Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

2 Likes

Γατάκια οι Νορβηγοί, άσχετοι.

3 Likes

5 Likes

ΥΓ: Βγάζει λίγο μάτι η ορθογραφία αλλά καλό…

1 Like
2 Likes

Είδα το 1/3 του βίντεο ως τώρα, αλλά νομίζω μιλάει για άλλο πράγμα από αυτό που ανέβασα εγώ.

Στο βίντεο η είδηση είναι ότι αποκωδικοποιούν (πρέπει να έχει και καλή απόδοση και σε άλλους πιθήκους, όχι μόνο στον συγκεκριμένο) και στέλνουν σε real time σε ένα wireless εμφυτευμένο τσιπάκι, ένα task του εγκεφάλου.

δες τα 3/3

1 Like

Δεν παίζει τώρα, έχω μπει σε άλλο mood, αύριο :stuck_out_tongue:

8 Likes

… κ ο Μπάιντεν προσεύχεται λέει.Τι άλλο να κάνει ο άνθρωπος.Μηπως έχει εξουσία στα χέρια του να αλλάξει τίποτα?

3 Likes

Τα πιο εμετικα ειναι κατι tweets απο κατι libs του κωλου που πανε να εκμεταλλευτουν την κατασταση σε φαση “η θυσια του Floid εκανε τον κοσμο μας καλυτερο” (κατι τετοιο ειπε η Πελοζι) και λοιπες πιπες. Οχι ρε ζωα, ο Φλοιντ δεν ηταν μαρτυρας ουτε ηρωας, δεν επελεξε να θυσιαστει για κανεναν σκοπο, ενας ανθρωπος ηταν που τον ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΕ ενα γουρουνι, αει στο διαολο ομως.

Και δεν μπαινω καν στην κουβεντα για τα πανηγυρια, ενω μερικες μερες πριν ειχαμε αυτο που ειχαμε. Λες και το (εξαιρετικα ευχαριστο γεγονος) οτι το συγκεκριμενο γουρουνι θα περασει ολη την υπολοιπη μιζερη ζωη του στην φυλακη ελυσε το συστημικο προβλημα του ρατσισμου και ολα κομπλε.

Εχουν αρκετη πλακα παντως οι αντιδρασεις των “απεναντι”, φανερωνουν πολλα πραγματα.

Οπως και να εχει, τουλαχιστον εγινε το μινιμουμ.

8 Likes

Πόσο σίγουροι είμαστε γι αυτό;

1 Like

Καθολου, αλλα λεμε τωρα

1 Like
1 Like

Έτσι θα τελειώσει η πανδημία :

1 Like

Μια απο τις πιο ευχαριστες ειδησεις που διαβασα τους τελευταιους μηνες. Προφανως (γεω)πολιτικης φυσης, αλλα δεν παυει…

12 Likes

Ας ελπίσουμε σε 100 χρόνια ο τότε πρόεδρος των ΗΠΑ, να αναγνωρίσει και τη γενοκτονία της Υεμένης αφού τώρα που συμβαίνει δεν μπορούν να κάνουν και πολλά.

Σε αληθινά ευχάριστες ειδήσεις είχαμε κι αυτό από τους νεοταξιτες

Μακαρι να μην περασουν οχι 100 χρονια, αλλα ουτε 100 δευτερολεπτα για οποιαδηποτε γενοκτονια. Για χιλιαδες ανθρωπους (μερικους μαλιστα γνωριζω προσωπικα) ηταν παντως μια ευχαριστη ηθικη δικαιωση :wink:

Αν βεβαια για καποιους δεν ηταν ευχάριστη ειδηση, μετα χαρας θα τους κανω παρεα για τα της Υεμενης. Αν η ειδηδη ηταν αδιαφορη για εσενα, κριμα… αλλα γουστα ειναι αυτα :slight_smile:

4 Likes

Στο μεταξύ κι αυτό είναι περίεργο. 8% των αμερικανών σκιπάρουν λέει τη δεύτερη δόση, για διάφορους λόγους. Κυρίως κουτούς, αλλά δεν θα το κρίνω. Ωστόσο, το κείμενο αναφέρει τους κινδύνους για όσους δεν κάνουν τη δεύτερη δόση. Μία δόση προσφέρει μικρότερης έντασης προστασία και μικρότερη διάρκεια προστασίας.

Παρ’ όλα αυτά, δεν έχω δει κάπου που να αναφέρεται πόση ειναι η προστασία που προσφέρει ένα εμβόλιο και για πόσο καιρό. Αν κάνω λάθος, συγγνώμη εκ των προτέρων, δεν προλαβαίνω να διαβάζω πολλές ειδήσεις τελευταία. Νομίζω ότι χωρίς αριθμούς θα είναι δύσκολο να ψηθεί ο κόσμος (όχι ο ψεκασμένος, αλλά αυτός που φοβάται κι έχει αμφιβολίες ή που βαριέται ή που νιώθει Σούπερ Χατζηδάκης ή που ίσως δεν έχει καταλάβει την κρισιμότητα της φάσης που ζούμε) να πάει εγκαίρως για το δεύτερο εμβόλιο.