πεις πως με 5-10 συγκροτήματα δεν πρέπει να λέγεται καν φεστιβάλ, εκεί θα έχεις δίκιο.Είναι ξεφτίλα…

Ωρε τι εχουν παθει αυτοι οι Σκορπιοι…Κατι εμαθα οτι θα παιξουν και Λαρισα.:-k

ξερουμε τπτ νεο για ΝΙΝ ?

Στην αρχή λέγανε να κολήσουν τις υπόλοιπες ημερομηνίες μετά την Αγγλία αλλά ενδιάμεσα ακύρωσαν Ισπανία λόγω του τσιφούτη του Jon και έβαλαν νέες ημερομηνίες για Οκτώβριο όπου πιστεύω θα έρθει και το υπόλοιπο Ευρωπαϊκό tour. Εγώ 23 Απρίλη ανεβαίνω Λονδίνο να τους δω, θα ρωτήσω τον Thomas για σίγουρα και αν μάθω κάτι θα το ποστάρω :slight_smile:

Ναι φιλε εννοω και οτι πως με 5-10 συγκροτήματα δεν πρέπει να λέγεται καν φεστιβάλ αλλα και οτι δεν δεχομαι να πληρωσω για να δω headliners τους MC οταν υπαρχουν πολυ πιο επικαιρα και ποιοτικα και με περισσοτερη απηχηση ονοματα για να ερθουν γιαυτο πιστευω οτι θα ειναι αποτυχια αν μεινουν αυτοι headliners.
Και μπορει οι MC να παιζουν σε Ευρωπαικα festival φετος οπως ειπες αλλα οχι σαν headliners(π.χ.στο 3ημερο Download festival σε Αγγλια δεν ειναι headliners σε καμια απο τις 3 μερες).Εχει μεγαλη διαφορα

Είσαι λίγο αστείος όμως… \:D/

Παιδιά τελικά Slipknot θα μας φέρουν ή οχι???

Ναι, αμε.
DVD απο τα live στην υπολοιπη Ευρωπη.

Ρε παιδια μαλακιζομαστε?Πειτε μου πραγματικα.Η duffy?Τι στο καλο περσι φερνανε opeth και φετος φερνουν duffy?θα μου πεις δεν ειναι η ιδια ημερα,αλλ τι στο καλο.Και ρε παιδια τι μεταλημερα ειναι αυτη?

Judas Priest, Within Temptation, Cavalera Conspiracy, Opeth και Morbid Angel στην Terra Stage και Carcass, Inner Wish(περσι)

Πραγματικα συγκρινεται?

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=10804

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=10805