Είναι η τράκα γυφτιά;

Ρε, ρε!Τι είν’ αυτά ρε?

Οκ, εγώ δεν κάνω ποτέ τράκα! Δε γουστάρω ρε παιδί μου. Αλλά κανείς δε μπορεί να στερήσει από την ανθρωπότητα έναν από τους πιο πατροπαράδοτα σύγχρονους τρόπους καμακιού. Ειδικά όταν έχουμε την περίπτωση γυναίκα ζητά από άντρα. Μάθετε μπαλίτσα.:stuck_out_tongue:

Άσε που τη θεωρώ έναν αποτελεσματικότατο τρόπο να καπνίζεις λιγότερο.

Ο μαθηματικό τύπος είναι:

Μηνιαίος Αριθμός τράκας / 30 * Γυφτοmeter Ratio των τελευταίων δύο ετών

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχε περάσει καν απ’ το μυαλό μου η προοπτική του πεσίματος μέσω τράκας. Δεν ανακαλώ όμως, ο manson έχει δίκιο.

Ναι…

Δεν έχω καπνίσει ποτέ, δεν ξέρω πως είναι, πάντως σε άλλους που έχουν μιλήσει γι αυτό φαίνεται σπαστικό.
Και ναι, δεν θα σκεφτόμουν ΠΟΤΕ να ζητήσω τσιγάρο ή αναπτήρα από την άλλη να της πιάσω κουβέντα, απλά θα ναι πολύ ψεύτικο για μένα.

Δε μου λέει κάτι. Την ίδια σιχαμάρα νιώθω και με το υγιές :b

Συμφωνω απολυτα. :smiley: αν και δε καπνιζω :stuck_out_tongue:

Ανάλογα.Ο καθένας που κάνει τράκα έχει τους λόγους του.Είτε είναι γύφτος και δεν θέλει να αγοράσει τσιγάρα,είτε φοβάται ν πάρει πακέτο για διάφορους λόγους(πχ μπορεί να το δουν οι γονείς του,να νομίζει ότι επειδή πήρε πακέτο πλέον είναι καπνιστής) είτε απλά δεν έχει λεφτά εκείνη την στιγμή.Τα άτομα που ζουν από τις τράκες και δεν παίρνουν πακέτο επειδή τσιγκουνεύονται τα λεφτά είναι πράγματι γύφτοι αλλά τέτοιοι μάλλον λίγοι υπάρχουν.Άλλοι όμως που το αρχίζουν είναι λογικό να κάνουν τράκες.Μέχρι να το αρχίσουν είναι μακρύς ο δρόμος και μέχρι να τον διασχίσουν θα κάνουν τράκες.Μετά θα πάρουν πακέτο.Άρα σε μερικές περιπτώσεις η τράκα δεν βλάπτει ή όταν του έχουν τελειώσει τα τσιγάρα είναι λογικό να ζητάει μερικά.Βέβαια εκεί που βλάπτει είναι όταν έχεις ένα φίλο που κάθε φορά που βγαίνετε σου παίρνει το μισό πακέτο και διατυμπανίζει ότι δεν είναι καπνιστής.Εκεί τα παίρνω άγρια:p

Γιατί παίρνετε ύφος “για ποιον με περνάς, εγώ δεν καπνίζω”; :-s

Η τράκα είναι λίγο γυφτιά όταν σε σταματάνε άσχετοι στο δρόμο και ζητάνε “ρε φιλαράκι ένα τσιγάρο”, γιατί ας πούμε κι εγώ μπορεί να διψάω ξέρω γω αλλά θα πάω σπίτι μου να πιω νερό αν δεν έχω λεφτά. Απ’ την άλλη οκ δε με ενοχλεί κιόλας ας πούμε.

Nαι Διαολε οπως θα ελεγε και ενας Fight Clubitis

Όχι δα…
Εαν ξεμείνω από καπνό/χαρτάκια/φίλτρα φυσικά και θα ζητήσω από κάποιον φίλο, όπως και εαν ξεμείνει ο άλλος θα του δώσω. Δεν είναι και τόσο απίθανο να συμβεί αυτό…

Τώρα, από άσχετους δεν ζητάω τσιγάρα. Αν κάποιος μου ζητήσει δεν του δίνω, εκτός εαν έχει δεί τον καπνό μου, οπότε του δίνω καθώς δε θέλω να γίνομαι κακός :stuck_out_tongue:

Το μόνο που φοβάμαι με τον καπνό όταν μου κάνει τράκα κάποιος άνγωστος είναι μην τον πάρει και φύγει ενώ πάει να στρίψει:p

υπο προυποθεσεις δεν ειναι γυφτια…γενικοτερα δεν ειναι… τα τσιγαρα ανοικουνε σε ολους…:stuck_out_tongue:
εμενα μου τη σπανε κατι τυποι που το κανουνε συνεχεια…ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ…συγκεκριμενο ατομο μου ζηταει συνεχεια και οχι μονο σε μενα αλλα και σε ολη μου την παρεα…ενω δεν ειναι και κανας αφραγκος απ οτι ξερω…απλα ειναι γυφτος…μια φορα εκανα το λαθως και πηγα σπιτι του και βλεπαμε κατι ταινιες και κατα τις 3 μου ζηταει να του στριψω…και κανω το λαθως και στριβω με το τελευταιο χαρτακι (το τελευταιο χαρτακι/τσιγαρο=το τσιγαρο/χαρτακι του πουστη διοτι παντα λεμε γι αυτον που το πηρε ‘‘ρε τον πουστη’’)
…πο ρε βλαστημια που εριξα…ολα κλειστα σε ακτιν αχιλιομετρων και γω να προσπαθω να στριψω με κολλα Α4…αποτυχια δεν κολλουσε…απο τοτε δεν του ξαναεδωσα…
γενικοτερα ομως δεν με ενοχλει και μαλιστα παντα προσφερω και σε ατομα οχι και τοσο γνωστα αμα δω οτι δεν εχουν τη δεδομενη στιγμη καπνο η πακετο ρε παιδι μου…και εγω εχω τρακαρει απο φιλους μου αλλωστε σε αναλογη περιπτωση αλλα οχι συστηματικα…και απο αγνωστο εχω στριψει στα ΚΤΕΛ διοτι γυριζα τρικαλα και δεν ειχα μια τοτε:p και ειχα και στερεψει απο τσιγαρα και συμπονια…τεσπα…
παντως πιστευω οτι ολοι αρχιζουν επισημα το καπνισμα απο αξιοπρεπεια…διοτι το καπνισμα το αρχιζεις οταν αγορασεις πρωτη φορα πακετο δικο σου…εχεις νιωσει ασχημα απο τις τρακες και λες δε γαμιεται θα παρω δικο μου…και ετσι λεγεσαι πλεον καπνιστης…

Το πραγματικό ερώτημα είναι αν η γυφτιά είναι τράκα.

όχι ρε παιδιά…αν και υπάρχει ένας ψυχικος εξανγκασμός…ο άλλος δεν μπορεί να σου πει οχι…
τεσπα μια χρά είναι η τράκα…ειδικά όταν ο τρακαδόρος είσαι εσύ ο ίδιος…:smiley:

Ωραία τράκα.
Μου λέει φίλος:

  • Θες τσιγάρο?
  • Όχι του απαντάω
  • Άρα έχεις. Φέρε ένα…

Ή αν υπάρχει ζωή πριν το θάνατο…:stuck_out_tongue:

Ti λετε ρε.τι φυφτια.Αν εχεις ξεμεινει και εισαι σε μαγαζι ενοοειται οτι θα τρακαρεις.Ακομα και αν εχεις και να θες να κανεις αλλη μαρκα παλι.Στην παρεα ουτε καν ρωταμε για τρακα.Απλα περνουμε.Ισα ισα αμα πω κιολας να σου παρω ενα θα μου πει τι ρωτας ρε μλκ

Η κατεξακολουθηση τρακα … ναι ειναι γυφτια !
Αλλιως ενταξ ζωα ειμαστε ανθρωπους κανουμε

Οχι ρε συ γιατι? Απο το να χαρμανιασεις?? Και στο κατω κατω αν θες μην του δωσεις… Σιγα την γυφτια… Δωστε και ολο το πακετο τρακα γιατι απο το 2010 θα καπνιζεται μονο εξω στην ταρατσα… :lol:

Aπο 1η Ιουλιου 2009.:|:|