Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

@QuintomScenario διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά το εν λόγω δικαστήριο δεν έχει δύναμη να επιβάλει τον νόμο και είναι στο χέρι κάθε πολιτείας σωστά;

Σαν να λέει ουσιαστικά μπορείτε αν θέλετε να γίνετε πιο αυστηροί στο θέμα των εκτρώσεων σε κάθε πολιτεία.

Θα μπορούσε πχ η Καλιφόρνια να μην αλλάξει στάση και το Τέξας να τις απαγορεύσει πχ. Λέω τίποτα σωστό η μαλακίες μόνο;

1 Like

^ :stuck_out_tongue:

1 Like

Είπα μήπως ξέρεις κάτι παραπάνω :stuck_out_tongue:. Σαν ομοσπονδία που είναι η Αμερική πιστεύω έτσι είναι. Έστω στο περίπου

1 Like

Ακόμα τους πονάει…

2 Likes
7 Likes

Και αυτή είναι η μαύρη τρύπα στο κέντρο του γαλαξία μας…
Σε απόσταση 26000 ετών φωτός από τη Γη και με μάζα 4 εκατομμύρια φορές την μάζα του ήλιου.

6 Likes

Μολις ερχομουν να το ποσταρω… καλυψα αυτο το κεφαλαιο (με τον Γαλαξια μας και την μαυρη τρυπα στο κεντρο) κυριολεκτικα πριν 3 μερες για τους φοιτητες μου, και τωρα παιρνουμε αυτο.

3 Likes

Το άρθρο αναφέρει ότι “βρίσκεται σε απόσταση περίπου 26.000 ετών φωτός, ή αλλιώς 9,5 τρισεκατομμύρια χιλιόμετρα από τη Γη.”

Προφανώς είναι λάθος στην έκφραση, 9,5 τρισεκατομμυρια χιλιόμετρα είναι το 1 έτος φωτός.
Η μαύρη τρύπα δηλ είναι 26000× 9,5 τρισεκατομμυρια χιλιόμετρα ή αλλιώς 2.47e+17.

Δηλ 247 τετράκις εκατομμύρια με λίγα λόγια. :grin:

4 Likes

Ναι μάλλον ξέχασαν να κάνουν τον πολλαπλασιασμό μετά την μετατροπή των μονάδων. Αν ηταν μάγκες θα το έδιναν σε παρσεκ :stuck_out_tongue_closed_eyes:

4 Likes

hs

quintom σε θέλω για ιδιαίτερα μπορώ να ακούω περί αστρονομίας για ώρες

2 Likes

7 Likes

Με προλάβατε… το συζητούσα σήμερα με έναν μαθητή μου που ενδιαφέρεται για Αστρονομία και βλέπαμε την εικόνα κλπ.
Και ένα κατατοπιστικό σχετικό άρθρο:

3 Likes

Η αστρονομία για εμένα είναι σαν τη γκόμενα που δεν γ@μhσa ποτέ.

Τουλάχιστον μπορώ να καταλάβω τις γενικές έννοιες και τους ορισμούς. Μέχρι εκεί.

Κατά τ 'άλλα το πλησιέστερο σε δισεκατομμύρια που κατάφερα στη ζωή μου είναι να γίνω λογιστής και να μετράω τζίρους και κοστολόγια

2 Likes

Τι γίνεται μωρέ και στην Αμερική :expressionless: ;

2 Likes

Ο ιός μεταδίδεται μέσω στενής επαφής και η UKHSA συμβουλεύει τους πολίτες, «ιδιαίτερα όσους είναι ομοφυλόφιλοι, αμφιφυλόφιλοι ή MSM, να είναι σε εγρήγορση για τυχόν ασυνήθιστα εξανθήματα ή βλάβες σε οποιοδήποτε μέρος του σώματος τους, ειδικά στα γεννητικά τους όργανα, και να επικοινωνήσουν με την υπηρεσία σεξουαλικής υγείας εάν ανησυχούν».

1 Like

Εντωμεταξυ μου αρεσει που εβαλες το “και”… αυτα γινονται κατεξοχην στην Αμερικη εδω και δεκαετιες.

Αφου ειναι ηλιθιοι και νομιζουν οτι το να εχουν οπλο ειναι δικαιωμα και τροπος να προστατεψουν τον εαυτο τους αν παει κανεις να τους παρει την ιδιοκτησια.

4 Likes

Φαντάζομαι οι ομοφυλοφιλοι, αμφι και MSM έχουν ένα ειδικό ένζυμο που τους κάνει ευάλωτους σε αντίθεση με τους νορμάλ ανθρώπους.

Τι ντροπή ρε μλκ να τα λένε έτσι

2 Likes

Ο Ερντογάν έπαθε Λουτσέσκου.

3 Likes

Είναι όπως αρχές των 80s που έλεγαν ότι το aids κολλάνε μόνο οι ομοφυλόφιλοι, οι ναρκομανείς και οι πορτορικανοί (στην αμερική)…

1 Like

Τι να πει κανείς…

Ειλικρινά όσοι δεν την παλεύουν γιατί δεν αυτοκτονούν και παίρνουν κόσμο στον λαιμό τους. Τι σας φταίνε τα παιδάκια ρε καθάρματα

Επίσης αυτό με τα όπλα δεν πάει άλλο. Έγινε και μέσα στο Τέξας στην πολιτεία των όπλων

6 Likes