Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

Και Αμερικανοί επίσης απ’ ότι βλέπω τώρα στην κεντρική.

Ενταξει προφανως δεν ειναι οτι καιγονται ολοι για την Ελισαβετ…Καποιοι σιγουρα το κανουν επειδη απλα πρεπει…

3 Likes

Γιατί πρέπει, θα τους κακοχαρακτηριζαμε αν δεν μιλούσανε;

3 Likes

Εμεις οχι,αλλα στην χωρα τους πιθανως…

«Επτά χρόνια της καριέρας μου έχω παίξει στην Premier League και αυτή είναι η όγδοη σεζόν για μένα στην Αγγλία. Σε όλα αυτά τα χρόνια ένιωσα την τεράστια αγάπη του Ηνωμένου Βασιλείου για τη βασίλισσά του και πόσο σημαντική ήταν και θα είναι για πάντα η μεγαλειότητά της για τον βρετανικό λαό. Στέλνω τα συλλυπητήριά μου για τη μνήμη της και θρηνώ γιατί είναι αναντικατάστατη για τη χώρα που έχω μάθει πλέον να αποκαλώ σπίτι μου. Οι σκέψεις και οι προσευχές μου στη βασιλική οικογένεια »

Η όλη φάση από χθες:

17 Likes

Μπορείς κυριολεκτικά να βάλεις μια καρέκλα στη θέση αυτή καμία διαφορά δεν θα έχει.

3 Likes

Το έγραψα και παραπάνω ότι αυτή η θέση (όπως και η δικιά μας με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας) είναι για γλάστρες.

2 Likes

Γλάστρα με τέτοια περιουσία και εισόδημα δεν έχουν ματαδεί τα ματάκια μου. Οι άλλοι την/τους πληρώνουν για να χαλάνε λεφτά και στεναχωριούνται. Κίνκι αγγλάκια.

Εμεις; …οι στόκοι οι Άγγλοι ας το κάνουν.

Εγω ελπιζω ακριβως το αντιθετο :joy:

Εχω ηδη σβησει 3 ατομα απο το Facebook γιατι ανεβασαν μαλακιες για την Βασιλισσα Ελισαβετ και ποσο στεναχωρο ειναι που πεθανε, και μεχρι το βραδυ μπορει να φτασουμε διψηφιο αριθμο. Ο αλλος ο ηλιθιος μου εσβησε απαντηση μου σε αναρτηση για τον θανατο της βασιλισσας σε σελιδα Star Wars στο facebook με την εξης απαντηση:

4324324

Για πεταμα ολοι ρε.

8 Likes

3 Likes

Και καλα πενθος με το μαυρο?
Να ενας λογος να στηριζει Σελτικ κανεις :smiling_face_with_tear:

2 Likes

Εγώ πραγματικά ξενέρωσα με το post της Patti Smith. Δλδ τόσο anti-establishment attitude για να μην ανεβάσει καν ένα “ήταν κομμάτι της εποχής μου, με επηρέασε”, αλλά ένα γλυκανάλατο και εκτός τόπου και χρόνου “είναι με τον αντρούλη της τώρα”

Δεν μου προκαλεί εντύπωση. Ιρλανδική ομάδα είναι ουσιαστικά απλά παίζει στην Σκωτία. Και υποθέτω δεν θα μπορούσε να τους νοιάζει λιγότερο για τον μονάρχη ενός κράτους που ιστορικά τους έχει κάνει άπειρες πουστιές με της ευλογίες της χ βασίλισσας ή του ψ βασιλιά.

Γενικά βρίσκω αρκετά phony το σοκ και την θλίψη που νιώθουν αρκετοί πόσο μάλλον εκτός Αγγλίας (Άχρηστο τελείως το ενός λεπτού σιγή στο Ναντ- Ολυμπιακός που έβλεπα χθες αν με ρωτάτε πχ)

Επίσης τι σοκ;;;; 96 ήταν πότε θα ήταν αναμενόμενο και αποδεκτό στα 196; Καλά δεν θα βγω και με καπνογόνα στον δρόμο να πανηγυρίσω αλλά λίγο ώπα.

Τέλος να πω ότι μου αρέσει σε αρκετές περιπτώσεις η βρετανίλα αλλά αυτό το "περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις " που έχουν περισσότερο από κάθε άλλον λαό κουράζει

ΥΓ 70 χρόνια είναι απίστευτα πολλά βέβαια. Η Τύπισσα βασίλευε περισσότερο απ ότι εγώ, τα αδέρφια μου και οι γονείς μου είναι ζωντανοί. Ήταν μια σταθερά της καθημερινότητας (κακή σταθερά όπως λέτε όλοι εδώ συμφωνώ αλλά και πάλι) και ένα meme. Ξέρω είναι άσχετα αυτά που γράφω αλλά θα μου φανεί περίεργο για λίγο καιρό ότι δεν ζει και ας μην λυπήθηκα που πέθανε :stuck_out_tongue:

8 Likes

Και τα υπόλοιπα 95 λεπτά άχρηστα ήταν.

11 Likes

Σε όλους μας θα φανεί περίεργο, λίγο κόντεψε να θεωρήσουμε δεδομένο ότι θα μας έθαβε όλους.

1 Like

damn right they were αλλά είναι για άλλο θρεντ και ειλικρινά δεν έχω ψυχική δύναμη να το συζητήσω πάλι :stuck_out_tongue: :sweat_smile:

1 Like

Δεν πειράζει έχεις την Άρσεναλ που για ακόμα μια εβδομάδα θα παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας :stuck_out_tongue_closed_eyes: