Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

ναι. η απάντηση μου είναι στην λογική του crab. ακόμη και αν ολοι εδω αντιδρούσαν στις απολύσεις του ριζοσπαστη πχ, είναι μια περίπτωση. οι υπόλοιπες είναι δυστυχώς εκατοντάδες χιλιάδες…
όταν χάνει κάποιος την δουλειά του είναι σχεδόν πάντα το ίδιο…

… λέει ο κριμσον σήμερα που θα πάει ΠΑΛΙ για τελευταία μέρα στη δουλειά… (άντε σπίτια μας απο αύριο πάλι)

*παω για ύπνο για να ειμαι φρεσκαδουρα τελευταία μέρα στη δουλειά…

2 πράγματα εννοώ εγώ και για αυτό έβαλα το άρθρο

  1. Το ΚΚΕ δρα τελείως αντίθετα σε ότι και καλά πρεσβεύει
  2. Δεν μπορείς να κράζεις το Βήμα γιατί απολύει αλλά όχι τον Ριζοσπάστη για τον ίδιο λόγο.

Tι έγινε πρωταθλητή της ζαριάς, πάλι με το κκε ασχολείσαι? Α, οκ κατάλαβα, έχεις κανά δίμήνο…Τι να πεις, έτσι είναι με τους παντρεμένους. Τραβάς και ζόρια με τον Κάτσε, οπότε λογικό. Κυνήγα την πάντως και θα σου Κάτσε σίγουρα.

Κραμπσοντυ, εγω δεν εχω καταλαβει ποιο το νοημα αυτου του ειδους των ποστ σου, παρολο που συμφωνω 100% με τα γραφομενα σου.

  1. Περιμενεις απαντηση στα ερωτηματα σου, απο τους ψηφοφορους/ οπαδους του ΚΚΕ ή περιμενεις να διαβασουν το αρθρο σου, να “καταλαβουν το λαθος τους”, να “αλλαξοπιστησουν”, ριχνοντας αλλου την ψηφο τους;

  2. Περιμενεις να αποκτησουν ακομα πιο αντι-κομμουνιστικη σταση οι μη-οπαδοι του Κομμουνισμου;
    Αφου δεν προκειται τιποτε απο τα δυο να συμβει, γιατί επαναλαμβανεσαι;
    Οι μη-Κομμουνιστες ενοειται πως συμφωνουνε 100% με το αρθρο για αυτο και δε στηριζουν ΚΚΕ. Οι οπαδοι του ΚΚΕ θα εχουν καποια εξηγηση, για αυτο και τους φαινεται παραλογο το αρθρο.
    Αρα μηπως το μονο που κανεις ειναι να επαναλαμβανεις τα αυτονοητα στους πρωτους και να συγχιζεις τους δευτερους;!!!

Δηλαδη υπαρχουν μονο οι ψηφοφοροι του ΚΚΕ και οι αντικομμουνιστες-δεξιοι, με αλλα λογια. :lol2:

:offtopic:

Nα ανοιχτεί θρεντ για το κάθε πότε οι παντρεμένοι! #-o:lol:

Πάντως εγώ δεν είμαι εμπαθής με το ΚΚΕ, απόλυτα συνεπής στις θέσεις μου υποστήριξα από όταν προέκυψε το θέμα με τις απολύσεις το δικαίωμα του και να πουλήσει περιουσιακά του στοιχεία και να απολύσει υπαλλήλους του. Έγραψα μάλιστα και πως θεωρώ αυτές τις αποφάσεις πολύ πιό συνετές και τίμιες από την κατάσταση του ΠΑΣΟΚ που χρεώθηκε μέχρι το λαιμό για να φτιάξει ο ΓΑΠ γυμναστήριο/χαμάμ/σάουνα στα γραφεία τους και ποντάρει στο γεγονός πως είναι κόμμα εξουσίας για να φεσώσει τους πιστωτές του…
Το θέμα μου με το ΚΚΕ είναι -και προφανώς και του Κραμπς- πως το ΚΚΕ αυτή την λογική και την σύνεση που δείχνει στα του οίκου του την χάνει όταν κρίνει άλλους εργοδότες…
Αν αυτό δεν είναι ιησουητισμός και μέγιστη υποκρισία, τι είναι;

@Isis περί Ληξουριώτη: Αν και τον θεωρώ μαλάκα και έχω χοντρά θέματα με το πως η Δράση υιοθέτησε θέσεις του για το εργατικό δίκαιο στο πρόγραμμα της (κάτι που ίσως και να πλήρωσε, ανάμεσα σε πολλές άλλες άτυχέστατες επιλογές στις περυσινές εκλογές…) δεν νομίζω πως είναι τόσο κακό να πιάνεται ένας ακαδημαϊκός αδιάβαστος ως προς το αναμάσημα τσιτάτων του Λένιν…
Δεν διδάσκει στη Κούβα.
Όσο θλιβερό να είναι πως έχουμε έναν υπουργό οικονομικών -ειδικά στη συγκεκριμένη συγκυρία- που μνημονεύει τον Λένιν στη Βουλή -σωστά ή στο περίπου δεν έχει σημασία…- πραγματικά η ιστορία έχει δώσει -προ πολλού στον δυτικό κόσμο και σιγά-σιγά στη χώρα μας- στον Λένιν και στα τσιτάτα του την πραγματική τους θέση: Όλο και λιγότεροι νοιάζονται και το γράφω ευγενικά…
Συνηθίστε το.

Δηλαδη ματαιοτης ματαιτοτητων; Δεν εχει νοημα η συζητηση σε αυτη τη ζωη κτλ κτλ; Δηλαδη ο Isis που εβαλε ποστ με απολυση στο Βημα δεν θα επρεπε να το κανει για αντιστοιχους λογους; Δηλαδη δεν πρεπει να εκφερω μια αποψη η οποια ειναι φιλελευθερη γιατι εχω να κανω με κομμουνιστες; Ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι θες να πεις. Αν ειναι να το κλειδωσουμε το thread.

Προσωπικα δεν θεωρω τον εαυτο μου βαμμενο οπαδο του ¨φιλελευθερισμου". Δεν ειμαι γραμμενος σε κανα κομμα ξερω γω. Και ειμαι ετοιμος να συμφωνησω σε καποια πραγματα και με κομμουνιστες. Γιατι οχι; Για παραδειγμα καταλαβαινω οτι εχουν σαν βαση στη κοσμοθεωρια τους ο κοσμος να γινει πιο δικαιος. Και εγω το θελω αυτο. Δεν θελω ομως να μου στερειτε και η ελευθερια να δημιουργω κατι που θελω. Και στην τελικη περιμενω απο τον κομμουνιστη που σεβεται τον εαυτο του να καυτηριασει το ΚΚΕ οταν αυτο παει τοσο κοντρα στην ιδια του τη θεωρια. Αλλιως τι σοι κομμουνιστης ειναι;

Δε φοβούμαστε τίποτε όσο υπάρχουν άνθρωποι που ψηφίζουν Σαμαρά, φροντίζοντας έτσι να παραμένει ο Λένιν στην επικαιρότητα: http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=484460

Επίσης, σαφώς και ο crabsody έχει δικαίωμα να πει την άποψή του. Άλλωστε υποψιάζομαι ότι μάλλον πληρώνεται από το κόμμα για να φέρει συσπείρωση.

Ναι. Για να συσπειρωσει το 2%

Το μπερδεύεις με το “φιλελεύθερο” χώρο.

Ε ναι γιατι ως γνωστον… [SPOILER]οποιος δε στηριζει την οποια αριστερα η βλαμμενος η πληρωμενο φερεφωνο ειναι. Μηδεν βουληση οπως και να 'χει:!:[/SPOILER]

Και είναι επίσης γνωστό ότι ο πολιτικός χώρος της κοινής λογικής (ρολφ) [SPOILER]έχει ιδιαίτερα ανεπτυγμένη την ικανότητα να καταλάβει πότε τον τρολάρουν.[/SPOILER]

Ο angel7 λοιπον υποστηριζει να μην αλλαζουμε τι ψηφιζουμε αλλα να μενουμε στα ιδια (οπως η ποδοσφαιρικη μας ομαδα ενα πραμα). Και προπαντως να μην διαλεγουνε αναλογα με το συμφερον του κωλου μας αλλα ισως καποιου αλλου.

[B][SIZE=“2”]ΚΑΙ Α[/SIZE][/B]

[SIZE=“2”][B]ΚΑΙ ΟΥ[/B][/SIZE]

[I]και δαπ νδφκ[/I]

Ψιλοχαμος στη θεσσαλονικη.
Πεσαν δακρυγονα στην καμαρα και υπηρχαν μικροσυμπλοκες με αναρχικους και αστυνομια.
Εχω καμια ωρα που εφυγα αλλα απο οτι καταλαβα θα εχει συνεχιστει η φαση.

''Tο μπλοκ της Ανεξάρτητης συγκέντρωσης με χιλιάδες διαδηλωτές τερμάτισε ειρηνικά στην Καμάρα και ενώ ο κόσμος διαλυόταν η αστυνομία άρχισε να επιτίθεται απρόκλητα σε διαδηλωτές. Τρία μέλη του ΕΕΚ μαζί με ένα μέλος της Ροσινάντε και ένα της ΚΕΧΑ προσήχθησαν έξω από τα γραφεία όπου μετέφεραν μαζί τα πανό. [B]Παρόλο που ήταν κλειστές οι σημαίες και τα πανό, οι ματατζήδες απευθύνθηκαν στους συντρόφους του ΕΕΚ λέγοντας τους χαρακτηριστικά ‘Εσείς είστε του ΕΕΚ του βρωμοπου… του Εβραίου’. Ένας από τους συντρόφους φορούσε μπλούζα της ΒΙΟΜΕ και ένας άλλος ματατζής του είπε ‘Α… είσαι με τη ΒΙΟΜΕ που γλύφει τα αρχ… του Βρωμοεβραίου’.[/B]

''Συγχρόνως επιτέθηκαν αναίτια ρίχνοντας χειροβομβίδες κρότου λάμψης και δακρυγόνα στην Καμάρα και σε άλλα σημεία της πόλης χτυπώντας κόσμο ενώ παράλληλα ομάδες Δέλτα και Δίας περιφέρονταν στα στενά δημιουργώντας κλίμα τρομοκρατίας. Έγιναν 150 προσαγωγές εκ των οποίων οι 4 έχουν μετατραπεί ήδη σε συλλήψεις. Η αστυνομία επιτέθηκε και στους αλληλέγγυους που άρχισαν να μαζεύονται έξω από τη ΓΑΔΘ προσπαθώντας να αποτρέψει την συγκέντρωση αλληλεγγύης.

[B]Προφανώς η κυβέρνηση Σαμαρά και ο Δένδιας θέλησαν να δείξουν ότι η αστυνομία κάνει έργο και αφού δεν είχε δημιουργηθεί κανένα επεισόδιο θα έπρεπε να το δημιουργήσουν οι ίδιοι[/B].’’

^^

Θεσσαλονίκη χτες :

Μπλούζα Κreator/Coma of Souls - ορδές του χάους;

123 προσαγωγές, 3 συλλήψεις, και η χούντα καλά κρατεί.