Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

Έλα ρε συ μια χαρά ηθοποιός είναι ο Ντεπ. Η όλη φάση όντως τραγελαφική

2 Likes

Δεν είμαι φαν του :slightly_smiling_face:

σεβαστό :slightly_smiling_face:

Πιστεύω ότι είναι από τις σχετικά σπάνιες περιπτώσεις που αυτή πήγε να τον εκμεταλλευτεί πούστικα. Χωρίς να του έχω κάποια ιδιαίτερη συμπάθεια (ή αντιπάθεια), μακάρι να τη σκίσει στο δικαστήριο αν όντως έχει γίνει έτσι.

Ο Ντεπ εχει υπαρξει εξαιρετικος ηθοποιος, οχι απλα μια χαρα. Τωρα τελευταια παιζει με μανιερα, αλλα και τι εγινε? Δεν ειναι εγκλημα αυτο.

Απο οτι φαινεται ως τωρα εμφανεστατα απο την δικη, ευτυχως ή δυστυχως, οι δικηγοροι της Αμπερ Χερντ δεν εχουν στοιχεια για να αποδειξουν ΟΥΤΕ ΜΙΑ απο τις κατηγοριες της προς τον Τζονι Ντεπ. Ακομα και για πραγματα που πηγε επιτηδες να τον παγιδευσει με βιντεοσκοπηση του οταν αυτος ειχε νευρα, το πιο ακραιο που δειχνουν ειναι να κοπαναει κατι ντουλαπια ξερω γω αυτος.

Ειναι θλιβερη η φαση για 2 λογους:

(1) Γιατι η συγκεκριμενη μαλακισμενη πηγε να χαλασει την ζωη και την καριερα του Τζονι Ντεπ με εσφαλμενες κατηγοριες, και μαλιστα το καταφερε μερικως, αφου και η φημη του επηρεαστηκε, αλλα και τα συμβολαια του για ταινιες οπως Fantastic Beasts 3 και Pirates Of The Carribean.

(2) Γιατι μετα απο αυτην την υποθεση, κατι γυναικες σαν την Αμπερ Χερντ θα το κανουν πιο δυσκολο να καταδικαζονται αυτοι που ΟΝΤΩΣ κακοποιησαν τις γυναικες τους. Και σε αντιθεση με μια χρυσοπληρωμενη αταλαντη ηθοποιο-μοντελα οπως ειναι αυτη, πολλες γυναικες που κακοποιουνται στην πραγματικοτητα, δε θα εχουν ουτε καν ευκαιρια να υπερασπιστουν τον εαυτο τους.

13 Likes

What’s Eating Gilbert Grape / Arizona Dream / Dead Man => κορυφές του αμερικάνικου σινεμα

3 Likes

Ο Ντεπ έχει παίξει καλούς ρόλους αναμφίβολα.
Νομίζω πάντως ότι μετά τους πειρατές και το ιδιαίτερο (και πολύ πετυχημενο) παίξιμο του εκεί συνέχισε να παιζει σε παρόμοιο στυλ και στις επόμενες ταινιες, βρήκε ένα συγκεκριμένο ύφος το οποίο το χρησιμοποίησε αρκετά.

Η αντιπάθεια μου πάντως για αυτόν ξεκίνησε στην εφηβεία μου, 14-15 και υπήρχε λόγος για αυτο…
Μπορείτε να με κράξετε, να γελάσετε όσο θέλετε, θα το καταλαβω :smile:
Βλέπετε, στην εφηβεία μου ήμουν τρελά καψούρης με την Winona Ryder (οταν την πρωτοείδα στο house of the spirits…)και το γεγονός ότι είχαν σχέση με έκανε να τον αντιπαθώ…

Οκ, τα έχω ξεπεράσει προ πολλού όλα αυτά τα περίεργα :laughing:

2 Likes

Σου εφαγε την γκομενα, λογικο το μισος

5 Likes

Θα μπορέσει άραγε να ζητήσει αποζημίωση από τις ταινίες για διαφυγόντα κέρδη?

Καλή ερώτηση, και στο παρελθόν είχα δουλέψει σε μια παρόμοια υπόθεση στην Ελλάδα, τι μου θύμισες τώρα!

Στην δική μου υπόθεση, εταιρεία απέλυσε υπάλληλό της με λόγο απόλυσης την τέλεση αξιόποινης πράξης, γιατί τον κατηγόρησαν μέλη της διοίκησης ότι υπεξαιρούσε χρήματα, χωρίς όμως να του κάνουν μήνυση για αυτό (μέγιστη μαλακία τους εν τέλει).

Να μην τα πολυλογώ τους πήγε στα εργατικά δικαστήρια για παράνομη απόλυση και επίσης τους έκανε μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση (ποινικό δικαστήριο). Ε τα δικαστήρια εξέτασαν παρεμπιπτόντως το βάσιμο της υπεξαίρεσης, αποδείχτηκε ότι δεν το είχε κάνει και έτσι η συκοφαντική δυσφήμηση επιβεβαιώθηκε και η απόλυση θεωρήθηκε καταχρηστική. Και πήρε αποζημίωση για όλα αυτά (καταχρηστική απόλυση, διαφυγόντα κέρδη, ηθική βλάβη κλπ).

Η φάση με τον Johnny, είναι διαφορετική γιατι η συκοφαντική δυσφήμηση δεν έγινε από τα ίδια τα studios, αλλά από τρίτο, την Amber και επηρέασε την σχέση του Johhny με τα studios έμμεσα. Λογικά τα περίπλοκα συμβόλαια τους θα προβλέπουν μια κάποια λύση που θα απαλάσσει τα studios από οποιανδήποτε ευθύνη, γιατί στην τελική είναι media και έχουν δικαίωμα να σταματήσουν συνεργασία για πιο abstract λόγους γενικά. Σίγουρα πάντως ο Johhny μπορεί να ζητήσει τα διαφυγόντα κέρδη από την Amber.

5 Likes

Καπως ετσι δημιουργουνται σκεψεις τυπου “I don’t want to live on this planet anymore”
Οπως επισης και υποθετικες σκεψεις βιας εναντιον ενος 8 χρονου.

1 Like

Μάγκες χοντραίνει το πράγμα…

1 Like

Τέτοιες τηλεοπτικές “μαγκιές” δεν ξέρω αν υπήρχαν την περίοδο του ψυχρού πολέμου. Έχουν ξεφύγει τα πράγματα από όλες τις απόψεις.
Εν τω μεταξύ, η διαίρεση (και γεωγραφικά σε μεγάλο βαθμό) σε Ανατολή-Δύση είναι πιο σαφής από ποτέ… από τη μία έχουμε ΗΠΑ-ΝΑΤΟ-ΕΕ και δορυφορικά κράτη, από την άλλη Ρωσία-Κίνα-Ινδία (η Ινδία περισσότερο σε ρόλο μη υποστήριξης κυρώσεων κλπ) και δορυφορικά κράτη.
Και η Παναγία μαζί μας…

2 Likes

“Οι Sarmat πύραυλοι είναι γνωστοί ως Satan 2”…

1 Like

Η Ινδία έχω την εντύπωση πως τα έχει καλά με την Ρωσία αλλά σε γενικές γραμμές είναι με την δύση. Τόσες διαμάχες έχουν με την Κίνα και οικονομικές και εδαφικές

Ναι η Ινδία βασικά είναι αρκετά σημαντικός πελάτης οπλικών συστημάτων από τη Ρωσία, ενώ έχουν και προγράμματα συμπαραγωγής. Με την Κίνα δεν ξέρω τι διαμάχες έχουν, αλλά ακόμα και η Ρωσία κατά βάθος φοβάται μελλοντικά την ισχύ της Κίνας, η οποία κάποια στιγμή θα διεκδικήσει διασυνορικά εδάφη που έχει βάλει στο μάτι δεκαετίες τώρα. Συμμαχίες σε τεντωμένο σχοινί.
Να θυμηθούμε επίσης ότι Ρωσία, Κίνα και Ινδία είναι μέλη του Οργανισμού Συνεργασίας της Σαγκάης, ο οποίος έχει και στρατιωτικό σκέλος (στον ΟΣΣ βέβαια είναι και το Πακιστάν, που μπήκε μαζί με Ινδία το 2017, φάση Ελλάδα, Τουρκία στο ΝΑΤΟ…).

Ναι κάποιοι τους λένε κι έτσι!

Η τελευταία λέξη της επιστήμης και της τεχνολογίας.

https://www.news247.gr/kosmos/germania-i-ypoyrgos-esoterikon-kalei-toys-polites-na-apothikeysoyn-vasikes-promitheies-se-trofima.9616702.html?utm_source=Sport24&utm_medium=BestofNetwork_home&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos3

1 Like

Τι στον πουτσο γινεται;

1 Like

Μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο! :slightly_smiling_face:

1 Like