Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

Εγώ μαζί σου, απλά επειδή θυμάμαι διάφορους “ειδικούς” στα παράθυρα να πετάνε αβέρτα νούμερα 75% κτλ για ανοσία αγέλης είπα να ρωτήσω.

εχμ

(απ’ τον Μάρτιο αυτό, φυσικά στα ελληνικά ΜΜΕ εμφανίστηκε μόλις κρίθηκε ότι εξυπηρετεί πολιτικό αφήγημα)

4 Likes

Έγραφα γενικά πράγματα προτού απαντήσει ο Leviathan, αλλά με πήραν τηλ και με πρόλαβε.

Anyway, στον Καναδά μου είπε ο bro πως τους είπαν απ’τον Μάρτιο back to normal, ελπίζω να μη μας βάλουν σε blacklist τους από Ελλάδα, έχω πληρώσει ήδη εισιτήριο για το Δεκέμβρη :skull:

1 Like

Περίληψη του άρθρου από το nature.com :

Φυσικά και γίνεται να έχουμε ανοσία αγέλης, αλλά δ θα την έχουμε γιατί οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι, μεταξύ άλλων

“απ’ τον Μάρτιο back to normal”, “επιχείρηση Ελευθερία” κλπ. = “εμείς κάνουμε πως δουλεύουμε και αυτοί κάνουν πως μας πληρώνουν”

Με τα λεφτά θα τελειώσει και το δούλεμα, κάντε λίγη υπομονή

1 Like

Οι γείτονές του είναι ένα ζευγάρι με δυο παιδιά, 2k ο ένας, 2k ο άλλος, κάνανε και 800 το επίδομα του παιδιού, 1.5 χρόνο αράζουν σπίτι και ζουν με 6-7 το μήνα απ’το κράτος. Μου έλεγε πριν τις εκλογές, έβγαινε το πρωί Τρουντο και έλεγε “θα σας δίνω τόσα”, έβγαινε το απόγευμα ο άλλος “θα σας δώσω κι αυτά” :moneybag: :moneybag: :moneybag:

1 Like

Αυτές οι χώρες τώρα πλασάρονται σαν ανώτερες από τη δικιά μας; Και να φύγουμε από την Ελλάδα να πάμε Βέλγιο να σωθούμε; Φανταστείτε να είχε γίνει στην Ελλάδα αυτό τι θα λέγαμε τώρα.

Τώρα θυμήθηκα κι έναν πολιτικό που πανηγύριζε που είμαστε 12 φορές καλύτεροι από Βέλγιο :crazy_face:

2 Likes

πιστεύω ότι όσα παράλογα πράγματα και να δούμε στο Βέλγιο απέχουμε έτη φωτός από την ποιότητα ζωής τους… στο κάτω κάτω το άρθρο μιλάει για επίδειξη μόδας… εμείς έχουμε πασαρέλα μαλακίας στην καθημερινότητά μας…

καλύτερα το άμφιο 300.000€ παρά να σου λέει ο φασίστας που σε κυβερνά “ευτυχώς που βγάζουν κέρδη οι εφοπλιστές μας”

3 Likes

Παλι καλα που δεν την λεγαν Sophia Hesta

6 Likes

Έπρεπε να τα κάνει στον gg allin αυτά…

2 Likes

Καλά πήγε αυτό

5 Likes

Για να δούμε πώς ακριβώς θα εφαρμοστεί.

Ομορφα πραγματακια γινονται

Παντα μπροστά, κατι λεει και για υποχρεωτικο εμβολιασμο απτον Φεβρουάριο

Ελπιζω ακομα περισσοτεροι ημι-ψεκασμενοι στην Αμερικη να πανε να κανουν και την 3η δοση αφου πηρε approval απο το FDA , που αποτι φαινεται το εμπιστευονται περισσοτερο απο το CDC.

Βασικα η μονη σωτηρια ειναι να γινει υποχρεωτικο παντου, αλλα δε θα γινει ποτε γιατι ειμαστε πιθηκια ως ειδος και νομιζουμε οτι μας παραβιαζουν δικαιωματα.

1 Like

Το ειδα και ηθελα να σπασω τα παντα γυρω μου.

Πραγματικα ζουμε σε σκατενιο κοσμο που καθε σιχαμενο σκατοψυχο ανθρωπαριο την γλιτωνει απο την δικαιοσυνη επειδη εχει καποιου ειδους privilege λογω κοινωνικου status ή χρηματων ή χρωμα δερματος ή all of the above.

Ευχομαι τραγικο δυστυχημα και ψοφο οσο πιο αμεσα γινεται, δε νιωθω καν ασχημα για τους γονεις του ή κατι. Ο υπανθρωπος σκοτωσε 2 ατομα για την καυλα του και την γλιτωσε, ουτε καν ξερω γιατι και πως. Υπαρχει βιντεο ξερω γω. Και οι δικηγοροι πιεζαν για mistrial.

Η φαση ειναι δυστυχως I don’t want to live on this planet anymore.

3 Likes

Vigilantism, μια χαρουλα. Του ευχομαι ολοψυχα να εχει ακριβως την ιδια τυχη με τα θυματα του. Ειμαι κατα της αυτοδικιας αλλα για το συγκεκριμενο σκουπιδι και τα καθηκια που τον αφησαν να κυκλοφορει ελευθερος θα ηθελα οσο τιποτα αλλο να μαθω οτι τους καθαρισαν στον δρομο. Απλα ομορφα και Δημοκρατικα.

3 Likes