Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

6 Likes

Εκεί που είχαν μερικές χιλιάδες αστέρια ή γαλαξίες να αναλύσουν από κάποιες εικόνες ξαφνικά δεκαπλασιάστηκαν τουλάχιστον, θα έχουν βαρέσει κόκκινο τα μυαλά τους χεχε…ζηλεύωωωωωω

2 Likes

Μπηκε φοντο με τη μια, κατεβασα την high resolution απο την ιστοσελιδα της NASA :joy:

5 Likes

Φωτογραφία ανάλυσης 2 τρις pixel από τεχνολογικό θαύμα που θα επιτρέψει στην ανθρωπότητα να κατανοήσει καλύτερα το σύμπαν και να βοηθήσει να απαντήσουμε σχεδόν φιλοσοφικά φαινόμενα και ερωτήσεις, χρησιμοποιείται σαν wallpaper σε pc που έχει συντόμευση για το control panel στην επιφάνεια εργασίας, η ειρωνεία είναι εμφανής :stuck_out_tongue:

4 Likes

Εντωμεταξύ, αυτά τα γραφήματα με το light blocked και το best fit model που λένε στις φώτο που έχετε βάλει παραπάνω, σε κάνει να αναρωτιέσαι τι μυαλά είχαν οι αστρονόμοι πριν 500-600 χρόνια που ειχαν μόνο ένα τηλεσκόπιο και υπολόγιζαν τροχιές, πλανήτες, θέσεις ουράνιων σωμάτων κλπ, μόνο με χαρτί και μολύβι, χωρίς καμία υπολογιστική μηχανή

3 Likes

Πες οτι σε πονεσε ο Γιενς ο Λεμαν των ασπονδων!!

4 Likes

Καμια ειρωνεια, και εννοειται δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε αυτο το κουμπακι.
Απλα δε με ενοχλει κιολας εκει που ειναι :stuck_out_tongue:

Βιολογικα, τα ιδια με μας ακριβως :sunglasses:
O ανθρωπος ειναι απιστευτα resourceful ως ειδος.
Μη νομιζεις οτι οι διαδικασιες τις οποιες πρεπει να ακολουθησουν οι τωρινοι επιστημονες για να βγαλουν αυτα τα γραφηματα ειναι λιγοτερο περιπλοκες. Το οτι εχουμε υπολογιστες να κανουν την δουλεια πολυ πιο συντομα και ευκολα για μας, δεν σημαινει οτι η σκεψη που μπαινει ειναι λιγοτερη στις μερες μας.

Και εχοντας κανει την δουλεια με χαρτι και μολυβι στα διαφορα εργαστηρια, μπορω να πω οτι εχει πιο πολλη πλακα ετσι.

1 Like

Οριακά για ignore list θα ήσουν με ένα (1) εικονίδιο στο desktop… Με 14 νομίζω ότι πας για block και report

2 Likes

Δε σας ειχα για ψυχαναγκαστικους τετοιου ειδους :joy:

Οκ ψεματα, τον νννκκκ ανετα τον ειχα.
Αν ειναι δυνατον, τα εικονιδια στο desktop ειναι ΟΤΙ ΠΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟ.
Βασικα δεν υπαρχει πιο γρηγορος τροπος να εχω προσβαση σε αρχεια που χρησιμοποιω ολη την ωρα.

3 Likes

Εγώ όταν γεμίζει η επιφάνεια εργασίας, απλά φτιάχνω ένα φάκελο και τα πετάω όλα εκεί μέσα, και συνεχίζει αναδρομικά, είναι μια δομή που ο φακέλος περιέχει αρχεία + φάκελο, που ο φάκελος περιέχει αρχειά + φάκελο, που ο φάκελος περιέχει αρχεία + φάκελο… Μπορεί όταν δουλεύεις απ’το terminal και θες να ανοίξεις αρχείο να έχεις ένα path σιδηρόδρομο, αλλά η επιφάνεια εργασίας μου είναι καθαρότατη

3 Likes

εμπρος

1 Like

Στην φάση αυτή οι θετικοί στον κορωνοϊό κάτοικοι της χώρας, ξεπερνούν το 1.400.000 , ενώ τα κρούσματα, την τελευταία εβδομάδα, ξεπέρασαν και αυτά, ως μέσο όρο, τα 100.000 την ημέρα.

Ναι, ναι και πάλι ναι! Το παλαιότερο folder του είδους που έχω είναι το Desktop_060608 :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Χρησιμοποιώ ως σουβέρ το πρώτο cd του Master που αγόρασα ποτε και μετά από εμμονική χρήση 10 ετών τα έφτυσε εντελώς, ναι τι; :joy:

Image Resources (webbtelescope.org)

Δεν παρατήρησα να το έχει ποστάρει κάποιος, καλό είναι να υπάρχει
Σε σούπερ ντούπερ ανάλυση και πχιότητα. Εύχομαι όμορφες και καθαρές οθόνες :rofl:

Ας προσθέσω και αυτό για το χαβαλέ

2 Likes

FXnWElYX0AEbpO8

7 Likes

Μορφή…

5 Likes

Ψόφο ρε καθίκι.

O κόσμος στον οποίο ζούμε…κανείς δεν προσπαθεί να βοηθήσει, όλοι τραβούν βίντεο με τα κινητά.

7 Likes

Σοκαριστικο.Αλλο να το διαβαζεις σαν ειδηση κ αλλο να το βλεπεις σε βιντεο.

Για τον πεο κ οι ιταλοι.Ειμαστε κ μεις μπανανια αλλα δεν ξερω σε τετοιο σκηνικο αν θα αντιδρουσαμε ετσι ,χωρις καποιος να τρεξει να σταματησει τον θυτη.

2 Likes

Ε υπηρξε τετοιο περιστατικο κ στην ελλαδα κ κανείς δεν αντεδρασε. Για τον ζακ μιλαω.

Απο εκει κ περα λεω ευχαριστώ τουλαχιστον στο οτι καποιοι τραβηξαν βιντεο κ βλέπουμε τι πραγματικα εγινε.

6 Likes